Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Hali!

    Első digitális gépünket tervezzük megvenni. A választék hatalmas, de a legfontosabb a minőség, ezért kérdezlek titeket, hogy gyakorlati tapasztalatok alapján milyen márkára/típusra érdemes beruházni.

    Tehát szempontok:
    1. és legfontosabb: garanciális háttér, tehát min. 2 év garancia, magyar szerviznél (Edigital eleve kiesik mint beszerzőhely, a Canon szervizéről pedig túl sok rosszat hallottam...)
    2. megbízható márka
    3. ''elemes'' (standard tölthető aksis), AA, AAA és társaik
    4. optikai zoom minél nagyobb, elfogadható minimum értékkel
    5. árban hmmm jó lenne max 60-70-ért találni, ha van ennyiért olyan, ami megfelel
    6. plusz jó lenne, ha nem egy nagy batár gép lenne, de ez a legkisebb gond
    7. a pixelek száma nagyon nem érdekel...

    Turistafotózáshoz kell alapvetően, de régóta fényképezek rendszeresen egy egyszerű 3x-os zoomos analóg Minoltával, és azt hiszem, pár jól sikerült képem akad azért, szóval fotózás terén fejlődési lehetőséget is nyújtó cuccot keresek. Hajlandó vagyok hosszabb ideig várakozni valahol csak azért, hogy bejöjjön a megfelelő kompozíció, ha ez elmond valamit a hozzáállásomról. :DDD

    Szóval jelöltek eddig:
    Nikon (a márka nagyon szimp, és régi motorosok a szakmában) Coolpix S4
    Nikon Coolpix L5
    Fuji Finepix valami? (a filmjeik színét szeretem/szerettem :) )

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz johnjohn #2301 üzenetére

    Nem kell, de tudod biztosan, mennyi ideig szórakoznak olykor egy javíttatással, mivel nem a hivatalos magyar importőrön át hozzák be, és külföldi szervizbe kell eljuttatniuk mindig, ami nem 15 nap... Sajnos garanciális problémák szinjén sokat hallottam már róluk, és inkább nem akarok közelebbi kapcsolatba kerülni velük. Bár egyszer vettem ott írható DVD-t. :DDD

    Még egy szimpi gépet találtam időközben, Panasonic DMC LZ6 és 7. Tévégyártásban jók, nem tudom, fényképezőben mennyire... :F

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz cigam #2306 üzenetére

    Megnéztem, összehasonlítottam a tudását a két Panával meg a Nikonnal (S4 régi, kiejtettem, maradt az L5), és valamivel olcsóbb ugyan azoknál, de valamivel gyengébb is. A Panában épp kicsivel nagyobb a max zoom, a leggyorsabb zársebesség, meg fényileg (ISO) is kicsivel többet tud, szóval egyelőre Pana és Nikon háziversenyt tartok. :) De szívesen felveszek még versenyzőket, ha érdemes...

    A Panasonic mennyire jó/gagyi digi gépek terén?
    Még egy dolog: sehol sem tüntetik fel, mekkora a max memóriakártya, amit kezelni tud a gép - 2 gigát érdemes gondolom venni legalább, de milyen sebességűt? Úgy hallottam, az sem mindegy, csak nem tudom mennyi, amennyit legalább tudnia kell, hogy ne lassítsa a gépet a hosszú írási ideje. :F

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz emitter #2308 üzenetére

    Azt hiszem, 1 GB tényleg elég lehet, az viszont legyen gyorsabb. Meglepődtem most, hogy nem is olyan drágák már a memóriakártyák, mint egy-két évvel ezelőtt voltak.

    Már csak két jelöltem maradt, Panasonic mind2:
    [link]
    [link]

    A 7-esben van mikrofon és 2'' helyett 2,5'' a kijelzője, nem tudom, megér-e plusz 8k-t. Képminőségben van valakinek tapasztalata Panákról?

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz TeeJay #2330 üzenetére

    Főleg SD-t néztem, az a legolcsóbb. Mondjuk amúgy egyszer kell megvenni a géphez...

    Kingstonban néztem (élettartam gari :) ) SD 1 GB-osakat, a normál 4k körüli, a gyors (Elite Pro) 5-6k, a nagyon gyors meg 13k.

    Panáról általában vagy LZ6 és LZ7-ről ha valakinek van tapasztalata, kérem, ossza meg velem. :R

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ballington #2344 üzenetére

    Késő válasz, de a Pana LZ7-ben már van mikrofon. :)

    Mercutio_: Kösz, megnézem. :R

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ballington #2351 üzenetére

    50k-ért láttam LZ6-ot és 58,8-ért LZ7-et a Digitcamnél, náluk a Nikon L5 viszont 60... :)
    Fú, ha ilyen nagy eltérések vannak helyenként, akkor még nagyon megnézem, hol is vegyem majd a kicsikét.

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Két jelöltem maradt most, kérlek, adjatok tanácsot, melyiket szeressem a 60k-s árkategóriában:

    Nikon L5
    Panasonic LZ7

    A Nikon nagyobb márka, megbízhatóbbnak gondolnám, viszont kicsit kisebb a zoom maximuma (222 helyett 190mm), és mikrofon sincs rajta. Ez viszont elég kis különbség ahhoz, hogy döntsön... Hozzák mindketten, amit technikai paraméterekben kerestem (3x feletti zoom, elemes, stb.), egy nagy (és legfontosabb) dolgot viszont nem ismerek: a képminőséget. (1/2.5-ös a CCD-je mind2nek, ehhez jön 7 MP körüli érték) A képzajról sokat olvastam már, ezért kissé idegesít, pláne hogy egy jobb minőségű, bár automata hagyományosról állok át, aminél ezzel kevés gond van. :DDD

    Talán érdemesebb Nikont, mert ők mégiscsak nem most kezdték az ipart, és valószínűbb, hogy ebben az árkategóriában jó minőségű képeket tud majd produkálni? :F Help, plz. Előre is köszi, ha írtok egy-két érvet valamelyik mellett/ellen. :R


    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Szten Márs #2480 üzenetére

    Ahh, vagy úgy.... Tehát a Nikon jobb, de leginkább azt sem érdemes. Most mélyen elgondolkoztam, és azt hiszem, mégiscsak túrom még a tesztoldalakat kicsit. (fejvakarós smiley)

    A Fujikkal annyi a gondom, hogy dögnehezek (mármint a két jelölthöz képest), és azért a hordozhatóság is szempont volt, de talán ezt a legkönnyebb feladni. Hmm, a Pana egy korábbi tesójánál épp az előbb olvastam ugyanezt, hogy permanens gond náluk a zajosság, akkor ez tényleg sztornó. Ejj, megnézve a mintaképeket tesztoldalakon, tkp egyiknek a képe sem tetszett igazán. :U

    Azt hiszem, komolyan át kell gondolnom, igazán milyet is akarok, és mi mennyire fontos, pl. az ''elemes'' mivolta és a kis súly... Az optikai zoomból nem engedek, ez biztos, a mostani úgy emléxem 110-ig megy,és ennél valamivel azért kellene több. Meg a 35 helyett 28 mm is jól jönne, ha kicsi a szoba. :DDD Viszont évekig idegesítene, ha az analóghoz képest sokkal gyengébb képek jönnének ki végül, szóval akkor már inkább árban mennék feljebb. Vagy még a végén analóg lesz belőle... :DDD

    Köszönöm szépen a tanácsot, megnézem, amiket ajánlottál, és újabb jelölteket keresek. :R

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Szten Márs #2485 üzenetére

    Ezek tényleg nem nehezek, rájöttem, hogy én nem kompaktok méretét néztem :B , és hát igen, azok nehezebbek.

    Azóta újra megnéztem a négyelemes :Y Fuji s5600-at, és ár-érték arányban annyira nagyon jónak tűnik, hogy igyekszem levedleni a 470g-os összsúly miatti ellenérzéseimet. Olvastam, hogy makróra nem tökéletes, meg kicsi a fényereje nagylátószögnél, de azt hiszem, ennyi belefér, úgysem a fényképezésből élek. :D Márkailag csak jót hallottam róluk, végülis nem ma kezdtek fényképezőgépeket gyártani. Még elmegyek valamelyik üzletbe megtapogatni egyet, és aztán lesz végleges a döntés, de lehengerlően jónak tűnik, lévén 50k alatt megkapom 1GB-os kártyával... :U

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Ariadne #2491 üzenetére

    Ha esetleg más is keresne erről a gépről teszteket külföldi oldalakon, szólok, hogy kóbor apácák megtévesztésére Ámerikában s5200 néven fut ugyanez a gép. De míg erre rájöttem... :W :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Hali, fényképezőgépes szakik! :)

    Max. 40k-ig keresek kompakt gépet. Felhasználási cél: bringás, gyalogos túrákon fényképezés, szóval jó, ha kicsi a jószág. Eddig egy Fuji s5600 volt, ami iszonyú okos, de erre sajnos pont nem jó... Ami fontos: jó képminőség (naná...), 5x feletti optikai zoom (ez a szűk keresztmetszet az árral, ha jól néztem), és lehessen rövidebb videókat is felvenni (a fujival lehetett, célnak teljesen megfelelt), és normális garanciális háttér. Amiről nem igazán tudom, mennyire fontos, az az optikai képstabilizátor, ahogy nézem, ebben az árkategóriában nem mindegyikben van. A fujival mondjuk nem tudtam kihasználni a zoom jó részét sem, ami lehet az én amatőrségem miatt is volt - sima nem digitális kisgéppel régen nem rontottam képet még 10x zoomnál sem, ezzel meg már néhányszorosnál is tiszta homály lett minden...

    Amit eddig kinéztem meg teszteket olvastam: Panasonic Lumix DMC-FS16 vs. fuji finepix t200. Tudtok tanácsot adni, hogy a kettő közül melyiket érdemesebb, illetve milyen "versenytársnak" érdemes még utánanézni? Előre is köszi a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz szg88 #28037 üzenetére

    Köszi, nézegetem. Canon a katasztrofális garanciális háttér miatt kiesett (legalábbis egy-két évvel ezelőttig iszonyú sok panasz volt rájuk, próbálkozni nem fogok), Sony nekem fényképezőgépben nem ismerős, Samsungban szintén nincs nagy bizalmam, de a Nikon tetszik - abban viszont nincs képstabilizátor és a zoom is csak 5x, mégis drágább. Abban tudsz esetleg segíteni, hogy mi alapján érdemes választani, milyen paraméter fontos, ahogy ez előzőben is írtam? :R

    Üzletből digitcammal jó tapasztalatom van, főleg náluk keresek, de az electroparkkal is volt már dolgom, ők is normálisak.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák