Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    hi!

    használt fsp zen 300-at fogok venni.
    honnan tudom, miből látom, hogy ez nem az első szériából való, amik ugye köztudottan cücöröghetnek, sípolhatnak, zenélhetnek, és nem indulnak el kis terhelésen.
    szériaszám? van rajta gyártási dátum?
    és ha igen, akkor mihez kell viszonyítanom?

    valami támpontot kérnék! :R

    mert az eladó széles karmozdulatokkal mondja majd, hogy ez bizony nem az 1. szériából való, és úgy járok, mint az ingatlant vásárló, akinek bemagyarázzák az új csöveket a falban...

    :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz 14adam #6832 üzenetére

    :R

    remek. nem hinném, hogy a leendő eladó, (meg én sem), nekiállunk tápot szétszedni. a dobozán nem lehet esetleg rajta?

    mondjuk itt van ez az x400 moduláris seasonic, de 40k. az már fáj....

    elég béna a képlinkelő....

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    hi!

    ki hitte volna, táp tanácsot kérni jöttem.

    elég konkrét elképzeléseim vannak

    nemrég a htpc-met teljesen passzvvá tettem, és ezen felbuzdulva lehalkítottam a nagy gépet is. azaz éppen ezen dolgozom.
    gtx480 ref hűtő kuka. helyére Zalman VF3000F, potira kötött 1200 s-felx-szel hűtve.
    hd50 corsair integrált víz kuka, helyére mugen 2 vissza, proci alulfeszel. és még össz 2 db. 800 s-flex.
    nagy ssd még odébb, ezért egy igen halk notiwinyó, perpill belső sata dokkolóban.

    a mostani táp: cm620w real power modular. valami 4 éves csoda, amire volt pofájuk azt írni, hogy ultra halk....
    a mostani össz zajforrás 4/5-e abból jön. ráadásul a 3d06 alatt, pályák betöltésekor és gpu terheléses szakaszokban éktelen zenélésbe kezd. (biztos a tápból jön, nem alaplap, nem vga...)

    ezt azért kellett ennyire részletesen leírnom, hogy látható legyen a várhatóan kis zajú környezet, ahová bekerül.

    terhelt fogyasztás:
    max kb. 450w (gtx480, q9550, egyebek...) - de eleht, hogy csak 400w inkább...
    játék közben döntően kb. 250-350w

    ebből következően, mivel kb. 50%-nál a legjobbak a tápok, 600-650-700w-os kéne.

    modulásis vagy nem, mind1.
    pcie 2x6 nem elég, 6 + 8 (6+2) minimum, de a 2x 6+2-es lenne az igazi.
    ami nagyon-nagyon fontos:
    tényleg ultra halk venti, ami kb. 350w-nál maximum egy 1200 s-felx max fordulaton adott hangját nem haladja meg. (300-400 rpm-en ez reális is lenne...)

    erermax modu82-87-eket nézegetem. de nem nagyon kapni. van egy eladó, de kb. 7-10 nap, mire lesz rá + pénzem. addig meg szerintem el fogják vinni. és egyszerűen máshol nem kapni.

    3 napi nézelődés után paraméterek szerint még ez is elég lehetne:

    ipon tx650w v2
    gyári oldal

    fő kérdés:
    ezek tényleg halkak? nálam nem lesz sok minden, ami elnyomja... nemcsak a ventire gondolok, hanem semmi cöcörgés? volt-e már ilyen publikált panasz ennél a típusnál, és általában a mostani corsair tápoknál?

    mert eza táp ez nem 37-50k, mint az enermax-ok, és ráadásul kapható is.
    de ha hazaviszem, barkom a régi helyére, brutálisan lehlakul minden, és egyszer csak el kezd zenélni, akkor verhetem a fejem a falba, hogy nem a drágább enermax-ok közül vettem valamelyiket...

    nagyon köszönök minden tanácsot! (cooler master és társait pedig inkább ne.)
    ha eseteleg van valami minden tekintetben ultrahalk, nagyon megbízható , 100%-ig biztosan nem cücörgő típus, szívesen meghallgatom...

    :R :R :R

    ráadásul annyira csak ez lesz a zajforrás nemsokára, hogy rövid load teszteket csinálok fullpasszív módban, (fűtött szobában összes venti ki), és úgy néz ki, kis hőcsöves + elvezetéssel, + bordanöveléssel meg fogom tudni oldani. és az ssd után a táp lesz az egyedüli zajkeltő. így adjatok tanácsot.... :K :R

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    "...ssd után... - helyesen: hdd -> ssd csere után ez lesz az egyedüli zajkeltő...

    amit még nem igazán értek:
    a 650 hx és a tx v2 közt csak annyi lenne elvileg a különbség, hogy a hx moduláris.
    tudom, hogy a db görbék főként a marketing hülyéknek szólnak, de a hx 22 db-, a tx 25 db-t mutat az alsó fogyasztási sávban.
    delta 3 db-t az életben meg nem hallunk, de ezek szerinte bél is más?

    tehát még 1x a legfőbb kérdés: volt-e már cücörgés, sípolás, zenélés panasz az újabb szériés corsair-ek valamelyikére? :U

    :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz thomasvold #7911 üzenetére

    :R

    igazából nem is a ventiktől félek. azt már elhiszem, hogy lehalkították, jól megoldották a vezérlésüket.
    hanem a cücörgéstől. :((
    amíg bent votlak a gagyi ventik és a gtx480 ref hűtője, addig nem is tudtam, hogy zenél a tápom. de mivel terhelés alatt a vga ventijét feltkertem min. 80%-ra, ott meg már visított, így elnyomta.
    most az s-flex-ek meg eléggé kussban teszik a dolgukat, így előjöttek az addig ismeretlen zajok.
    ezért fogadom óvatosan a tanácsokat, mert csak azok tudhatják, hogy valóban csendes a tápjuk, akiknél nincsen egyéb zajforrás.
    és nagyon konkrétamn 3dmark06 alatti próba is érdekelne, mert ezt már mástól is hallottam. ha ott nem ciripel, akkor valszeg sehol nem fog....
    de hangsúlyozom: valszeg régebben is ciripelt a genya, csak nem hallottam... :(((

    a másik probléma, amire rájöttem közben. másodlagos, de gond lehet:
    cm 690 házam van. alsó tápos. alulról szív. akkor még 12-es rácsozat let kialakítva. a 14-es venti ezen túllóg, így a légbeömlés leszűkülne. -> zaj, melegedés -> újabb zaj. ki kéne vágni...
    még azon is gondolkoztam, hogy az aránylag nem túl meleg, inkább langyos levegőt "elpazarolva", egyből hátul kifújja. lehet, hogy meg kéne moddolnom a ház alját, beljebb csúsztani a tápot, vagy beforgatni, és a tápból kifúvó, ugyan 20-30w-tal langyított, de friss lémozgás vga alá nem lenne rossz. na, de ez off.

    ha megtennél valmit. ennek csak akkor van értelme, ha erős vga-d van, és halk a hűtője. indíts el légyszi egy 3dmark06-ot, és tapadj a füleddel a tápra. pályabetöltéskenél, és főként az 1. pálya azon részénél, ahol a robotruhába öltözött pali egy nagy golyószóróval lő. ez 2x van. itt villog a kép. itt szól legjobban a táp. (még 1x: nem a vga-m, és nem a lap-om szól, ez biztos!)
    ha nálad itt nem ciripel, akkor nekem ez a cm is jó lesz...

    néztem a linket: az 50%-os terhelésnél elég komoly db. adatokat hazudnak a görbén. ha a 2/3-a igaz, már jó.

    egyébként egy ilyen tápnál a cücörgés, ha műszerrel videóra + audióra rögzítem ( :DDD ), mennyire garanciális esemény? vagy elzavarnak vele p-ba?

    :R

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz thomasvold #7915 üzenetére

    :R

    csak a 3d06 érdekel, vantage nem izgat...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz thomasvold #7930 üzenetére

    Bélaaaa
    thomasvold

    :R

    bevettem a listába.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    újra hi!

    bántás nélkül:
    a "szinte némának hitt" ventis tápok a felhasználóknak azért tűnnek halknak, mert vagy süketek, vagy vannak más ventik a házban, amik azt elnyomják. vagy más a viszonyítási pontjuk, ami a "halk" fogalmát illeti...

    megvettem az erermax mudu87+ 800-as. nagyon halk, de az s-flex-ek melett még azt is szól ám, már alap fordulaton is....

    más:
    az előbb említett táp egyelőre jó lesz, de a játékgépet is passzvvá akarom tenni. ha a hetpipe-os, hatalmas alubordás kíséreltek eredményre vezetnek, akkor ennek a tápnak is mennie kell, és passzívnak meg jönnie helyette. (csak akkor új, moddolt ház is...)

    seasonic x460
    alsó kép:

    jól látom, hogy bármelyik ágon képes leadni max 456w-ot? tehát ha bátor vagyok, akár egy kicsit alulfeszelt q9500, bios majdnem minden minimum fesz (nb, sb, fsb term 1.1v), gtx480 alapfesz, konfigot is rákötehetek? :F

    meglátás? :U
    most sem feltétlenül általános "a határon van", meg ilyenek várok, - amiket azok szoktak itt kapni, akik 500w foyasztást akarnka kötni a 400w kodegányra...

    valami szakértői választ szeretnék... :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz 14adam #8028 üzenetére

    :R

    ok, de ott van a gtx480 is, ami önmagában konvergál a 300w-hoz...

    és mit csináljak, ha a proci load 1.16v-on elmegy 3.5ghz-en? adjak neki egy kis + feszt, hogy ne fázzon :U :DD :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz vzsryl #8032 üzenetére

    :R

    nem. ha sikerülnek a heat pipe-os kíséreltek, nem akarok ventit látni a gépben. se idle, se load...

    a halálom a ki-bekapcsoló venti, meg a változó fordulat. a 800-as modu87-et azért is vettem meg, mert a kb. 400w-ot a legjobb hatásfokon, és kb. 50% terhelés mellett tudja leadni. nem is változik a venti fordulata. :N
    load is hideg levegő jön ki hátul.
    még azt is megkockáztatom, hogy a ventin kívül semmi nem égne le, ha bedugnék egy botot a ventirácson..... :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz vzsryl #8048 üzenetére

    "nem működhet legalább egy olyan ventilátor nélkül, ami a házban felgyülemlett hőt ki nem fújja.".

    pontosan az ilyen jellegű vélemények inspiráltak, amikor megcsináltam az első fulpasszív gépet. :K

    nincs kizárva, hogy egy nagy méretű, álló házat fogok vekvőre moddolni, hogy a nem kiszállított hő gravitációs úton el tudjon fölfelé távozni, mint a kis gépemben is...
    na, de ez már off...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák