Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    hy all sullyos gondom támadt
    adott egy qvantum firebal lct 20 gbs vinyó
    c particio 2 gb
    d particio 17 gb
    e particio 1 gb
    durván..
    a gond az hogy kcsicsikére sikeredett az e particio
    a d ból szeretnék hozzá csipppenteni 1 keveset kb 1 gbt
    közel 3 gb hely van a d particion és töredezés mentesítve van
    azzal a progival amivel annak idején igy particionáltam be a vinyot (pq magic valami ösrégi dos os verzió) nem tudtam megcsinálni.. kifagyott 74% nál(vagy meg merevedett vagy széthuzodott a kép telis teli számokkal asszem ismeri mindenki..)
    leszedtem eme progi legujjabb verzioját
    hátha mayd ezzel
    1 sönek elindult beálítottam mindent mayd közölte hogy indicsak ujra és akkor lesz minden franko
    restart
    fekete képernyö vinyo dolgozik 1 darabig mayd kakuk cak a led villogot ugy mint valami adó torony azt se kép se hang..
    reset
    bejön xp scandisk. bla bla.. nincs hiba
    belépek xp minden maradt a régiben...
    gondoltam ujra. proba cseresznye..
    erre mikor elinditom a progit agin megfagy egé se mozdul se kép se hang semi realcio.
    reset
    scandisk, hopp 1 rakat hiba c particiomn ez és ez a file sérült.. (nem vészes..)
    belépek adok még 1 esélyt és megint meg kisérlem elinditani
    az elözöekben ismertetett jelenség ál be ismét..
    ötlet??
    mi a gyiké nem tudok particionálni? :(
    a sors akarja igy???

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • #34929152

    törölt tag

    válasz TitiRii #1 üzenetére

    Szia Toxic!

    Szerintem próbáld meg, hogy mielőtt rászabadítod a PQMagic-et, lefuttatsz a teljes vinyón (mindhárom partíción) egy scandisk-et és egy töredezettségmentesítést. Ez idő alatt semmi más progi ne fusson, sőt a vírusirtót sem árt ha lelövöd, nehogy elkezdjen közben frissítések után szimatolni, mert akkor a töredezettségmentesítés újraindul, vagy pedig le is áll...
    A DOS-os PQMagic különben a legjobb partícionáló progi, amivel ezidáig találkoztam, abban nem lehet hiba. Bár talán mégis, úgyhogy próbálj meg egy másik ugyanilyet letölteni a netről. Itt találsz egyet: [L]http://mywebpages.comcast.net/ruggierofam/pqmagic.html[/L] :)

    Ugye jól értem, hogy a C:-n van az XP? Bár ezt nem hiszem, mert 2 GB egy XP-nek... hát nem is tudom, kicsit kevésnek tűnik... A D:-n van a rendszer?

    Erről különben ám olvasgattam már, meg beszélgettem okos emberekkel is, és én úgy tudom, hogy egy működő XP rendszerpartíciójából nem lehet elvenni, mert fogja az egészet. Sőt, az se biztos, hogy ezt jól tudom :D

    Azért kísérletezz, remélem sikerrel jársz, és megosztod velünk az eredményt.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz #34929152 #2 üzenetére

    Hali
    kösz a reagálást nem sokan mozdították az egerüket.
    nos: xp c meghajtón agyon nyustölve minden progival kerek 400mb szaba helyel amivel ráadásul nem a swap gazdálkodik(126 mb re van az lekorlátozva) 512 ram van mellé igy elviselhető a sebeség(relytély számomra hogy 256 ram hoz amit 70% ban használ csinál ~400 mb swap filt mig dupla enyi ramhoz amit fele anyira se használ ki dupla anyi swapot.. :)) na sebaj..
    a c meghajtóhóz nem szándékozok nyulni
    scandisk, töredezés mentesítés lefutott söt 1 más után töbször is mivel ugymond nem a legtökéletesebb a progi szvsz...
    d a dolgok vannak ami ~70-85% van használva. ugy akarok lecsippenteni belőle 1 gb nyi tárhelyet és a tök üres e meghajtóhoz csatolni hogy még mindig legalább 500 de inkább 1gb szabad hely maragyon a d particion is (értelem szerüen töröltem pár cumot mayd scandisk/töredezés mentesítés) mayd boot cd
    pqmagic és uccu neki..
    resazing new size 15xxx mb(16xxx rol)
    az üres területet meg hozzá '' húzom az üres e particióhó) mellékes hogy eredetileg az et 2 darabra akartam még szedni. ettől a tervemtől álátam 1 enlöre a mgenövelt e legyen meg..)
    el is kezdi szépen
    chacking integrity..
    szép lassan kuszik fel.
    mayd 73% vagy szét húzodik sok szép szám meg miegymás.. és jobbik esetben promptot vissza aggya vagy megfagy. vagy eljut 74% ahol is csontra fagy se kép se hang se ctrl+alt+del csak reset....
    pq legujabb 1 egész cds verziojával hasonlók. de azt már le irtam..
    már a megnövelt particiorol is letennék és vissza csatolnám az eredeti d hez az e tárhelyét.. de ugyan ez a hiba....
    1* üen nem tudok semmit csinálnio..
    azon gondolkodok már hogy fdsikel törlöm dt (amit megjegyzek nagyon nagyon nagayon de kurxx nem szeretnék) és ujra particionálom az egészet....
    csak nem értem hogy ugyan ezzel a cd vel progival szedtem le a d röl az e particiot csak akkor csuszot a progi (suse linux) amit rá kellet volna rakni most hogy itt van kevés neki (uhot is probáltam de még annak is :( ) és most se elöre se hátra :(

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Aktív témák