Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oceanearth

    őstag

    válasz phanfantom #583 üzenetére

    értem. én is így gondolkodom mint te. ez nekem egy hosszú távú befektetés lesz. kb olyan 5 évig semmiképp nem aakrok a pénzhez nyúlni. valamelyik tőzsdeszakértő mondta, hogy ha beteszed a tőzsdére a pénzed azt 10 évre feljtsd el. nekem most akadt egy elég korrekt összeg, amit meg szeretnék fialtatni. ugyan még elég fiatal vagyok, de gondolok a jövőmre(ezt a pénzt pont jó lesz majd a gyerekemre költeni), szóval nekem ez tényleg olyan lenne, hogy beteszem és nem akarok hozzányúlni.
    nézegettem a rafinak az alpjait és elég jónak tűnik. igazándiból 3 tetszik belőle. az egyik a részvény alap másik az alapok lapja és a harmadik az ingatlan. ebből is főleg az utolsó. én elég sok országban jártam még középiskolával ilyen buszos kiránduláson(írország, anglia, franciaország etc.) ezeken a helyeken családoknál laktunk és mindnehol azt sírták, hogy marha drágák az ingatlanok, amióta beléptek az EU-ba azóta egyre drágultak. ha ebből indulunk ki, akkor feltehetőleg nálunk is ez a tendencia marad. nagy részvényhányadút nem veszek a választásokig semmiképp, mert parálok.

    egyébként mindnekinek köszi a segítséget

  • Bankár

    csendes tag

    válasz phanfantom #616 üzenetére

    szép dolgok a tények, de ezzel sokra nem mész.
    PSZÁF.hu ott van összes pénzügyekkel foglalkozó cég, bank, biztósító, brókercég, bef alapkezelő, mindegyiknek kötelezően ott figyel a kondíciós lista, ehhez nem kell topic.
    Viszont hiába a jó kondíció, ha a fiókban neked kell elmagyarázni az ügyintézőnek, hogy amit akarsz, az létezik, ha nem veszik fel a telefont, ha többet van karbantartás alatt a netbank, mint működik, szóval a szubjektív oldala a dolgoknak is fontos lehet. Másról nem nagyon lehet beszélgetni, de ez csak az én privát véleményem:)

    Az úrnak van fedezete

  • oceanearth

    őstag

    válasz phanfantom #613 üzenetére

    értem. köszi nekd is a segítséget. ez egy elég régi mondás, és tényleg van benne valami. hiosz hosszú távon a tőzsde mindig emelkedik. vannak vissazesések de ha hosszútávot nézel, akkor azon mindig nyersz. a kérdés az, hogy mikor akarsz meggazdagodni, most azonnal vagy ráér. én nekem még ráér. erre a pénzre nekem most tényleg nincs szükségem íyg döntöttem el, hogy megfialtatom, jól jön ez majd még a gyerekemnek. az is lehet, hogy ha amjd lesz egy megcsinálom úgy, hogy ehhez 18 évesen nyúljon hozz, mondjuk ez tényleg nagyon távlati dolgo. ezzel csak szemléltetni akarom, hogy tényleg hosszú távú lesz ez a befektetés.
    akkor holnapután bemegyek a rafiba és elintézewm a dolgot és befekettési alpot veszek, részvény alapot és konvergenciát. az arányt még nem tudom, kicsit elbizonytalandotam alszok még rá egyet(ill. 2-t) lehet, hogy csak részvény alapot veszek nem tudom.
    a segítséget meg köszönöm mindnekinek mégegyszer :R

  • Bankár

    csendes tag

    válasz phanfantom #635 üzenetére

    komolyan nem értelek.

    annyit írtam, hogy a konkrét pontos adatokat mindenki el tudja olvasni a bankok kondíciós listáiban. a bankok listáját meg megtalálja a pszáf weboldalán, ott vannak egy csokorba gyűjtve. szerintem ha vlaki internet elé ül, és ilyen témában vna szüksége infora, ez a minimum, amit megtehet. egyébként a felügyelet oldala messze a legemberközelibb az állami hivatalok közül, nagyon sok pszáf által kiadott érthető nyelven fogalmazott tájékoztatóval, ismertetővel találkoztam mint neten, mint nyomtatott verzióban is.

    ha vlamit nem ért, vagy alapból azt se tudja pl, hogy mi az a bef alap, vagy unitlinked biztosítás, akkor nyilván azért van a topic, hogy megkérdezze, és szerintem válasz is jött ilyen témákban. nem értem mi a problémád :F
    Rosszat nem mondtam, csak cégről, de most miért hazudjak?
    Most nem fogom csak azért ajánlani az OTPét, mert te abból élsz, hogy a termékeit árulod. Rontja a bizniszed, ez van, ez a te problémád, nem az enyém, hogy egy banknak csúfolt takarékpénztárral bizniszelsz. A CIBről se írtam semmi olyat, ami nem igaz. Ők sem tökéletesek persze, te is leírtad, mi hiányzik, mint ahogy mások is kiegészítettek, árnyaltad/ták a képet, és ez így jó.


    A világképemet meg szerintem nem ismered.

    Az úrnak van fedezete

  • oceanearth

    őstag

    válasz phanfantom #641 üzenetére

    ungawa:
    csakis BÉT
    külfölfibe nem mertem most tenni, mert mostanába a nyugati részvények, nem valami jók, keletibe meg a gázmizéria miatt nem merte, bár azt nézetm, hogy keleten ennek ellenére megy a tőzsde, mint a hülye

    phanfantom:
    teljesen saját döntés :) tegnap úgy voltam, hogy felét alapok alapjába rakom, de mára úgy döntöttem, hogy minden megy részvény alapba. ne irigyelj, mert nincs miért. a pénz egy része örökség, szóval inkább ne lenne. a másik részét meg én gyűjtöttem össze. viszont így most ezt a pénzt elfelejtem egy min 3-4- évre, de vszínű még többre. kivenni nem fogok belőle semmit, csak ahogy tudok hozzárakok.

  • oceanearth

    őstag

    válasz phanfantom #652 üzenetére

    sztem örökölni kurva szar. inkább élne még édesapám és nem kéne azzal foglalkoznom 20 évesen, hogy miből fieztem az egyetemem etc. etc.

    olvastam én is, hogy most jövünk ki a gödörből és ahoigy olvastam feltételezések szerint ez most az alja, tehát most indulunk fölfelé, legalábbis remélem.
    nem csak a gázmizéria miatt döntöttem a BÉT-nél azt 1. könyebb figyelni, másrészt meg csak.

  • oceanearth

    őstag

    válasz phanfantom #658 üzenetére

    hát köszönöm. most én is úgy érzem, hogy nagyon jól döntöttem. rég voltam már ilyen nyugodt a pénzem miatt. most tényleg úgy érzem, hogy jó helyen van. persze tudom, hogy akár egy napa alatt bukhatok egy csomó pénzt is, de mivel én hosszú távra tervezek vszínű, hogy nyerni fogok, legalábbis remélem. kockázat nélkül meg nincs győzelem

  • oceanearth

    őstag

    válasz phanfantom #663 üzenetére

    tudom, számítok is rá, hogy lesz majd esés, de igazándiból nem izgat, mert én hosszútávra játszok. és nem fogom kivenni a pénzemet, hiába bukik.(értem itt a józan észen belüli határokat)


    moddingfan:
    néztem a rafinak az ingatlan alapját is. hát olyan sziklaszilárdan áll 12%-on mint a beton. onnan meg nem mozdul, de azt biztosan hozza. ha megnézzük a nyugati országok tendenciáját ha valakinek atombiztos alap kell, ami azért kicsit többet hoz, mint a lekötés, akkor én csak az ingatlant tudnám ajánlani.
    ma kaptam egy papírkát a rafinál és az ingatlan alapot vették idáig a legtöbbet annak volt asszem 96 milliárd a nettó eszköz értéke, a 2. csak valami 40 milliárd volt
    szóval elég sokan játszanak rá, bár ki tudja egyszer tuti megáll ez az emelkedés, viszont sztem ez nem olyan labilis mint a tőzsde egyszer csak elkezd lassulni és sztem elég sok ideig tart, hogy esetleg átmenjen minuszba tehát könnyedén lehet eszmélni
    itt egy grafikon róla. egyenesen megy föl az égbe mint Király Sannnnyii
    [link]

    [Szerkesztve]

  • viharhozo

    addikt

    válasz phanfantom #1062 üzenetére

    Szinte minden jovedelem adokoteles lesz. Befjegy/kotveny/ap. eseten a brokerceg/bank automatikusan levonja az adot, tozsdei ugyletnel neked kell bevallani.

    Kivetelek:

    - Befektetési jegyek, diszkontkincstárjegyek, továbbá egyéb hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok beváltása, visszaváltása, átruházása esetén, ha ezeket az értékpapírokat 2006. augusztus 31-ig szerzi meg és ezt követően adja el, váltja vissza, váltja be (vagy lejár), a bevétel (ide nem értve a kamat/hozam jogcímen fizetett összeget) után nem kell kamatadót fizetnie.

    Egyéb esetben ha a kamatjövedelem alapjául szolgáló szerződést 2006. augusztus 31-ig megkötötte, ezen értékpapírok esetében kapott első bevétel után nem kell adót fizetni, ami azt jelenti, hogy pl. állampapír esetében az első 2006. augusztus 31. után kifizetett kamat adómentes még.


    - tozsdei ugylet vesztesegevel kompenzalhato a hasonlo nyereseg (onkotes power)

    - a torvenyt nem olvastam vegig, de emlekeim szerint az eletbiztositasok hozama adomentes marad. Szinten adomentes a nyugdij-elotakarekossag, bar ez fiatalok szamara inkabb elmeleti lehetoseg. Otven folott viszont nyero.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • vati

    senior tag

    válasz phanfantom #1257 üzenetére

    Jogos, erre rosszul emlékeztem: az értékpapír szla. az utolsó hirdemény szerint: 100 milla alatt ''évi 0.11%, min 400 Ft, esedékességkor'', esedékesség negyedévente van.
    Ezek szerint nem az évi minimum a 400, hanem a negyedévi:(

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • tildy

    nagyúr

    válasz phanfantom #1270 üzenetére

    Csak a szokásos ''szúrka'' ez így egymás ellen, semmi több ;)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák