Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • figyusz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Milyen digitális fényképezőt tudnátok ajánlani olyan 50-60e körül. Kinéztem a Nikon Coolpix L100 -t 54900-ért. Van valakinek tapasztalat vele? Vagy hasonló árkategóriába van e jobb ötlet. Teszten nem írtak rosszat róla. Csak egyszerű hobbifotózáshoz kell, de azért olyat szeretnék ami minőségben nem rossz. Gondolkodtam tükörreflexesen is, de nem hiszem hogy kihasználnám. És azért nem adnék 100+ ezert hogy a családi nyaralást fotózzam vele. De azt szeretném hogy egy esti bulin készült kép élvezhető minőségű legyen. A Fujifilm FinePix S1500 -ast is néztem 39e-ért. A teszt alapján talán jobbnak tűnt a Nikon.

    64 kb mindenre elég

  • figyusz

    csendes tag

    válasz philoxenia #19859 üzenetére

    Köszi a választ. Nem igazán tudok dönteni. Árban természetesen a Nikon Coolpix L100-as lenne a megfelelő. A teszek olvasásakor két hiányosságról írtak: Az egyik hogy szinte teljesen automatikusak a beállítások, ezzel még -kezdő fotós révén- nem is lenne nagy gondom, de a másik gond, hogy :

    "A képminőséget egyenesen jónak mondanám, ha nem lennének azok a zavaró tényezők, amik sajnos vannak. Hogy mik ezek? Az egyik ilyen, hogy a fényérzékenység manuálisan nem állítható, így a zajszint mértékét nem tudjuk kézben tartani. Hiába rakunk állványt a fényképezőgép alá, a szoftver úgy is feltornázza nekünk az ISO értékeket. Ha ISO800-nál magasabbat szeretnénk használni, akkor a magas ISO automatikát kell választatnunk, ám a felbontás ilyenkor 3 megapixelre csökken."

    A tesztképek között szerepelt egy éjszakai felvétel ami elég elkeserítően pixelesre sikeredett. Nagyon szeretném ha sikerülne olyan készüléket választani ami rosszabb fényviszonyok, pl: egy utca éjszaka, esetén is szép képeket készít, vagy ebben az árkategóriában ez nem lehetséges? Néztem az általad ajánlott p90-est is. Hát az ára ugye közel 40e-vel több. Nem tudom az éjszakai felvételeknél ez szebb képet csinál e. A tesztben mondjuk a képminőségről elég lehangolóan írnak:

    "A Nikon P90 képminőségéről általában elmondható, hogy kissé betett neki a nagy felbontás és a nagy optikai zoom kettőse. A felvételek egyik legnagyobb problémája a megfelelő részletgazdagság hiánya.
    Már ISO100-nál is azt érezni a felvételeken, hogy egy erős zajszűrő algoritmus dolgozik rajtuk, hiszen tesztképeinken a fűszálak egységes zöld folttá álltak össze. Nagylátószögű állás mellett és monitor méretben ez a probléma elhanyagolható, de 100%-os nézetben már feltűnő lehet a jelenség. Tele állásban már monitor méretben is érezhető egy bizonyos lágyság, amit itt-ott megszakít az erős kromatikus aberráció.
    Ami a zajszintet illeti az ISO64-nél jó eredményt kaptunk, az ISO100 és 200 még használható, amennyiben monitorméretben gondolkozunk és ilyen esetben az ISO400 is alkalmazható egyszer-kétszer, de ettől feljebb már ne nagyon keresgéljünk. Az ISO800 és az 1600-as érték már horribilis, az ISO3200 és 6400 pedig nem érdemel szót, mivel csak 3 megapixel mellett érhető el.

    Ennek fényében még mindig nem tudom hogy megér e +40-et a p90. Végül is csak monitoron és 18cm-es papírképen szerepelnének a felvételek. Csak hát jó lenne ha a rossz fényviszonyok közt is jól produkálna. A teszteket a digicams.hu-n nézegettem.

    64 kb mindenre elég

  • figyusz

    csendes tag

    Esetleg erről valakinek véleménye? Panasonic Lumix DMC-FZ38

    64 kb mindenre elég

Új hozzászólás Aktív témák