Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Stanlee #43664 üzenetére

    "A nemet marka majd felertekelodik a tobbivel szemben, es mar nem is lesz olyan erdekes nemet cuccot venni."

    imo ha egy államot zavarja, hogy csak erősödik és erősödik és erősödik a valutája mert annyira k*erős a gazdasága mindig higíthat. Nyomtatnak márkát, svájci frankot és vesznek belölle pl aranyat. És/vagy pl adnak "ingyen" saját vállalatoknak, akik jól felvásárolják a külföldi konkurenciát. Meg ki tudok én még találni sok dolgot amit meg lehet venni az általam kinyomtatott papírra. :) Vhogy nem érzem nagy problémának.

    2009-10ben volt is erre plda amikor CHF csak emelkedett, emelkedett... aztán jegybank közölte a papír olcsó nagyon szivesen nyomtat adjátok csak az aranyat, vállalatokat... nekünk. És miután nyomdát beindította még honapok kellett nyyomtatnia végtelen mennyiségben a CHFet és venni az "aranyat" mire az erősödése megált. Nem tudom végül mennyi "aranyat, vállalatot".... vett de sokat. Ingyen. Úristen de nagy baj. :)

    Az EURo sztem rémítő sz*ás a németeknek, hollandoknak, osztrákoknak... a szolidaritás, 2.vh baromság miatt élősködik rajtuk "dél". Ingyen tolják a pénzt ahelyett, hogy megvették volna ami csak tetszik. Pénz lett volna rá bőven.

    +1. A valuta egy dolog a versenyképességben. A gyege, korrupt rendszerek fegyere, hogy újra és újra kifosztják a lakosságot. A Svájci gazdaság se omlott össze attól hogy 50%+ értékelődött fel a valutája az EURhoz képest.

    @kutya, kertes ház: Ingatlan az nagyon hosszú táv. 1év múlva még sztem is lesz vmi vakcina.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák