Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz forceberg #100146 üzenetére

    Ha jól emlékszem, megvágják a dinamikát.

    Ez régebben tényleg így volt, hogy E-shutter esetén kevesebb bit jött le a szenzorról (tippem szerint az ADC nem bírta a sebességet), de a mostani csúcs szenzoroknál már nem így van (na jó -Canon).

    Egyébként a Canonra mindig rájár a rúd a szenzoroknál, régebben globálisan gyenge volt a dinamika, most már csak E-shutter esetén. Persze nehéz úgy az élvonalba tartani ezt a részleget, hogy (ha jól tudom) csak házon belülre fejlesztenek mert nem lehet akkora a budget mint mikor a fél világnak szórják a szenzort (mint pl. Sony).

    Remélem az OM-1-nél is hanyagolják ezeket a 10 bites módokat E-shutter esetén...

    #100141 nozs23
    De az nem épp run and gun, míg egy ilyen cuccot felkapsz és mehetsz filmezni

    OK, de amit leírtam az nem arról szólt, hogy ne lehessen vele run and gun filmezni (ami eleve vsz. időben limitált, azaz se kártya se akku se semmi sem kritikus), hanem egy alternatív mód más esetekre ami a HW-ben kb. adott és akkor nem kell még vagyonokat kártyákra meg akkukra rádobni.
    Mivel nem vagyok benne ebben a filmezős dologban nem tudom hol van jelentősége a box kamerának azon kívül amikor pl. drónra kell tenni (ami hobby szinten mindig valami action cam, mást talán nem is láttam)...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák