Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz fokukac #18154 üzenetére

    Aszondja nekem itt a flimo mindenki előtt, hogy ad nekem 10 millát 2,5%-ra bármikor, mert ő segíteni akar nekem. Nála a zsé, csak kérnem kell és ő bármikor utalja, de én hülye vagyok és nem kérem, inkább azt mondom neked, hogy adj 1 millát 4%-ért. Erre te nem azt feleled, hogy hát ez hülye, persze itt a millád majd flimo pénzéből megkapom a hozamom, hanem azt, hogy te nem adsz 4%-ért, csak 5,5%-ért, mert nem vagyok tradícionálisan megbízható? Most akkor bennem nem bízol, vagy flimo-ban nem bízol? Az IMF mögött nem tradícionálisan megbízható országok vannak? Sántít ez az elmélet, mert az IMF hitellel ki lehet váltani a többi hitelt.
    Amikor azt kértük az IMF-től, hogy állapodjunk meg egy összegben, amit adott esetben le lehet hívni, de a lehívás feltételeiről, azaz magáról a hitelfelvételről csak akkor tárgyaljunk, ha ezt MO. kéri azt nem. Most akkor segíteni akarnak, vagy "hitelezési feltételek" címszó alatt be akarnak avatkozni az ország gazdasági belügyeibe? Nekik közvetlen költséget nem jelent leírni egy összeget, de azt nem. Miért nem?
    Adnak pénzt 2,5%-ra, de csak ha szarban vagy és feltételeket vállalsz cserébe. Ha a feltételek vállalására csak azért van szükség, hogy vissza tudd fizetni a hitelt, akkor miért nem adnak hitelt bármikor?
    A hitelt végsősoron a háztartások veszik fel. Te veszed fel. Egy állampapír által képezett kötelezettségeket ismered? Ismered. Egy IMF hitel feltételeit ismered? Nem ismered, mert abban majd megállapodnak a felvételkor majd később folyamatosan közlik az elvárásaikat.

    Miért adjam én oda az IMF-nek a kormány szerepét, hogy az ország jövőjét alapvetően meghatározó döntéseket ezentúl ne kormánydöntésnek, hanem hitelezési feltételnek hívják? Koszos 2,5%-ért adjam oda? Ennyiért adjam át a kormányt? Ez az, ami szerintetek nekem akkora buli? Mér' jó ez nekem? Miért érdeke az IMF-nek, hogy én kijöjjek az adósságcsapdából, ha egy kis hitelért cserébe, aminek ráadásul jobb hozama van, mint a hanyatló nyugat állampapírjának vezetheti egy ország gazdaságpolitikáját?

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák