Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiLANte

    tag

    válasz LógaGéza #48003 üzenetére

    "Ahogy nézem az S7-es be quiet! System Power-ek mind a Silveres Raiderre épülnek."

    Nem így van!
    Csak 450W-tól kaptak Raider belsőt (80Plus Silver, Protechnic venti), a 300/350/400-as változatok régebbi (egyes források szerint FSP EPN) belsőre épülnek (80Plus Bronze, Yate Loon venti).
    Tesztek: Be quiet! System Power 7 450 Watt, System Power 7 350 Watt.

    "Mellesleg hogy szabályozzák le a tápokat? Ha teszem azt egy tápban amiben 600-as belső van, és 400W van ráírva, akkor az adni fogja a 600-as teljesítményét?"

    Ha az alap kapcsolás/felépítés véletlenül meg is egyezik, attól még a 400W-os kisebb terhelhetőségű alkatrészeket tartalmaz. Hiába épül tehát a 600W-os rokonával azonos áramköri lapra, nem fogja hozni a nagyobb testvér teljesítményét.

  • attiLANte

    tag

    válasz atti_2010 #48111 üzenetére

    Kicsit off, de talán még elfér, ha már itt vetődött fel...

    "nézd meg a linkelt tápot és hogy mennyi borda van rajta legalább 80% kellene legyen ha nem rosszabb mégis 90% feletti."
    Azért vannak akkora bordák abban a Seasonic X-760-ban, mert hibrid üzemmódra tervezték, vagyis terheléstől függően akár passzívként is üzemelhet - oda nem árt, ha egy darab lemeznél többet raknak. És ahogy moha21 is írta, jó esetben azok az alkatrészek vannak bordákon, amik igazán fűtenek.

    "de ha kis bordájú tápot látsz az nem jelenti hogy feltétlen 90% hatásfokú"
    Ez igaz, de ha egy 400-600W-os tápban két-három kis méretű borda van alacsony fordulatszámú ventilátorral, akkor nagy valószínűséggel magas a hatásfok - hacsak nem az elégtelen hűtés volt a tervezők célja. Nagy bordáknál persze már kérdéses, hogy a csendes üzem vagy a rossz hatásfok miatt kerültek beépítésre. Érdemes az egész rendszert vizsgálni - persze a tutit a fogyasztásmérés mondja meg.
    Szerintem ebből indult az egész vita és kicsit elbeszéltetek egymás mellett...

    @ #48105:
    "Van benne borda bőven de ugye a legnagyobbat kiváltották a dobozzal."
    Ha jól csalódom, azok 031N06L MOSFET-ek (OptiMOS(TM) 3 Power-Transistor) 3,1 mohm RDS(on) értékkel, tehát nem nagyon fűtenek (ezért is elég egy viszonylag vastag gap-pad és a 0,6-0,8mm-es acéllemez a hűtéséhez), így nem valószínű, hogy ez kapta volna a legnagyobb bordát.

    @ #48098:
    "most van egy új divat is mégpedig a Shottky diódákat a kisebb teljesítményű tápokban a PCB másik oldalára forrasztják hűtőként használva"
    Mutatnál egy ilyet?
    Egyébként nem tudom, hallottál-e róla, de a komolyabb tápokban a szekunder oldalon az egyenirányítást már nem Schottky-diódával végzik, hanem pl. szinkron-egyenirányítással, aminek alacsonyabb a vesztesége...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák