Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    válasz hito #55836 üzenetére

    Nekem G7x van extrákkal (szűrő csatlakozó + felhajtható vaku mod) de az igazság az, hogy az érintőképernyőről már nem tudnék lemondani. Nagyon sokat segít a fókuszpont beállításában, de képnézegetéskor stb. is nagyon praktikus. Plusz ha tényleg cél az, hogy a mobilok mellett maradjon egy kis levegőjük, akkor szerintem alap, hogy legalább egy dönthető/érintő kijelző szériatartozék legyen.

    A Pana nálam az LX15-el totál kapufát lőtt. Még egy beépített ND szűrő se fért bele a gépbe, a rövid zoom-ról nem is beszélve.

    A Sony meg mostanában teljesen el van kényelmesedve és csak a csoda stacked szenzort nyomják orrba szájba, hogy csillió fps legyen meg vilámgyors fókusz stb. De közbe egy kis markolat (ld. Canon G7x II) még mindig nem fért rá, az optika is lehetne hosszabb kicsit, érintőkijelző, vakucsatlakozó, mikrofon bemenet (ha már ennyire nyomják a videós képességeket) stb. még mindig hiányzik. És hát olyan áron adják amilyen áron akarják kb.

    A Nikon pont jó helyre érkezett volna. A 18-50-nek konkrétan semmiféle alternatívája nincsen kompakt fronton. Tökéletes gép lenne kirándulásokra, utcaképekre stb. A 24-85 meg a 200 körüli árával a G7x II-nek meg az LX15-nek szépen odavágott volna, főleg, hogy lehet rá vakut/EVF-et rakni, erős a videója (amibe a Canon elég gyenge még mindig) és a 20 kép/mp se ígérkezett rossznak. És mindemellett a 85mm is kellemes lenne a rövid Sony/Pana kettőshöz képest.

    Az a baj, hogy a Sonynak nincs oka nagyon változtatni, a Canon meg még mindig túl óvatosan lépked, a Pana más irányba megy kicsit mindig, a Fuji meg pláne. A Nikon lehetett volna az aki kicsit megmozgatja az állóvizet de sajnos ebből nem lett semmi.

    Most komolyan elgondolkoztam, hogy ha váltok akkor mire lenne értelme G7x II-re csak akkor ha jó áron tudnám eladni a gépem, de lehet MILC lesz majd belőle.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák