Új hozzászólás Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok

    Tudnátok segíteni alaplap választásában?

    Kicsit :F vagyok, mert nemigen foglalkoztam mostanában gépépítéssel. ( 15évvel ezelőtt, a P4 Northwood-omat építettem utoljára)

    Van(/lesz) pár cuccom, amiken nem tudok változtatni, de legjobb board-ot szeretném alájuk.

    Tehát adott

    Ház --> minitorony...--> MicroATX lap kell
    DDR3 (1600MHz) - 2db 8Gs modul
    Intel Core i5 - 4460 --> Socket 1150

    ..és majd később egy GTX 1050TI vagy ha megszalad a szekér -aminek nincs sok valószínüsége- akkor egy GTX 1060

    Az a baj, hogy valami eszméletlen régi lapokat találtam csak (tudom, valószínüleg azért, mert a fenti cuccok sem mai csirkék) de még így is nagy a káosz a fejemben.

    Asus H81M-Plus -t néztem illetve az MSI H81M ECO -t dobta ki az áru.ere.o.hu

    Ahogy googli barátunktól hallottam, mindkettő esetében egy combos BIOS frissítéssel kell kezdenem, de nem tudom amúgy jók-e ezek. Mint fentebb írtam, 15éve nem volt gépépítésem, eztán valszeg 10-15évig megint nem lesz, tehát a lapnak nem holnaputánig kell bírnia. Tudom, vannak szériahibások, de nagyáltalánosságban, ilyen régi lapokról csak tudható, hogy melyik szeret szép lassan kimúlni, nemde?
    Tudtok nekem segíteni? Melyik a strapabíróbb, melyiket válasszam, illetve van-e valami..valami ezeknél is tuttibb.

    Előre is nagyon köszönöm! :R

    szerk.: erre az i5-re milyen hűtést tegyek? Valami olcsó, jó illetve olyan kellene, ami mellett simán elfér a 1050TI vagy 1060 a lapon, mert ahogy látom, elég szűk lesz ez a microATX

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák