Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    Mesterek!
    Létezik, hogy elfogy egy vx550 egy, a leírásomban lévő konfig alatt? (vga alapon; cpu, cpu/nb, dram némi tuning/feszemelés: 3200->3800mhz, 1,275->1,375V; 1,125->1,175V; 1,55->1,65V)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Qru #4259 üzenetére

    A fent említett enyhe tuning mellett random dobálja a bsod-kat, műterhelésre nem nyiffan ki, de pl BC2 alatt néha újra-újraindul, 1-2x eljátszotta RiseofFlight közben is. Ram-kompatibilitás is lehet persze, de azon már végig rágtam magam, (kit-váltás, manuál beállítás, memOK, etc) , win 7 ult-t újraraktam, legújabb BIOS, driverek, stb. Szóval körüljártam a témát (lassan 2-3 hete :U ), ja alapon nem csinálja, szval táp-gyanus erősen; erősíts meg ebben :DDD
    Talán még alaplapi hiba lehet, de azt nagyon nem szertném :O .

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz abéla #4260 üzenetére

    Ja tényleg, egyben hagyott 12v-os ág miatti leégésnek mennyi az esélye? A különhagyott, kb 25A-es ágnál (kell azért a power :D ) is fennáll ez a problem? (mert akkor mindegy).
    Vagy ez is csak urban legends, amit extrém ritka, bizonytalan körülmények közötti eset(ek) támasztanak alá?

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Dyno #4267 üzenetére

    Hello!

    Prime95 large fft, mellé unigine heaven full-screen (ablakban csak az egyik magot terheli :F ), + párhuzamosan emellett aida64 rendszerstab-teszt (mind, kivéve a local drive stress-t), furmark-ot nem akartam erőltetni, mivel volt erről is urban legends, hogy kifeküdt némelyik 5970 tőle, fene tudja, nem akrtam kockáztatni.
    Nna, ezek mellett teljesen szépen 2 órát eldöcögött, semmi gond nem volt, bár ezt alapon néztem.
    A tuning mellett furcsa volt, hogy néha terhelés nélkül is változó -és semmitmondó- hibakóddal bsod-ot dobott (ez ugye inkább mem vagy mobo), heaven+prime alatt viszont akkor sem volt gond, ám az említett gémek alatt viszont zogszó nélkül újraindult (ha bsod lett volna nem indul újra, beállítottam), erre gondoltam, hogy elfogyott a táp alóla.
    Most ott tartok (azonkívül, hogy ki van a fa***om :DDD ) , hogy az egész rendszert szétszedtem, újraszereltem (olvastam, hogy alaplapi mechanikai feszülségek is okozhatnak gondokat, netán egy ide-oda beszorult csavar), win újrarakva, új ram megfelelő slotba rakva, új (dec.31-ei) bios,
    beállítások és úgy általában az alaplap kitapasztalva (pl memOk-t, bekapcsolás nélkül, csak tápellátás alatt kell benyomni), a mem időzítéseket fejből nyomom :) és alapon hagytam mindent, eddig jól megy az egész, most használom így napokig (játék, stress-test stb), hogy kiküszöböljem ez egyéb hibalehetőségeket, majd felrángatom kicsit csak a cpu-t (mem-et hagyom a fenébe) és, ha megint szórakozik, akkor vlszínű a táp lesz a ludas...vagy nem :DDD
    Ehh de utálok új rendszert összerakni :O

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Ha mégis új táp lenne, akkor HX750 vagy AX750 legyen?
    Csak mert ezekről az új corsairokról (bár csak a kisebbekről) nem sok jó derült ki eddig.

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Qru #4278 üzenetére

    Jaja, bízok benne, most jönnek a teszt-napok, finomhangolás, ámbár, ha tuning alatt (kis fesz ide, kis fesz oda) kicsit is bizonytalankodni látom a rendszert és a többi hibaforrás is kizárható, nem fogom elaprózni: járjon inkább kb 50%-os terheléssel most (közel a legjobb hatásfokon), de nem kell újat venni 2 év múlva, bukva az adásvételen 15-20 ezreket.
    A 650tx se rossz, de +4-6k-ért már 750tx-et kapni, persze további + 4-6k-ért meg már egy 850tx-t adnak és így tovább :) , de azért meg kell húzni egy lélektani (és financiális) határvonalat.
    A kérdés nem is ez, inkább hogy megér-e +10k-t egy 750hx a 750tx-hez képest, nem a modularitásra gondolok, az nem érdekel, inkább a 80+silver (ami igazából gold), a mindenhol ajnározott belső megoldások, prémium minőségű alkatrészek, mindezek a 750tx-nél mintha nem lennének annyira meggyőzőek.

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz AirBooms #4279 üzenetére

    A gyártó szerint is AX750 a neve, de ez legyen a legnagyobb gondunk, ami viszont tény, hogy kimagasló tulajdonságokkal bír, ide értve az árát is :).
    Ha már itt tartunk: így hirtelen ráolvasva alig van különbség az AX és a HX között, de azért mégis az AX felé billen a mérleg nyelve: fejlettebb venti-szabályzás, 50% terhelésen 92% hatásfok(!), ipari szabványok, full modularitás(bár ez szvsz szimpla parasztvakítás).

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Qru #4282 üzenetére

    Egy nem-moduláris 700-as psu, AX750 minőségben, a TX650 árában, nna az kell nekem :DDD .
    Egyébként, ha kb 1-1,5 éve vagyok annyira konok és akkor megveszem a tx650-et, a tanácsok ellenére (melyek még a vx550-et is sokkalották) akkor most nem kellene eladnom használtan 13-15k-ért (bukva jó 10k-t) egy gyakorlatilag tökéletes 4 év garanciával bíró tápot.
    Mégegyszer hadd ne kövessem el ezt a hibát, így inkább kissé túlméretezve, némi felárért a következő 3-4 évre venném meg a tuti minőségű delejadót.
    Persze, csak ha kiderül, hogy a tápegység a gyenge láncszem, ha nem az, eszem ágában sincs kicserélni. (legfeljebb majd 2 év múlva, ha kap egy társat a vga :) )

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz AirBooms #4285 üzenetére

    Gondolom pont az általad vázolt félreértések elkerülése végett a Corsair a saját weboldalán is egyszerűen AX és HX sorozatként jelöli az említett tápegységeket. Ha nekik így jó, talán nekünk is elég lesz ennyi az azonosításhoz, nem kell itt táp-rendszertani besorolást elkövetni :DDD
    Node písz és kívánok mindenkinek ilyen tápot (najó esetleg helyette jöhet Enermax :) )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Dyno #4291 üzenetére

    2 hete ezt állítgatom, jelenleg az alábbi tények, melyeket tapasztaltam: tuningolva, akármilyen beállítás mellett instabil volt a rendszer (cpu 1,4v-ig 3,7ghz-en, load line calibr on/off, cpu/nb 1,2v-ig load-line on/off, dram 1,7V-ig, ht 1,215V-ig, ram időzítéseket a gyárihoz képest lazábban megadva, auto-ra állítva, memOk!-t használva, win reinstall)
    és bizony furmarkolni nem fogom a vga-t, így műterhelésen nem (mindig) szállt el, de azért legyen már legalább gyanús a psu, ha játék alatt újraindul az egész hóbelebanc, minden kékképernyő nélkül. Jelenleg alapon műterhelésre (több óra) semmilyen instabilitási jel nem volt(azon kívül sem) játék alatt sem problémázott (bár nem sokat nyomtam még).
    Én sem egyből a tápra gyanakodtam, inkább ram vagy alaplap, ezért is szenvedtem heteket, mire eljutottam a psu-ig mint esetleges hibaforrás.
    De mint fentebb említettem, jelenleg újból a diagnosztikai fázisban van a dolog, ha alapon minden klappol, majd némi cpu tuning (természetesen a fesz-t sem hanyagolva) után ismét -nem műterhelés alatt- instabillá válik a rendszer, 2 lehetőség van: vagy a psu vagy a cpu xaraxik(esetleg cpu mem-vezérlője, de az is kap egy kis feszt), ezek közül, ugye egyértelműen a cpu/mem-et tudom tesztelni, ha az negatív, marad a táp, esetleg a -már szintén említett- alaplap, mint hibaforrás, de ugye egyik sem egyszerű.
    Bár, ha jobban belegondolok annyira ki van a tököm az egésszel, lehet hagyom az egészet alapon a francba. :DDD
    Nna de ennyit erről, szokás szerint némi inspirációt merítettem az itteni hsz-ből, köszenet érte.

    Más: egy 1-2 éve mind terhelést, mind időtatamot tekintve masszívan használt tápegység elöregedését figyelembe véve, mennyit csökken a teljesítménye? (enermaxos oldalon ez elég komoly tényező: azok meg ugye nem xarral gurigáznak :N )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Qru #4830 üzenetére

    Hehe, 5970 cf-ben és viszi a tx650...hátőőő hoszas stabilitás-teszteket követően -ami időt bizony megtakaríthattam volna, ha a trendel szembemenve túl(?)biztosítom magam psu téren- bizony azt kell mondanom, hogy egy phenom X6 + 5970 -es, alapon járatott kombó bizony rendesen bizonytalankodik load (játék vagy heaven+prime) alatt (értsd: néha fura újraindulások, kékhalál etc); peak (prime95:largeFFT + furmark multi-gpu) esetén pedig rendre kifekszik egy vx550-es mellett. Így jelenleg sajna épp tápcsere van nálam is folyamatban (kerek egy év után :U ).
    Szóval nem vagyok biztos benne, hogy 5970cf akár 750w-tal stabil lenne.

    Egyébként a rendkívüli aktivitással bíró és jószándékú segítségnyújtás mellé nem ártana tisztázni a -persze mindennemű felelősség nélküli, ámbár magabiztosan hangoztatott- "bőőőveneléglesz" kijelentések és az ezzel járó, sokszor határon üzemeltetett rendszerek stabilitásának kérdéskörét és annak fontosságát.
    Hozzáteszem, hogy az átalában egy-két évig elég, gyakran határon járatott psu-k árára 5-10ezret rádobva egy -micsoda szentségtörés- némi tartalékkal bíró tápegységet kapunk, ami a későbbi fejlesztések során kényszerűen meglépett tápcsere időperiódusát is jótékonyan befolyásolja és nem utolsósorban biztos tartalékaink lesznek egy esetleges tuning vagy peak-fogyasztás esetére is. Szóval szvsz igenis érdemes az "bőővenelég" kategoria felett keresgélni, persze csak ha hosszútávra tervezünk, márpedig egy minőségi táp kb 5 éves garanciatartama elég hosszú idő...
    Elejét véve a flémnek, szóljon itt egy nálam sokkal : bölcsebb , azért érdemes figyelmesen kitölteni, különös tekintettel a végén található Capacitor Aging menüpontra.

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz moha21 #4891 üzenetére

    Bizony nem csak a szoftver mondatja velem az előző hsz-emben lévő kijelentéseket. Ami szoftver egyébként igen finoman beállítható és ezesetben meglepő adatotokat is kihoz: pl 90tdp, 0 % aging capacitor mellett én is 530w-ot kaptam(hurrá), ez ugye az ideális...és van a valóság, nna az ahhoz közelítő paraméterezéssel (Cap. Ag.:az ajánlott 20%, a bizony ritkán, de előforduló 90% feletti TDP) bizony ott voltam a 700w körül. (halovány tuninggal meg 750).
    Egyébként nem értem miért ne lehetne 5-10e ft ráfordítással kiküszöbölni ezt a probléma-halmazt? Azért ez az idő és bosszúság sokkal többet ért nekem amit ez miatt szívtam, éppen ezért gondoltam okulásként megosztom a negyérdeművel.
    550vx: azért gondolhatod én is olvastam ezt-azt (és nem csak a helyi okosságokat) mielőtt megvettem a tápom, hidd el semmi baja ennek a cwt bélnek (sem). Egyébként meg ha volt is gond, pont hogy a halkság (alacsony venti-rpm) és az ebből adódó túlmelegedés végett volt és az is a 450-es szériánál, persze, természetesen meghibásodások is voltak, de azért ne csináljunk bolhából elefántot.
    Elkerülte a figyelmedet, hogy én a 750-es elégségességét egy 5970cf esetén kérdőjeleztem meg, abból következtetve, hogy nálam a mono5970-et sem viszi stabilan a vx550.
    Nade nem is folytatnám, zárszóként: véleményem szerint a fórumon végzett support kimagasló és rendkívüli hasznossággal bír a tápválasztás minőségét illetően; teljesítmény-mennyiség tekintetében azonban -szerintem- érdemes az itt ajánlott kategoria fölé meni egy lépéssel. (tudom ezzel jehovát kiáltok, de ne, ne kövezettek meg, még állszakálban se :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Dyno #4907 üzenetére

    Hidd el én örülnék a legjobban, ha nem kellene 20-30k-tól megválnom, de most erre mit mondjak: alapon van minden :prime95-largeFFT + furmark multigpu stab test járatása közben megfagy a kép, van amikor lekapcsol (fekete képernyő, nem reagál semmire) van hogy újraindul, van hogy BS és van amikor lekapcsolja a cpu-t (prime leáll, furmark megy tovább) külön-külön nem produkálja, csak ha együtt megy a két progi, játék/heaven alatt semmi baja (de csak alapon), memtest ment fél napot: hiba nincs, nna lehet, hogy nem psu, de azért valljuk be erős a gyanu :D . Persze tudom, le kellene tesztelnem erősebb táppal, csak épp megbízható, masszívabb példány nincs a közelemben, így nem maradt más, mint minden egyéb komponenst letszteltem külön-külön, azokra nem dobott hibát.
    A korábbi problémák során valóban a mem/cpu is bezavarhatott, mivel ott volt némi tuning, azért nem voltak ennyire tipikusak a hiba jellemzői, de most ugye ez is kizárható, mivel szakítva korábbi igéretemmel, némi plusz hűtéssel az alap-rendszerem megfurmarkoltam és úgy néz ki, a prime-mal karöltve erősen instabillá válik a helyzet.
    Na de néhány napon belűl kiderűl és ígérem, ha az új táppal is produkálja a hibákat, megkövetlek és nyilvánosan elnézést kérek az eretnekségem végett. (ezesetben a lapos kavicsokat szeretem :) )

    Egyébként írd már meg pontosan, hogy mit adtál meg az enermaxos progiba, mivel a konfigodból amit ki tudtam bogarászni (cpu, vga, 2xDDR3, 4xSataHDD, 1xODD, 5 venti, 1 usb), beírtam én is és 100% TDP (mind CPU, mind System) + 20% Cap. Aging mellett, 3GHz-es cpu tuning 1,3v-on (ezt nem tudom pontosan, hogy jó-e), szóval abszolút csúcsra járatva kaptam 442W-ot...azért az nem 605w.
    Bizony könnyen elképzelhető, hogy egy 385w-os enermax pro82+ kiszolgálja a rendszered(még ha néha meg is izzad), de hogy egy év múlva (már ha játszani akarsz az akkori gémekkel is, netán számításigényes melóra fogod a géped) ez már nem lesz "bőven" elég, az tuti, pláne, ha sokat járatod és szépen öregednek benne az alkatrészek.

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz moha21 #4909 üzenetére

    Azért masszív load-nál messze nem 370w a fogyasztás, mint pH-s tesztekben, persze, tudom a játékok sosem fogják fullra járatni a vga-t, de azért valljuk be, előbb-utóbb közelíthetnek a műterheléshez, sőt ez a cél, a peak-ekről nem is beszélve.
    load fogyi
    Ráadásul itt nem is ment mellette cpu-stress progi...
    tudom, hogy a 4gb-osról szól a cikk, de ott van az alapváltozat fogyasztási értéke is

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Dyno #4919 üzenetére

    Azért ez még így is csak 503w. Egyébként, ha az általam fentebb a load-fogyos linket megnézed, ott az overlockeres srácok csak a vga-t 100%-on hajtva, nyilván új/alig használt táppal 511w-ot kapnak, nah ezeket bepötyögve (cpu:90%, system90%, cap.age.:0%, i7920@3600;1,3v, 1xsata, 3xddr3, 3venti) programba 508w -ot kapunk, szval azért nem olyan rossz az, bár lehet az overlockers-esek lusták, azt' az enermaxos progival számolják a fogyasztást :D .
    Mindezeken túl, látom én, már csak az új táp hozhat fényt a világosságba :DDD kb jövő hét elejére rakom be, meglátjuk mi lesz, ha nem a táp a xar, jön a feketeleves ;] .

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Dyno #4925 üzenetére

    As you wish, master! :DDD
    ...ott van az alapváltozat is és bezony zabál azzállatja...Nekem egyébként 100%syst+cpu tdp (ugye a furmarkolt prime), 10% cap. age. (1 éves a psu) mellett a leírásban szereplő konfiggal (cpu alapon: 3,2ghz;1,25v, külső hdd vagy usb nincs rákötve, 1xodd, ventik: 1cpu-cooler, 2x12cm, 3x9cm, +ventiszabályzó) , attól függően, hogy high-end desktopnak vagy regularnak adom meg az alaplapot: 621 vagy 599w-ot ad meg fogyasztásnak(90%-on: 551/532w), nna ez azért erősen hajaz a tapasztaltakra :alapon játék: ok, furm+prime: instab. Kétségtelen, hogy a költséghatékonyabb megoldás, miszerint nem furmarkolok, nem tuningolok, de azért akkor is esélyes, hogy itt púposkodhatok a tápommal (szó szerint :D ) 1-2 év múlva.

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Ribi #4929 üzenetére

    Ott írják diagramok felett, hogy 15 percig nyomatták neki MSI Kombuster (~Furmark), néztem sajátomon aida-val azért furmark alatt messze nem terhelődik annyira a cpu, mint a rá kihegyezett stress-prg alatt (50-60% változóan, de sosem egyszerre minden magon vs minden mag permanens 100%), de azért is számoltam 90%TDP-vel (cpu-nál ez biztos kevesebb, teljes terhelés is kérdéses, van-e ennyi) és mégis, így is 508w jött ki.

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Dyno #4953 üzenetére

    Tudom ciki elismerni, de bezony nektek volt igazatok.
    Tegnap éjjel felfigyeltem, hogy az Aida64 fpu-stress tesztje alatt ugyanúgy kifekszik, mint ahogy terheléskor megfigyeltem...na akkor anyáztam egy sort, mondom ez cpu-gari. Azért éjjel/reggel feltúrtam a netet mi lehet a gond, itt pH!-n Gyufaa kolléga, de máshol is írták, hogy elmozdult/rosszul felrakott cpu hűtő, fpu-tesztnél instabilitást eredményez :F . Gondoltam egy próbát megér, mielőtt elkezdem a gari-kálváriát: és láss csodát, a mugen csavarokat nem akartam megtépni viszont van rajta +1 venti, így valószínű, hogy a borda (+ a ventik) súlya végett elmászott a felfekvő rész.. :DDD
    Ezért lett fokozatosan egyre instabilabb, terhelésnél ugye felpörgött a venti, így a fokozódó vibráció végett az elcsúszás mértéke gyorsult + a hőleadás csökkent, így a kezdetben full terhelésnél jelentkező problémák megjelentek izoláltan is; csodás imádom, de legalább nem rendeltem meg a tápot :D

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák