Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _csocso_

    senior tag

    válasz _csocso_ #37774 üzenetére

    Nézegettem a hasonló kategóriás egyéb lapokat, ott sem találtam a támogatottak közt a Corsair típusodat, bár a honlapon garantálják, hogy minden Intel lapban működik. Úgylátszik mégsem :(

    balinyo:

    A H77 lapok támogatják a RAID kezelést, natív U3S3 támogatásuk van. A B75 1db SATA3 kezel, de az egy db SSD-hez pontosan elég. A Z77 lapok inkább a tuningolható K-s procikhoz jók.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

  • Kiralybali

    tag

    válasz _csocso_ #37774 üzenetére

    Megnéztem az Asus honlapon a 3 lapot összehasonlításban.
    LX-en nincs HDMI kimenet, csak DVI, a másik kettőn van mindkettő.

    A kártya slot-ok száma és típusa is eltér mindhárom lapnál. Az LX-nél a leggyengébb a felhozatal, ott az általam még soha semmire nem használt rövid PCIe 2.0 x1 slotből kettő is van. A másik kettő közt az a különbség, hogy 1 db PCIe 2.0 x16 (hosszabb) vs 1 db PCIe 2.0 x4 (rövid). Amúgy a rövid slotba mi a fenét szoktak tenni?

    Emellett mindhárom lap mérete cm-ben kifejezve eltér. A sima a legnagyobb, az LX a legkisebb.

    A simán 2 db ház venti csati van, meg egy + TPM csatlakozó, megy egy + háznyitás-érzékelő csatlakozó, meg +2 memóri foglalat.

    Namost LX vs LE témában kb 1500 forint különbség van, kb hasonló méret, de a slotok miatt nekem az LE tűnik nyerőbbnek, LX számomra így elsőre kihúzva.

    A sima és az LE között a 17.5K vs 21.5K azaz 4 ezer forint különbség kicsit soknak tűnik. A simában van 4 memória foglalat, de nekem 2 is elég, a plusz csoda csatikra sincs szükségesm, igazándiból a 2 venti csati 1 helyett amit sajnálnék. Azonban a sima lap mérete meg 24.4 cm x 22.6 cm a 24.4 cm x 20.3 cm mérettel szemben. Amilyen kicsi a házam, és szívás szerelni, talán az a bő 2 centi is számít.

    Szóval amit szeretnék tudni, hogy a %-ban kifejezve viszonylag magas árkülönbség a sima és LE között megéri-e, vagy az LE az egyértelmű választás?

    Balage

Új hozzászólás Aktív témák