Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz Throme #101025 üzenetére

    Két szűrőtartó keretem is van, mindkettővel csinálja, de tény, hogy a rögzítőgyűrűt még nem ellenőriztem, de mivel jött belőle egy második -másik gyártótól származó- példány, így nem csak méréssel, de tapasztalati alapon is meg tudom majd nézni (ekkora eltérés szabad szemmel is jól látható). A direkt szűrőmenettel sem jársz maradéktalanul jól, mivel, max egyet tudsz feltekerni (utána vignettálni kezd), ami nd szűrőnél nem mindig elég, valamint, nehogy már csak ezért a lencséért meg kelljen venni mindent újra, mert hülyén tervezték meg.. :F
    Pont azért vettem Cokin szűrőket, hogy a teljes objektívparkot le tudjam velük fedni úgy, hogy csak olcsó gyűrűket veszek szükség esetén (plusz elég jól lehet őket kombinálni is a helyzetnek megfelelően).

    "nem ilyen foglalatos nemtomiféleizével." - azért a Cokin ennél egy fokkal komolyabb kategória. Nehogymár a szűrőt szóljuk le, ha szarul van megtervezve egy objektív.. ;)

    "Túl jó az az obi, hogy ilyen szűrőkkel hátráltasd szvsz" - ezt a mondatodat nem is értem. Ha nem szűrőzöl, akkor hogyan csinálsz hosszú záridős képeket? Napfelkeltét? Ugyanakkor egy cpl szűrő is jót tud tenni a képnek. Ezek alapvetően jó minőségű szűrők, nem szokott velük baj lenni. :F

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz Throme #101025 üzenetére

    A lencsén egy Cokin P nagylátószögű szűrőtartó volt fent, és abban egy cpl szűrő, és ugyan a kitakatás maga is bosszantó, ami inkább kérdés az a nem szimmetrikus volta (van erre egy elméletem).

    Az a szűrőtartó párhuzamos az obi elejével ill. nincs eltolva a középpontól? Tisztára az látszik mintha ilyen gondja lenne...
    Nekem eddig elég jól sikerült megúszni kevés szűrővel. Van ugye a 46mm (a 45 1.8 adapterezve) meg a 62mm. Ebbe rondított nekem is bele a 8-25, de szerencsére tükrös obinál volt 72mm azaz nem kellett újat vegyek.

    #101021 MrChris
    A 7.5mm-es Laowa-nál tényleg arra kell vigyázni, hogy ne takarjon be az ember úja (a nagyon nagy látószög mellé még elől van a fókuszgyűrű).

    Más. A Panánál nincs ilyen lehetőség mint az Oly teddpróbára? Kipróbálnám az új 9mm-es obival a fordítós makrót (ezt leszámítva számomra nem érdekes az obi egyébként)...

Új hozzászólás Aktív témák