Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Flow #237 üzenetére

    Ez csak rajtad múlik. Én a fél gyerekkoromat leéltem egyetlen fix. 55/f2.8-as obival, most sem tervezem egyelőre a Canon kitobi lecserélését (nemsokára aktuális lesz a vétele), max egy 50milis fixet veszek mellé (f1.8 miatt). De ilyen kitobi szintű teléket már 50e forint alatt kapni, használtan még olcsóbban, tehát ha nagyon szenvedsz attól, hogy 2-300mm-ig nincsen semmi, akkor nem egy olyan vészes beruházás, pár hónap alatt össze lehet kutyulni.
    Később pedig majd úgyis kiderül, van-e szükséged egy komolyabb obira, de az is lehet, hogy beleunsz és veszel egy csúcskompaktot :)
    A te helyzetedben viszont én a canon mellett döntenék (mit is mondhaték, ha én is így teszek/tettem :B). egy 350/400d-nek sok hátrányát nem leled, egy stabil jó szintet hoznak, a képminőségük kiemelkedő, népszerűek, és könyebben szerzel be hozzá használt obit. Ráadásul canont is kapni 18-55 + 55-200 kitben, portrémarkolattal 230-240e környékért. Ez már egy olyan szett, amivel bármilyen körülmények közt is jól elleszel egy darabig...

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák