Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz vgyuri #35341 üzenetére

    Erre se lenne szükség ha az embereknek lenne eszük.
    Tegnap Pestről hazafele jövet a pályán egy rendőr lekapcsolt egy kamiont.
    Nem láttam hogy mivan, de észrevettem hogy minden előttem levő hirtelen fékez. Féklámpat, 3-4 autón kb egyszerre... És több se kellett hogy valami van, ami miatt lassítani kell, nyilván nekem is. Mindegy mi, ha hirtelen mindenki befékez akkor valami van és nekem is lassítani kell. Ehhez kb 1másodperc kellett hogy felfogjam és kész. Lassítottam én is. Aztán már láttam a villogó rendőrautót. És ennyi kb.
    130-ről 70-80-ra. Ennyi.
    Folyamatosan figyelni kell az utat, az előttünk haladót - ha van - és annak függvényében vezetni. Ha a belső sávban is "tartósan" befékeznek akkor nekem is kell, mindegy hol haladok, mert valami van.

    De szerintem meg teljesen alap ha baleset vagy valami tényleges sebességet és haladást okozó probléma van akkor ki...om a vészvillogót azonnal. Párszor már volt ilyen. Előttem is megtették és én is. Pedig adott pillanatban még azt se tudtam mivan.

  • mezis

    nagyúr

    válasz vgyuri #35341 üzenetére

    A 12 éves Citroen C3 automatikusan bekapcsolja a vészvillogót, ha vészfékezést követtem el. Csodálkozom, hogy ilyen lassan terjed, mert nagyon hasznos figyelem felhívó.

    Én autópályán, országúton is igyekszem úgy közlekedni, hogy ne alakuljon ki zsúfolt, bizonytalan helyzet. Vagyis ha a műszaki sávban (leálló sávot kezdtem írni, de nem az ! :o ) is van valami, akkor inkább elhalasztom az előttem haladó előzését. És ha van rá mód, akkor egy sávval beljebb húzódom, hogy legyen tér a műszaki sávban lévő valami és köztem. Erre nem mindig van lehetőség, mert sokszor jön a csőlátó 200-al és abszolút nem érdekli őt, hogy vannak mások is az úton. Már amíg beléjük nem rohan.

    Van oktatási, tapasztalati hiányosság is a nagyobb sebességgel való haladásnál, fékezésnél, megállásnál. Míg más utakon, településben gyakran kell intenzív fékezéssel megállni - sokkal kisebb sebesség mellett, addig autópályán többnyire csak lassítani kell. (Én nagyon megjegyeztem egy tapasztalt sofőr egyetlen mondatát: "Úgy kb 120 - 130-ig még beszélgetek, de fölötte már csak azt nézem, hogy mi van előttem. És ha van valami, ami egyszer csak feltűnik, akkor azonnal lassítás akár fékezéssel is, mert k..va hosszú ám a fékút olyankor !")

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák