Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz aujjobba #52864 üzenetére

    Dettó ugyan ez csak +2 évvel később, még összegben is hasonló(bérlés, majd hitel)! ....De nem 20 évesen, hanem főállásban hitellel 28 évesen.

    "in medias res"

  • -Skylake-

    addikt

    válasz aujjobba #52864 üzenetére

    Hát nálad a pont, én nagyon örülök neki, ha valakinek ez 10 éve így bejött , de Mauzes-nél van az igazság, Brandynew-nak köze nincs a jelenlegi valósághoz és ennél szebben : "teljesen szemellenzős a gondolkodásmódod, nem csak empátia, hanem realitásérzék is hiányzik belőle az országos viszonyokról" biztonsan nem lehetett volna megfogalmazni, hogy mi van.

    Számomra a legszebb az lenne, ha most kiderülne, hogy az idézem : "Mivel az illető valóban elszánt, a megkeresett pénzt be is fekteti, így ez az összeg még nő is a háttérben." mondjuk kriptó befektetést takarna és tényleg kiderülne, hogy diákhitelből vett Bitcoinból tök könnyű volt lakást venni. Akkor holnap estig fogok sírni a röhögéstől.

    btw pro move : nyerj egy lottó 5-öst és abból iszonyú könnyű lesz lakást venni. Problem solved.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Ixion77

    őstag

    válasz aujjobba #52864 üzenetére

    Még régebben meg még könnyebb volt. Én kb. 10 évvel korábban kezdtem dolgozni mint te és így még több lehetőségem volt. És erősen irigykedtem a nálam 10 évvel korábban kezdettekre, akiknek volt lehetősége a rendszerváltáskor bejött nyugati cégek kezdő gárdájába lenni, ahonnan pár éven belül felkerült középvezetői szintre, és ott azon a szinten is maradnak a következő 40+ évben.

    Ezért nekem nagyon visszatetsző az "én is megdolgoztam anno, ha ti is rendesen dolgoznátok ti is mindent elérnétek" hozzáállás. Szerintem az egyre újabb generációknak egyre nehezebb dolguk van. Egyre inkább le van fedezve minden lehetőség, egyre nehezebb egérutat találniuk. Plusz még a nyakukba kapják a korábbi generációk által összehalmozott adósságokat, a demográfiai romlásból eredő terheket, a robotizációt, a gyengülő kultúrát és oktatást, stb. Az idősebb generációk jobban kellene szolidáljanak velük. Már csak azért is, mert ha ők életképtelenek, neveletlenek, türelmetlenek, nem tanulnak, nem képesek koncentrálni, stb. az a mi hibánk. Nem biológiailag alkalmatlanok, hanem mi teremtettünk ilyen világot nekik és mi neveltük őket ilyenné.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák