Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pdw_ph

    tag

    válasz szamovar #19982 üzenetére

    Alapvetően (szerintem) a NYESZ egy rizikós dolog. Az ötlet persze nem rossz, de ebben az országban ennyire hosszú távra nem szabad államilag támogatott dolgokat igénybevenni. Hisz ha megszűnik az adókedvezmény vagy más feltétel módosul ülhetsz évtizedekig egy előnytelen konstrukcióban.

    Szerintem nyugdíj előtt 10 évvel lévőknek érdemes csak nyitni és persze csak úgy ha az évi 500-at bele tudja tenni.
    Egyébként más csak annyi számít, hogy minél alacsonyabbak legyenek a költségek valamint hogy széles legyen az eszközválaszték. Nekem az Ersténél van az ÉP számlám, róluk pozitív véleményem van.

  • SzGee

    aktív tag

    válasz szamovar #19982 üzenetére

    szerintem ha nyitni akarsz, én mindenképpen a hozamplazat javaslom (erste van mögötte)
    rengeteg alap, jó netes elérés és aránylag kellemes költségszint
    nyithatsz több nyesz számlát is, de adókedvezményt csak egynél lehet igénybevenni (ún. NESZ-R) számla

    If you leave me, can I come, too?

  • viharhozo

    addikt

    válasz szamovar #24421 üzenetére

    Elvileg szabadulni kene tole, de itt az alap arfolyaman kivul az EURHUF is tenyezo (mar ha te forintot hasznalsz), ezt is figyelembe kell venni a dontesnel.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • viharhozo

    addikt

    válasz szamovar #24429 üzenetére

    Az eladas szempontjabol mindegy az eredeti arfolyam, az a kerdes, hosszabb tavon milyenre szamitasz. Ha gyengulesre, az akar teljesen kompenzalhatja az alap arfolyamveszteseget, tehat megerheti tartani.

    A napi mozgason nem tudom, pontosan mit ertesz. Az alap arfolyamat es annak mozgasat a linkelt oldalon latod, eleg tag hatarok kozott tudod nezegetni, mi tortent. Napon beluli arfolyama meg nincs, minden nap zarora utan megmondjak, mennyi az annyi es kesz.

    Allampapirnal a legegyszerubb, ha beutod a nevet a gugliba, az elso par linkben biztosan lesz arfolyam. De ezt szerintem felesleges nezegetni, a te penzed az alapban van, azt nezdd!

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • concret_hp

    addikt

    válasz szamovar #30757 üzenetére

    ezeket nem tudom olyan pontosan, de ha előbb leadod az adóbevallást előbb utalják a lóvét, elvileg 30 napjuk van rá. ügyfélkapun olyan február közepe körül jelent meg az adóbevallás tervezet, szóval mondjuk ápr. elejére meg tudod kapni a visszatérítéseket.

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • buherton

    őstag

    válasz szamovar #30757 üzenetére

    Szia!

    Ez nem olyan, mint az LTP, itt mindenki a saját nevével használhatja az önsegélyezőt. A pénzt a rokonnak adod, aki majd befizeti és majd az ő adójából visszad az állam.

    Hogy a születésre mennyit tudsz felvenni, az pénztáranként változik. Vannak olyan tételek, amiket csak a pénztár tag vehet igénybe pl. várandósgondozással kapcsolatos kiadások vagy lakáshitel törlesztés. Vannak olyan tételek, amiket csak a papíros számla ellenében fizetnek ki, így csak egy pénztárnál tudod elszámoltatni. És vannak olyan tételek, amiket bármennyiszer "kijátszhatod" pl. a születés, CSED/GYED/GYES kiegészítés.

    Vannak tételek, amiket a törvény szabályoz, hogy mekkora mértékű lehet és vannak, amikkel az önsegélyező szabadon dönthet. A születésre tipikusan széles skálában mozog, hogy melyik mennyit fizet ki.

    Ha úgy találod, hogy a szülési támogatásra akarsz gyúrni, akkor érdemes az Izys-nél kifizettetni, de úgy, hogy pl. az Életútnál gyűjtöd össze, majd onnan mozgatod át. :) (Nem számoltam ki, hogy ezzel végülis nyersz-e.)
    De játszhatsz olyat is, hogy pl. az Életútnál maradsz és elég a 750k a szülésre, mert a többit a CSED-del úgyis is kifizetik (720k havi 60k CSED kiegészítéssel számolva), nem beszélve a rengeteg pelus, popsitörlő, cumisüveg, orrsziporszi, stb. számláját.
    Fontos: akire igényled a kifizetést, ő neki közeli hozzátartozói viszonyban kell lennie a kifizetővel. Vagyis, ha neked gyereked születik, akkor te és a párod felmenőitek és a testvéreitek is kérhetik. Ha pl. a párod megy CSED-re, akkor csak az ő felmenői és testvérei - te is ha házasságban élsz vele - kérhetitek a kifizetést. Az édesapád és testvéred nem!

    Az adójóváírás esetén nem kell megvárni 180 napot, az rögtön felhasználható.

    Hogy a kérdésedre válaszoljak:
    Értem, hogy naptári éves befizetések után a következő évi adóbevalláskor érkezik meg a pénz. Viszont a jövő évi befizetéseket 2020 nyarán utalja az állam. Na mármost ha jövő nyáron születik gyermekünk, akkor nem lehet egy évre rá kivenni a pénzt, mivel 120 napon belül kell kifizetni. Jól értem mindezt?

    Igen, jól érted.

    Mindenféleképpen érdeklődj a pénztárnál!

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • peppe79

    senior tag

    válasz szamovar #30757 üzenetére

    A lényeg, hogy kifizetéskor a 180 napos egyenleg a mérvadó. A születési támogatás kifizetése viszont pénztáronként eltérő! Ezt tapasztalatból írom, mivel több EP-nél vagyok pénztártag, és utánakérdeztem. Az egyik EP rugalmasabb, a másik meg kevésbé. Az MKB-nál például max. 120 napig halasztható a kifizetés, a Patikánál év végéig, az Izysnél viszont a gyermek 3 éves koráig!!!

    Tehát utóbbinál a kifizetést a gyerkőc 3 éves koráig ki tudod nyújtani, a maximális felvehető összeg pedig 2 mFt. Így ha jövő nyáron születik a baba, akkor akár 2022 nyarán is felveheted a pénzt. Két tipp:

    1. Ha kizárólag az Izys-hez történik a befizetés, akkor a kimaxoláshoz nem muszáj 750 ezret befizetni. Az első két évben elég 500-500 ezret befizetni, 2 éves lekötéssel.

    vagy

    2. Érdemes több pénztárhoz csatlakozni, és az egyik pénztárba befizetni, a másikba meg az adójóváírást kérni. Én például nagyobb összeget csak a Patika EP-be tolok a novemberi akció keretében. Így tulajdonképpen csak a minimális tagdíjakból történik levonás, az meg elhanyagolható. Az adójóváírás meg megy az Izys-be (vagy épp az MKB EP-be), amit később felvehetsz.

    Úgy tudom, hogy egy személy akár több pénztárnál is megigényelheti a születési támogatást, ha azoknál pénztártag. Ebben az esetben célszerű a Patikát kombinálni az Izys-el, így tudod a legtöbbet kihozni az adóvisszatérítésből.

Új hozzászólás Aktív témák