Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_s

    addikt

    válasz themebuilder #29330 üzenetére

    Ha, veszel 4 Energizer-t, vagy Duracell-t, akkor azzal legalább 100 képet fogsz tudni készíteni. :) 1000-1500-ért még nem láttam tartalék akkut, az eredeti akku viszont drága. Szerintem az AA-s megoldásnak jóval több előnye van, egy példa okáért, voltunk egy kiránduláson, és az egyik csajnak lemerült a fényképezőjében az akku. Mivel én vittem magammal tartalékot, oda tudtam neki adni a tartalék AA akkujaim. Ilyenre esélyed nincs az egyedi akkukkal. :) A boltos megoldás sem rossz egyébként, én 1x voltam eddig rászorulva, de egy barátom is nem olyan rég, együtt fotóztunk egy rendezvényt, és lemerült a fényképezője. 4 AA-s akkuval menne, lement, 2 emelettel alattunk volt egy Spar, vett 4 elemet, Duracell-t asszem, és utána még 80 képet csinált vele, mert többre nem volt igény. De, még nem merült le ennyitől. :) A kameránál meg volt a para, hogy kibírja-e a 2 akku, mindkettő feltöltve. Sony FullHD-s kamera volt a kicsike, hát, jelentem, 2-2,5 órát vettünk fel, és a végén nem a tárhely, hanem az energia fogyott el. :) Úgy, hogy ott volt alattunk a bolt. :) Tehát, szerintem nem lehet kijelenteni azt, hogy a saját akku mennyivel jobb. Azt lehet mondani, hogy ennek is, meg annak is vannak előnyei. :) Azt a mítoszt pedig ideje lenne levetkőzni, hogy 1-2 fotót lehet csinálni egy bolti elemmel. :) Persze, a kínai leggagyibb szén-cink elemmel elképzelhető. De, egy magára adó ember, olyat nem is tenne a gépébe, nem is erre való, az a kisebb fogyasztókba való, pl. falióra, távirányító. De, csak nektek, veszek Spar-ban "Megacell" világmárkájú AA elemet, azt hiszem 120 Ft-ért dobálnak 4-t, és kipróbálom meddig bírja. :)

    szerk: Közben eszembe jutott még1 előnye az AA akkunak. Ha, ilyenek lennének a fényképezők, fényképező csere esetén, vihetnéd magaddal a töltőt, és a tartalék akkukat is, tehát, nem kéne újra megvenni a tartalék akkukat. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák