Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jigli

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    A tegnap este nem az én estém volt! Sikeresen tönkre vágtam a 3 éves HKC, 580 Wattos tápomat. Battlefield 3 (magas graf mellett) közben egyszer csak villanás és leállt a gép. Annak idelyén egy jó barátom állította össze a gépet és nem nagyon olvasott utána ennek a márkának de most már úgy is mind1. Most kaptam egy 400 Wattos kölcsön tápot. A márkáját ne kérdezzétek, mert nincs rajta de ha legalább 3 kg nem volt akkor 1 deka sem, szóval bízom benne, hogy addig amíg nem veszek újat ezzel elvegetálok. Nem kötöttem be semmit csak egy SSD-t és a videókarimhoz szükséges 6+8 pines tápcsatit. Így megy de félek, hogy ha játszani szeretnék a géppel pórul járnék ezzel a táppal is. WOW sztetek menne így?

    Na most a helyzet a következő. Komplett gép váltás előtt állok, úgy hogy olyan tápot szeretnék venni, ami nem csak a mostanit, de a következő rendszeremet is gond nélkül kihajtja. A jelenlegi konfigom a következő:
    - Intel® Core™2 Quad Processor Q8400 (gyári, 2.66 GHz-en azt írják 95 W-ot eszik)
    - Gigabyte GA-EP41-UD3L (rev. 1.0)
    - Kingmax Semiconductor 1100 MHz DDR2, 2X2 GB
    - HD3870 X2 (nincs húzva de így is 340 Wattot eszik!)
    http://prohardver.hu/teszt/ketszivu_kiraly_amd_ati_radeon_hd_3870_x2/tesztkornyezet_es_fogyasztas.html
    - Egy 500 GB-os WD, Sata 2-es
    - Egy 250 GB-os Maxtor, Sata 1-es
    - Egy 120 GB-os Kingstone SSD Sata 3-as
    - Egy LG DVD író (molex csatival)
    - Egy 14, 2 db 12 és egy 8 cm-es venti.
    - Egy Asus silent square evo procihűtő. Ebben úgyszint van egy 12 vagy 14 centis venti.
    - Egy Asus Xonar DG PCI 5.1 hangkártya
    - Egy univerzális kártyaolvasó az alaplapi belső USB-re kötve

    A gépre legalább 6-7 USB-s periféri van rákötve. Gyakorlatilag egy csatlakozót leszámítva minden ajzat foglalt ami a hátsó panelen fellelhető és még egy PCI-os USB elosztó is van a gépben. Azért írok le mindent részletesen, mert nem tudom pontosan, hogy ezek az apróságok milyen mértékben befolyásolják a gép össz fogyasztását és nem szeretnék újra úgy járni, mint tegnap este.

    Az új gép konfigja nagyjából:
    - I5-ös proci max 45-ért
    - Alaplap max 25-ért, elég nagy a kínálat
    - Ramok min 2X4 GB DDR3 1600 MHz+! de később szeretnék 2X8 GB-ra váltani.
    - Kezdő karinak egy 6850-et néztem ki de egy 7870 a vágyam, szóval ezt is kalkuláljuk bele :P

    A többi alkatrész marad a régi. Amennyire utána tudtam nézni az általam kinézett új alkatrészek kevesebbet fognak fogyasztani, mint a jelenlegi konfigom és mivel dupla VGA-s rendszerben anyagi okok miatt nem gondolkodom olyan tápot kell választanom, ami valószínűleg 4-5 évig meglesz.

    Amit szeretnék az az aktív PFC, túlfeszültségvédelem és lehetőleg ne hófehér legyen -.-" A keret nagyjából 12 000-20 000-ig tart. Kérlek ajánljatok pontos típust legalább 3 fajtát 3 különböző árkategóriában 12 és 20 k között! A tápért hétfőn fogok elmenni legkorábban.

    Válaszaitokat előre is köszönöm! Kellemes tápmeghalásmentes időtöltést mindenkinek! :R

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    válasz Taifa Díaz #60230 üzenetére

    Jól hangzik, köszönöm! :)
    Én ezzel szemeztem. Szted?
    http://www.aqua.hu/aerocool-strike-x-500w-modularis-tapegyseg-aeropgsstrike-x-500m-251646.html

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    Sziasztok! Idézném az egy héttel ezelőtti hozzászólásomat. Kérlek olvassátok végig az egészet és csak utána válaszoljatok! Előre is köszönöm! :)

    "Üdv mindenkinek!
    A tegnap este nem az én estém volt! Sikeresen tönkre vágtam a 3 éves HKC, 580 Wattos tápomat. Battlefield 3 (magas graf mellett) közben egyszer csak villanás és leállt a gép. Annak idelyén egy jó barátom állította össze a gépet és nem nagyon olvasott utána ennek a márkának de most már úgy is mind1. Most kaptam egy 400 Wattos kölcsön tápot. A márkáját ne kérdezzétek, mert nincs rajta de ha legalább 3 kg nem volt akkor 1 deka sem, szóval bízom benne, hogy addig amíg nem veszek újat ezzel elvegetálok. Nem kötöttem be semmit csak egy SSD-t és a videókarimhoz szükséges 6+8 pines tápcsatit. Így megy de félek, hogy ha játszani szeretnék a géppel pórul járnék ezzel a táppal is. WOW sztetek menne így?
    Na most a helyzet a következő. Komplett gép váltás előtt állok, úgy hogy olyan tápot szeretnék venni, ami nem csak a mostanit, de a következő rendszeremet is gond nélkül kihajtja. A jelenlegi konfigom a következő:
    - Intel® Core™2 Quad Processor Q8400 (gyári, 2.66 GHz-en azt írják 95 W-ot eszik)
    - Gigabyte GA-EP41-UD3L (rev. 1.0)
    - Kingmax Semiconductor 1100 MHz DDR2, 2X2 GB
    - HD3870 X2 (nincs húzva de így is 340 Wattot eszik!)
    http://prohardver.hu/teszt/ketszivu_kiraly_amd_ati_radeon_hd_3870_x2/tesztkornyezet_es_fogyasztas.html
    - Egy 500 GB-os WD, Sata 2-es
    - Egy 250 GB-os Maxtor, Sata 1-es
    - Egy 120 GB-os Kingstone SSD Sata 3-as
    - Egy LG DVD író (molex csatival)
    - Egy 14, 2 db 12 és egy 8 cm-es venti.
    - Egy Asus silent square evo procihűtő. Ebben úgyszint van egy 12 vagy 14 centis venti.
    - Egy Asus Xonar DG PCI 5.1 hangkártya
    - Egy univerzális kártyaolvasó az alaplapi belső USB-re kötve
    A gépre legalább 6-7 USB-s periféri van rákötve. Gyakorlatilag egy csatlakozót leszámítva minden ajzat foglalt ami a hátsó panelen fellelhető és még egy PCI-os USB elosztó is van a gépben. Azért írok le mindent részletesen, mert nem tudom pontosan, hogy ezek az apróságok milyen mértékben befolyásolják a gép össz fogyasztását és nem szeretnék újra úgy járni, mint tegnap este.
    Az új gép konfigja nagyjából:
    - I5-ös proci max 45-ért
    - Alaplap max 25-ért, elég nagy a kínálat
    - Ramok min 2X4 GB DDR3 1600 MHz+! de később szeretnék 2X8 GB-ra váltani.
    - Kezdő karinak egy 6850-et néztem ki de egy 7870 a vágyam, szóval ezt is kalkuláljuk bele :P
    A többi alkatrész marad a régi. Amennyire utána tudtam nézni az általam kinézett új alkatrészek kevesebbet fognak fogyasztani, mint a jelenlegi konfigom és mivel dupla VGA-s rendszerben anyagi okok miatt nem gondolkodom olyan tápot kell választanom, ami valószínűleg 4-5 évig meglesz.
    Amit szeretnék az az aktív PFC, túlfeszültségvédelem és lehetőleg ne hófehér legyen -.-" A keret nagyjából 12 000-20 000-ig tart. Kérlek ajánljatok pontos típust legalább 3 fajtát 3 különböző árkategóriában 12 és 20 k között! A tápért hétfőn fogok elmenni legkorábban.
    Válaszaitokat előre is köszönöm! Kellemes tápmeghalásmentes időtöltést mindenkinek! :R"

    XFX 550w a PRO series-ből. Erre esett a választás, lévén, hogy többen is ezt ajánlottátok. Hardverkernél 17 150 Ft-ért hozzá is jutottam és tegnaptól van a gépemben. ISZONYATOSAN MÉRGES VAGYOK!!! A táp iszonyat halk, nem melegszik és még egy könnycsepp is kicsordult a szememből ,amikor beszereléskor észrevettem, hogy kisebb a táp, mint amik eddig a gépemben voltak és mivel a fentebb említett tuning quad procikhoz használatos CPU hűtő van a gépemben ami akkora mint egy samott tégla a tápok méretével sokszor meggyűlt a bajom. Na de a lényeg a lényeg! Nem hajtja ki a gépet a táp!!!

    Beszerelés után ahogy indítanám a gépet pont mielőtt beadná a gép a logg in képernyőt kikapcsol aztán újra bootnál már a windows 8-as kis karika ahelyett, hogy egyszer menne körbe kb 15X teszi ezt meg majd kékhalállal kifagy utána pedig következő bootnál már indítaná a windows helyreállító marhaságot, ami 2 óra várakozás után sem tölt be. Na most ahogy elszállt a HKC tápom az ég egy adta világon semmihez nem nyúltam a gépben csak kivettem a rossz tápot és a helyére tettem az ideiglenest. Ahogy betettem az XFX-et nem változtattam sem jumperen sem semmin és az van, hogy ha nem húzok le egy HDD-t vagy a DVD írot a tápcsatiről a gép a fentebbieket produkálja. Ahogy lekötök valamit pöccre indul a gép és olyan, mint új korában.

    Én csak arra tudok gondolni, hogy bizony nem elég az 550 W, hisz írtam is és linkeltem a prohardveres tesztet, amiben feketén-fehéren írják: a 3870X2 100%-os terhelés alatti fogyasztása 340 W!!! Ha mellé vesszük még a procim az is 95 W és bizony egy Battlefield 3 vagy hasonló kaliberű játék megizzasztja a konfigomat. De bootoláskor tudtommal a gép mindent alatt van, csak ép nem 100 %-os terhelés alatt :/ Javítsatok ki ha tévedek!

    Várom az ötleteket! Ha kicsi lesz a táp, akkor eladom és beruházok egy 650-es-re ugyan ebből a típusból. Köszön előre is a szakértői hozzászólásokat!!! :)

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    Tehát azt mondjátok, hogy a táp a legkevésbé ludas a történtekben? Hát jó. A jövő héten költözködöm de utána már elsz időm ezzel foglalkozni. Alaposan átnézem a gépet, darabjaira szedem és letesztelek mindent külön-külön. Mondjuk ez el fog tartani néhány napig :S

    Egyébként egy VGA van a gépben. A 3870X2 a radeon első 2 GPU-s karija volt. Tömör gyönyör :)
    A battlefield 3-at tegnap be is fejeztem. Fura, mert 100 %-os terhelés mellett sem kapcsol ki a gép...

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    Sziasztok! :R

    Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy a jelenlegi tápommal szerintetek stabil maradna e a gépem áram ellátása (vagy egyáltalán elindulna e? :D) ha betennék +1 HD6870-et Crossfire-be a jelenlegi mellé. Alább a cuccaim között minden szerepel kivéve + 1 db 80 mm-es 3 pines ház-oldallapi hűtő illetve a házam előlapja mögötti 120 mm-es 3 pines venti illetve egy DVD író van még bekötve.

    Ugye a kérdéses táp egy XFX Pro series 550-es kiadása.
    Amennyiben 100 %-hogy kevés ehhez a táp mi lenne az ami a lehető legolcsóbb megoldás alternatívának? A régit mindenképp eladnám úgy hogy annak az árát is kalkulálhatjuk az új ketyeréhez.

    Előre is köszöntem! :R

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    válasz jim bcs #96282 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!

    Gondolom akkor csekkoltad a cuccaimat mert most láttam csak hogy fórumon nem írja ki automatikusan. (Asus P5Q Deluxe Xeon X3360 (4X3,61 GHz) 2X2 GB Kingmax Semiconduktor DDR2 1100 (846 MHz) 2X1 GB Geil Ultra DDR2 800 (846 MHz) Noctua NH-U12P 120mm SSO CPU Cooler + Arctic F12 Pro Sapphire HD6870 1 GB/256 bit Kingstone V300 SSD 120 Gb + WD 500 Gb + Maxtor 300 GB XFX Pro 550W

    Te mit javasolnál ehhez a konfighoz a mostani kari helyére? Ezt kb 15 000-ért tudom eladni vagy is a felső határ nálam 30 000 ft. Mindenképp használt kártyában gondolkodom hogy minél olcsóbban minél nagyobb teljesítményt tudjak kicsikarni a rendszerből. DX11-nél jobb látványelemre abszolute nincs igényem illetve FHD-ben szeretnék játszani az új karival is. Ezen információk tudatában kellene akkor valami alternatíva. Igazából a mostani rendszer GTA5-öt viszi stabil 35-50 FPS-el FHD-ban minimum grafikán. Dirt Rally FHD ultra grafika 4Xélsim mllett low shaderre 50-60 FPS de pl ma tettem fel a Dark Souls 3-at 1.05 patchen (ami sokak szerint elvesz az FPS bőven, nem is keveset 1.03-hoz képest) 1680x1050-ben low garafon megy 35-40 FPS-t.

    Köszi előre is! :)

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    válasz Misogi #96346 üzenetére

    Szia!

    Nekem egy HKC (650W) tápom volt 2013-ig a haveromtól átvett gépemben amiben volt:
    - Gigabyte EP41UD3L
    - Q8400 (4x2,66 GHz)
    - 2x2 GB Kingmax Semiconductor DDR2
    - 3870X2 (na mondjuk ez zabálta az áramot!)
    - 2 HDD
    - 1 SSD
    - 1 ODD
    Meg 2 12 cm-es venti

    Úgy égett el benne a táp egy 2,5 órás BF4 kapányolás közben mint a filmekben! Nagy átéléssel hentelem a népet amikor egyszer csak pijúúúú... Csend és sötétség. WTF? Áramszünet, gondoltam naivan majd megcsapott az égett szilikon szaga. Odapillantottam a gépházra és még elcsíptem a felfelé szálló füst utolsó leheletét ahogy eltávozott a táp lelke. Ott azért megállt bennem az ütő hogy ha oda a winyóm vagy akármelyik részegysége a gépemnek.

    Na ezért vegyél normális tápot!

    Azóta (gari lejárt) is tökéletesen muzsikál az XFX 550W Pro a már azóta jócskán átalakított gépemben. Se túl nagy hang, se cicergés a ventinél sem pedig váratlan kikapcsolás stb.

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

Új hozzászólás Aktív témák