Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    Sziasztok!

    A jelenlegi alaplapom a végét járja, szeretnék helyette másikat, ami kompatibilis a meglévő dolgokkal, de jobban bővíthető. Normál ATX méretű is mehet a házba, minden infó az adatlapomon van.

    Az elképzelésem:
    - legyen minél hosszabb életű
    - új, hazai beszerzéssel
    - 30000-40000 Ft körüli összeggel szeretném megúszni, ha már így jártam
    - kezeljen 32 GB DDR3 RAM-ot
    - LGA 1150 proci mellé (Intel Core i3-4130 3,4 GHz), később talán lesz jobb is
    - 6 db SATA3 (ha van több is, az nem baj)
    - 2 db olyan csatlakozó, amire a ház 2 ventijét köthetem
    - a házon van 2 előlapi USB csati, legyen az alaplapon olyan, amit kivezethetek oda
    - USB: most 6 van hátul, de néha kevés. (4 db 2.0-s, 2 db 3.0-s) Ennél kevesebb nem lehet, ha több, annak örülnék, de ennyivel is beérem, ha nincs más. (Szívesen mellőzném a hubot, és az előlapit sem annyira szeretem.)
    - a VGA-mon 2.0-s PCI-E van, tehát annak is kell aljzat, és legyen bővíthető később ez is (Nem igazán ismerem ezeket a dolgokat, talán már van modernebb is, lehet, hogy az sem ártana.)
    - HDMI (tudom, hogy van a VGA-n, de az ember sosem tudhatja, mikor jön jól)
    - ATX, esetleg mikro-ATX

    Elhagyható extra: nem tudom a nevét annak a csatlakozónak, csak azt, hogy a Mac gépeken az USB megfelelője (legalábbis ennyit jegyeztem meg róla). Van egy ilyen is a házon, bár jelenleg nincs olyan eszközöm, ami tudná használni, de ha esetleg be tudnám kötni, egyszer még használnám. Ez nem létkérdés, tudom nélkülözni, ahogy eddig is.

    Ami nem érdekel:
    A színe, a formája és a hasonló paraméterek, a tuning, a CF és az SLI, valamint a RAID sem.

    Remélem, mindent leírtam. Légyszíves ajánljatok valami jó alaplapot, többet is lehet, majd összevetem őket.
    Jól sejtem, hogy a csere után újra kell pasztázni a procit?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák