Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    üdv mindenkinek

    Van itthon Mikrotik hAP AC Lite és 750r2 ezekkel elvoltam, de az utóbbit szerettem volna upgradelni.
    Probléma a következő:
    Vettem egy Mikrotik Routert. RB750Gr3
    Első bekapcsoláskor lefutott a "Default Configuration Script", ami úgy állította be, hogy:
    -A WAN port DHCP klienssel kap címet
    -Az Ethernet interfészeket átnevezte (az ether1 mondjuk nem kapta meg a szokásos -gateway nevet, ez is furcsa volt)
    -ether2 switch master port, stb.
    -létrejöttek a szokásos tűzfalszabályok
    Ezek után az első dolgom a Packagek frissítése volt (6.38-ra), majd a firmware frissítése a legfrissebbre (3.35-re, gyárilag 3.34 volt)
    Majd utolsó lépésként lefuttattam a Reset Configuration parancsot (Do not backup-ot bepipáltam, keep User Configuration -t pedig nem)
    Újraindult és arra számítottam, hogy újra le fog futni a "Default Configuration Script" és elkezdhetem az érdemi konfigurálást, (ami nálam kb. a port forwardok beállítását jelentené, + IPv6 tűzfal.), de eddig már ez előtt elakadtam:
    A Default konfigurációs szkript össz-vissz annyit csinál, hogy az ether1-nek ad egy 192.168.88.1 címet. Ha a Quick set-et lefutattom (Router-t választom), akkor ugyen működik Routerként, de:
    -nem nevezi át az interfészeket
    -a tűzfal szabályok üresek
    -egyéb hiányok, nem részletezem

    Nekem úgy tűnik, hogy felülíródott a "Default Configuration Script".
    Nem tudom, mit ronthattam el, nem először csinálok ilyet, én tehetek róla, vagy bugos?
    Hogy tudnám visszaállítani olyan állapotba, mint ahogy első bekapcsolásnál szokott lenni?
    Hogyan tudnám visszaállítani a "Default Configuration Script"-et?
    (Reset gombot már használtam, az után se a normál szkript fut le, hanem az, ami nem nevezi át az interfészeket és nem hozza létre a tűzfal szabályokat.)

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák