Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kammler

    senior tag

    válasz cidalain #6015 üzenetére

    De. Túl kell ezt gondolni ha cég vagy. Aki normális, az nem maga dönti el, hanem megkérdez egy olyant aki szerzői jogi kérdésekkel foglalkozik. Ha rákeres valaki neten, pl.

    "A határozatlan idejű szoftverekkel szabadon lehet kereskedni = a tulajdonjog átruházható egyik vásárlóról a másikra.
    A gyártó terjesztési jogai a szoftver első értékesítésével kimerülnek. Azok a vásárlók, akik a szabad piacon vásároltak egy számítógépes programot, jogosultak a megvásárolt szoftvert használni, majd továbbértékesíteni (mondjuk egy szoftverbróker, például a Forscope számára), feltéve, hogy azt eltávolítják a régi gépről és nem használják tovább.
    Még ha a gyártó (= a szerzői jog jogosultja) és az első vásárló közötti licencszerződés kifejezetten tiltja is a szoftver továbbértékesítését, a gyártó nem tiltakozhat a másolat továbbértékesítése ellen. A licencszerződés az európai jog hatálya alá tartozik, és az európai joggal ellentétes pontok érvénytelenek."

    Aztán ha tovább kutakodok rögtön van olyan is, hogy igen, DE:

    "Az úgynevezett másodkézből származó szoftvereknek azonban a következő feltételeknek kell megfelelniük:

    A szoftvert eredetileg az Európai Gazdasági Térségen belüli értékesítésre kellett forgalmazni a szerzői jog tulajdonosának hozzájárulásával.
    A szoftvert olyan díj ellenében engedélyezték, amely a jogtulajdonosnak a mű gazdasági értékének megfelelő díjazást biztosít.
    A szerzői jog tulajdonosa a szoftver egy példányának korlátlan ideig tartó használatára adott engedélyt az eredeti vásárlónak.
    Az eredeti tulajdonosnak a másolatot az eladáskor használhatatlanná kell tennie."

    Szóval a 3000 ft-os, lehet hogy jó, de akkor mondja bolintson rá egy szakember annak tudatában, hogy cégnek lesz. Ilyen MSDN kulcsok felejtősek. Mondjuk azt írta, hogy van számla.

    Otthonra volt nekem is 3500 ft-ért office. Most már microsoft 365 van. Volt akció, vettem több évre. Egy ideig el vagyok látva.

    [ Szerkesztve ]

  • kammler

    senior tag

    válasz cidalain #6015 üzenetére

    Na, ezt kerestem, ennyit arról, hogy van számlám róla.:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák