Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb95

    csendes tag

    válasz emvy #43345 üzenetére

    Csak egy példa volt a Facebook részvény. Arra akartam célozni, hogy a tech cégeknél inkább olyanokba érdemes fektetni, akiknek van valami egyedi / levédett termékük, amit csak tőlük lehet megszerezni. Igen, a Facebook jelenleg biztos lábakon áll, de benne van a lehetőség, hogy leváltják. Mert nem ad semmi egyedi / levédett terméket. Bárki csinálhat közösségi platformot és ha az jobb, mint a Facebook, akkor átmennek az emberek. Én is egyre több olyan embert ismerek személyesen, akik egyáltalán nem használják (csak külön a messengert), köztük én is. 1,5 éve nem léptem már be.

    A Google azért volt egy rossz példa, mert ők nem csak egy kereső, számos más dologgal is foglalkoznak, pl. felhővel, mesterséges intelligenciával, software és hardver technológiákkal és van egy rahedli szabadalmuk.

    A Netflix már egy jobb példa, személy szerint azt sem vennék, pont amiatt, mert lehet nála jobbat csinálni, ahogyan ezt meg is próbálták. Ott az Amazon, a Disney, az Apple, a Hulu streaming szolgáltatása és számos nagy kábel csatorna is erre vált, pl. AMC, CBS, stb.. A saját gyártású tartalmak azok, amik meghatározzák, hogy ebben a szektorban kik maradnak majd életben, de jó pár cég elvérzik majd.

  • Stanlee

    őstag

    válasz emvy #43345 üzenetére

    Ennek igy sok ertelme nincs, mert barmelyik veszithet a piacvezeto poziciojabol hosszutavon.

    Felno egy masik generacio, aki nem FB affinis (pl. TikTok vagy mi a faxom, amit a mostani fiatalok tolnak).

    Google keresesi rendszere kiralysag, de amikor 95-ben feltarult elottem az internet, akkor csak Altavista volt, utana yahoo, majd google. Miert ne johetne valami mas, akar keletrol is? Arrol nem is beszelve, hogy EU vagy USA belerondithat a levesbe.

    Te hiszel a Tesla-ban, en nem. Puff, meg jo hogy nem ugyanazt a ceget akarja mindenki megvenni...

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Madwe

    nagyúr

    válasz emvy #43345 üzenetére

    Személy szerint soha nem vennék pl. AOL részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb netes platform, email, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

    Személy szerint soha nem vennék pl. Netscape részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb böngésző, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

    Személy szerint soha nem vennék pl. Myspacerészvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb social platform, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

    Személy szerint soha nem vennék pl. Napsterrészvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb p2p megoldás, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

    Lehetne még sorolni pár nagy, monopol s megdönthetetlennek hitt dolgot, szerintem :D

Új hozzászólás Aktív témák