Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stingy2

    senior tag

    válasz paatrick #70853 üzenetére

    Azt azért még megvárom, amíg a Siemens leszállítja egy orosz atomerőműbe a vezérlést [link] . Asszem a zusa azzal a lendülettel tiltaná ki őket a piacáról, de legalább is ráállítaná a cumi rosszabbik oldalára. Szóval ez a paks2 nekem eléggé orosz rulettnek tűnik -hogy stílszerű legyek- jelen helyzetben. Sztem a finnek sem csak azért mondták le a bizniszt, mert "csúnya szovjetek", hanem mert nem látják, hogy ilyen szankciós környezetben ez a projekt egyáltalán kivitelezhető. A ruszkik, meg jelen állás szerint nemhogy atomerőmű vezérlést, de korszerű konyhaszekrény zsanért sem tudnak gyártani, szóval....

    INTJ

  • Boond

    addikt

    válasz paatrick #70853 üzenetére

    Amcsik is oroszoktól veszik... nem is hoztak rá szankciót, mert vagy 40% a behozatal...
    Bezzeg az olajat, amiben kb önellátóak, ott voltak csak merészek...

    Amúgy meg mégis mivel, kivel kéne építeni, ez egy orosz technológia, nem beszélve arról hogy mások is nyugaton így építették vagy tervezték... (aztán végül mit döntöttek - a mostani helyzetben esetlegesen, az más kérdés...) Ez is üzlet, értem én, hogy a nyugati dolgokat kell eladni, meg rá sózni mindenkire... akár jó akár nem... de azért nem kell minden hülyeség után a kútba utánuk ugrani...

    "és az uránt is az oroszok adják bele akkor nem vagy túlságosan kisegítve a függetlenedésben "
    Az azért jobban elketyeg, mint egy gáz pl. Tovább tart. + Mi jóban vagyunk más országokkal is, mert nem feleslegesen jó emberkedünk - a semmire...

    pont most láttam olyant, hogy a tüzelőanyagokon is rommá keresik magukat az oroszok... nah mind1... majd kiderül meddig terjed az elmebaj...

    "Ellenben lenne itt 2 nagy folyó, van szélvihar, néha süt a nap is, lábunk alatt a hő."

    Egyikkel jól szét lehet verni a természetet. Elég baj a szlovák erőmű... a többivel meg az a baj, hogy hol van hol nincs, és az is hatalmas gondokat okoz az energia mix-ben. Annyi hő meg nincs szerintem... nem vagyunk mi Izland... - de valamire biztos elég.

    Vízi erőmű sem mind1, hogyan stb, szerintem.

    A Ló doktort meg hagyjuk... viccnek is rossz...

    nah de hagyjuk is... ezt...

    (#70855) szabi__memo

    Jó fordítsuk meg a kérdést, Ha az MIT jönne ide akkro semmi gondotok nem lenne?
    2. Szerintem ha egy ilyen rangos egyetem jönne Európában ide Magyarországra, és mondjuk nem Spanyol, Olasz, Francia, stb és ebből senkinek semmi haszna, akkor a kutyát nem érdekelné...

    Érdekes, mert pl abba is elég sok energiát fektettek egyesek, hogy az olimpiát puccsolják, és más kapja meg. Valamiért akkor mégis csak érdekében áll vkinek. És/vagy zavarná.

    Lássatok egy kicsit tovább is :)
    ugyan ez hasonló elmondható a vasútra is.

    [ Szerkesztve ]

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz paatrick #70853 üzenetére

    Atomerőművet nem lehet helyettesíteni szél és Naperőműves bohóckodással.
    Ebben a fene nagy globalizációban pedig a függetlenedés egy vicc. A szankciók szintén vicc kategória, mert közben vígan használják az orosz gázt. Ez kb. olyan, hogy a Pistikét csak kicsit rúgjuk farba a szomszéd gyerek molesztálásáért, mert ő szállítja a kaját. (facepalm)

Új hozzászólás Aktív témák