Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #41079 üzenetére

    Szemelyes tapasztalat 2 ugyintezonel, ami nem ad okot altalanositasra.

    Mivel hivatalosan nemet adoilletekessegu vagyok, ott van a bejelntett lakcimem, Szegeden elso korben vittem magammal a magyar szemelyim es a nemet lakcimbejelentomet. Az ugyuntezo amikor elmondtam a felallast, enyhe szivinfarktust kapott es kozolte hogy ha nincs magyar lakcimkartya (lakcimmel vagy tartozkodasi hellyel), akkor o nem nyithat nekem. Kerdeztem tole, hogy baratnom nemet allampolgar es csak nemet lakcime van, mi a helyzet vele, a neni szerint baratnomnek is kell bejelentett magyar tartozkodasi helyenek lennie es szemelyesen kell megjelenni szamlanyitaskor. Nekem azutan nyitott, hogy megmutattam neki a magyar lakcimkartyam.

    Bp-en a 47-es villamos vonalan Kelenfoldhoz kozelebb levo irodaban is rakerdeztem a dologra. Ott az ugyintezo azt mondta, hogy baratnomnek nem kell ott lennie szemelyesen, eleg egy meghatalmazas tanukkal alairatva, hogy engem megbiz a szamlanyitassal es nem kell magyar lakcimkartya se, de o csak euros papirt vehet majd, ami teljesen rendben van.

    Szerintem nehezen lehet egyseges valaszt kicsiholni beloluk, nagyon ugyintezo fuggo lesz. Ha valamire jutsz, nagyon erdekelne, mert baratnomnek nyitnank mi is szamlat, de most emiatt nem utazunk haza hetkozben, foleg, hogy senki se tudja biztosra megmondani, hogy milyen papirokkal engedik megnyitni a szamlat.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák