Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Drizzt #104 üzenetére

    Veled annyira nem vitatkoznék, mert Salvatoret special én is szeretem:)

    De ha megengedsz egy.két megjegyzést:
    És aki megkap szilárd eelméleti alapokat, az általában már nagyon gyorsan, s hatékonyan képes lehet elsajátítani gyakorlatot.

    Ez nem így van. A gyakorlat lehet annyira nem fedi le, azt amit az egyetemen tanúltál, hogy végül is teljesen mind1, hogy akár te zseni is vagy elméleti tárgyakból, csinálhastz 5 körüli ösztöndíjátlagot(ahogy csináltam én is) akkor sem boldogulsz jobban mint az aki sokkal alacsonyabb végzettséggel bír. Mert vannak bizony olyan témakörök, amik se elméletben se gyakorlatban nincsenek jelen az oktatásban, és baromira nem érdekel senkit a való életben, hogy te ezeket honnan szeded össze. Miért ne-lehetne legalább egy részét az egyetemen?

    A jó vezető, aki kellőképp tájékozott az pedig nem az egyetem terméke, hanme arra egy alapvető intelligencia kell és tájékozottság. Magyarul születni kell rá, és persze utána fejleszteni ezeket a képességeket, de valaki ettöl függetlenül(és vannak sokan) semmi mást nem akar mint rabszolgának állni egy céghez, akár egy egyetemi végzettséggel is. Vagy épp a sors hozza így, nem feltétlen a tehetséges emberek emelkednek a ranglétrán, mégcsak nem is feltétlen a magas végzettségűek (bár már tényleg vannak státuszimbólumot jelentő elitt iskolák nyugaton de ezeket hagyjuk most) hanem akinek jó kapcsolatrendszere van, vagy tud valami extra dolgot.

    Amúgy én elfogadom mindenki véleményét, de remélem tényleg ezt gondolják, nemcsak azt mondják amit érezni akarnak vagy amit remélnek, esetleg tanáraiktól hallottak.

    S végezetűl én is rengeteg végzett infóst és nem végzettet ismerek, kinek ilyen kinek olyan papírja van, valakinek semmilyen, de az illető ugyanarra képes mint a többi ember, sőt többre is... Aki a maga erejéből érte el ezt egyetem vagy fősuli nélkül fejlesztette a tudását ilyen magas szintűvé, az magasabb szintű feladatokban is bőven megállta a helyét. Mert az a küzdő típus, és minden tiszteletem az övég.

    Végezetül még egy gondolat: Hiszem hogy rengeteg elmélet is kell az egyetemen, én pusztán az arányokkal nem vagyok elégedett ill a leadott anyagok jellegével. A gyakorlati jellegű oktatásban bízom, ami a mára készít fel, és megadja a kezdőlökést...

Új hozzászólás Aktív témák