Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz aAron_ #102087 üzenetére

    Mi van abban az esetben, ha vki külföldön vesz ingatlant, olyan helyen ahol egész évben ki tudja adni, hála az időjárásnak, illetve nyílván a bevétele az euróban keletkezik?

    Plusz, ha úgy tette volna fel a kérdését, hogy van 45 MFt-om, bele tegyem-e az egészet egy lakásba, szerintem nem sokan mondtátok volna, hogy igen, ez egy jó ötlet.

    Pont ilyesmi 35-40M magassága összeg ingatlanba való befektetését tervezzük, ezért is érdekelnének vélemények. /itthoni ingatlan eladásával/

    [ Szerkesztve ]

    "It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz aAron_ #102087 üzenetére

    A másik alternatíva, amit ő felvázolt, hogy eladja és dkj-ben fogja tartani, viszont nem egy jó irány mert láthatóan nem ért a befektetésekben és addig szórakozik majd míg végül már nem fog annyit érni a pénzem ami elég arra az ingatlanra amije most van. Ha azt kérdezte volna, hogy mit szólnánk ha eladná és inkább ETF-ekbe fektetné az árát mert tele a hócipője az ingatlanokkal, akkor én személy szerint azt mondtam volna neki, hogy nem rossz ötlet, csinálja. De hogy reáleszközt átforgasson kötvénybe hosszabb távon nem jó gondolat.

    A különböző eszközosztályokban egyidejűleg azért elég racionális ülni, mert relative alacsony a korreláció köztük, amiből lehet profitálni is és stabilitást is ad. Amikor még valakinek "csak" 1 lakás ára áll rendelkezésre mint befektetendő pénz, a 100% ingatlan részarány (1 db ingatlannal) egyáltalán nem annyira durva dolog. Ha már valakinek van 200-300M és csak ingatlana van akkor az már aggályosabb.

Új hozzászólás Aktív témák