Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Brandynew #33676 üzenetére

    7 millió Ft önrészünk volt, ennek egy jó részét még az egyetemen alatt hoztuk össze.
    Lehet, hogy nem érzed, de ehhez elég sok körülménynek meg kell lennie, nem csak "tudatos döntés" kérdése.
    Csak egy trivialis példa: eljutni odáig, hogy bejutsz egy egyetemre (és el is végzed)

    Nyilván ha nem lettünk volna ennyire tudatosak, akkor kellett volna még pár év, hogy összejöjjön az önerő,
    Csak épp az alatt a pár év alatt megemelték/-ik a kötelező önerő mértékét és lejjebb viszik a felvehető hitelt + tovább nőnek az ingatlanárak....

    de nem egy nagy was ist das, csak pénzügyileg tudatosan kell élni.
    Persze, ezt magyarázd egy mérnök/közgazdász/jogász/orvos szakosnak aki esetleg csonka családban nőtt fel, és/vagy a szülők nem tudnak/akarnak támogatni, nem jogosult kolira és hajnalban kel, késő este ér haza, stb.
    Empátia, EQ....

    A felvett hitelt fogjuk végtörlesztetni 2022-ben,
    Nagyrészt szintén hitelből a rendszer nettó haszonélvezője ként;]

    amiből vagy lakást veszünk Budapesten, vagy vonzáskörzetben (cél, hogy BKK-val max. fél óra legyen a város) házat, ezt még nem döntöttük el, de a kínálat szerencsére óriási.
    Ha a 1/2 óra a város pereme talán, ha bentebb akkor érzek némi zavart az erőben;]

    Tehát én pontosan tudom, hogy lehetséges a saját ingatlan. Ráadásul mindketten 30 alatt vagyunk, közalkalmazottak.

    Ezt az ágat szerintem engedjük el, a másik topicban is csak OFF cunamit generált, szvsz abban a szituban se az átlag vagytok ...

    Ne mondja senki, hogy milyen lehetetlen helyzete van a mai fiataloknak.
    Nem azt mondták, hanem, hogy folyamatosan romlanak az esélyeik. (És nem mindenki olyan szerencsés, hogy van stabil kapcsolata , vagy épp bizonytalannak érzi a jogi környezetet ahhoz, gyerekeket vállaljon be...)

    Lehet itt sajnálkozni, szidni a rendszert, de azt is lehet választani, hogy tudatosan élsz, dolgozol (nem bűn másodállást vállalni, amíg szükség van rá), spórolsz, majd veszel magadnak házat.
    Erősen leegyszerűsítőnek érzem én ezt, másrészt összemosol dolgokat. Harmadrészt a rendszer kritizálása =/= annak szidásával...

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz Brandynew #33676 üzenetére

    Az a 7 millió az kemény, nem tudom hogy csináltátok.
    5 év alatt havonta fejenként 2 embernek durván 60k-t kell félretenni, nekem ez nem ment volna, pláne az egyetem első 3-4 évében.
    Én 2003-tól 2008-ig végeztem programtervezőt az SZTE-n, az utolsó év őszi félvében félállásban(40k/hó), következőben már teljes állásban dolgoztam (160k/hó). Júniusban államvizsgáztam, augusztusig még kolis voltam. Nagyon messze voltam a 1M megtakarítástól is, jó ha 500k meglehetett. Akkoriban ~8M volt egy 50nm-es panel.

    Én azt gondolom, hogy a fiatalok legtöbbje az átlagfizu szintjén rossz helyzetben van. Öcsém Pesten a postán tolja 150k/hó-ért, barátnőjével lakik egy kis garzonban kb havi 100k-ért + rezsi.
    Nem lesz egyszerű összerakniuk az önerőt egy lakásra.

Új hozzászólás Aktív témák