Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szamovar

    tag

    Szevasztok! Nem tudom mennyire foglalkoztatok a nyesz számlákkal, de a véleményeket szívesen fogadom. Ha jól látom a következő bankoknál érhető el a konstrukció: Erste, BB, Kinizsi, KH, MKB, OTP, Unicredit, Sberbank.
    Hosszútávban gondolkodok, ezért a kockázatosabb eszközökre szeretnék támaszkodni. A rugalmasság is elengedhetetlen, ezért a széles alapkínálatot támogatom. Szeretném leszögezni, hogy nem olvastam még bele a felajánlott befektetési alapokba, első körben a meglévő tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Akinek tbsz számlája van az előbb felsorolt cégeknél, az is mondjon véleményt, mivel gondolom ugyanazokat a bef jegyeket lehet megvásárolni. Első körben az MKB-t zárom ki, mivel 2016-ban kivonul. :U

    [ Szerkesztve ]

    Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

  • szamovar

    tag

    Mindezek alapján, szerintetek is menekülni kellene egy ilyen alapbóll?
    6-12 hónapon belül szükség lenne a bent lévő pénzre, de nem tudom mit kezdjek a jelenlegi hangulattal!? :DDD

    Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

  • szamovar

    tag

    válasz viharhozo #24427 üzenetére

    A befizetett összeg 310Ft-on lett átváltva euróra, majd így lett befizetve.
    Más: Hol tudom a napi mozgását nézni például ennek az alapnak? Illetve melyik oldalon láthatóak az EU országok napi állampapír hozamainak alakulása?

    Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

  • szamovar

    tag

    Önyp-be be lehet lépni korkedvezményes nyugdíjasként és adójóváírást igénybe benni? Fater egyenruhás volt, nyugdíjkorhatárt nem töltötte be, járandósága után szja-t fizet. Az világos, hogy ez nem igényelhető vissza. Azonban dolgozik és van szja befizetése. Az egyik nagy biztosító a jogszabályokra hivatkozva nem kötött vele nyugdíjbiztosítást. Kérdés, hogy pénzárt lehet-e, vagy ugyanazok a szabályok.

    Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

  • szamovar

    tag

    Sziasztok! A következő helyzetre szeretném a véleményeteket kikérni. Adott egy ingatlan, ami a szüleim nevén van 50-50%-ban. Itt élünk a párommal, akivel idén házasodtunk össze. Van egy húgom, akivel két év múlva 50-50%-ban fogjuk megkapni a lakást. Úgy döntöttünk a párommal, megbeszélve a testvéremmel, két év múlva kivásároljuk őt és kifizetünk neki 10Mft-ot. Az önkormányzat 4Mft, a párom munkáltatója 800eft kamatmentes hitelt ad. Van további 3,8Mft megtakarításunk, amit szeretnék megforgatni. Mivel jövőre gyermeket szeretnénk, emiatt az önsegélyező pénztár tűnik a legjobb lehetőségnek. Jól értem, hogy rajtunk kívül, a szülők, nagyszülők és testvérek befizetései után járó állami adójóváírást tudnánk igénybe venni? Szóba jöhet a párom, a testvérem és az édesapám. Idén befizetnek 3×750eft-ot, majd jövőre még 2×750eft-ot. Na most itt jönnek az első kérdések. Értem, hogy naptári éves befizetések után a következő évi adóbevalláskor érkezik meg a pénz. Viszont a jövő évi befizetéseket 2020 nyarán utalja az állam. Na mármost ha jövő nyáron születik gyermekünk, akkor nem lehet egy évre rá kivenni a pénzt, mivel 120 napon belül kell kifizetni. Jól értem mindezt?

    Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

Új hozzászólás Aktív témák