Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    Sziasztok,
    Vettem az Imperialba egy ilyen gépet, GTX 750-es kártyával: [link]
    Ilyen olcsó táp van benne: [link]
    A bajom az, hogy alaphelyzetben is egész erősen fújja a hideglevegőt a lábamra, és ez már nekem zavaró.
    A kérdésem, hogy a fordulatszámot táp saját maga szabályozza, valahogy be tudom állítani, hogy kevésbé fújja erősen a levegőt? Vagy önmaga a táp szabályozza a ventillátor sebességét, olyan mintha mindig maxon menne, nem nagyon érzek különbséget, ha terhelt, vagy terheletlen a gép.

    A táp ventijét az alaplap tudja szabályozni valahogy alacsonyabbra?
    Vagy hibás lehet a táp, vigyem vissza garanciába nézzék meg?

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Balathruin #80946 üzenetére

    Kösz a választ, akkor nem tudom lejjebb szabályozni, mondjuk hangosnak nem hangos.

    Egyébként viszonylag halk a gép, a táp ventilátora a leghangosabb, de ha játszom akkor sem hangosabb.

    Akkor marad az a szerviz által javasolt megoldás, hogy a hátsó szellőző mögé 10-20 cm-rel rögzítek valami lapot, hogy ne zavarjon a viszonylag erősen kiáramló, hideg levegő.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz jim bcs #80947 üzenetére

    Ha nem muszáj és életveszélyes a táp, akkor nem cserélném le a tápot, mert visznyolag csendes. Megoldom, hogy ne fújjon rám a levegő, bár lehet most megfáztam azért érzékenyebb vagyok erre.

    Annak nagyon örülök, hogy gép összességében halk, nem zúg fel, a táp ventillátor is egész halk, nem ciripel, olvastam olyan tápokról amik ilyeneket csinálnak. Ha van egy minimális alapzaj nem hallani a gépet, és vinyót sem hallani ahogy dolgozik. Én nem értek hozzá, még ilyen gépet sem tudtam volna összeállítani, lehet majd később már okosabb leszek. Örültem, hogy ennyiért ilyen gépet tudtam venni, csak időnként szoktam játszani, és nem a legújabb játékokkal, de lehet később belejövök.

    Mondjuk mostmár ezt venném, már okosabb lennék, mert ez tényleg nagyon jó ár-érték arányú, jóval erősebb a videókártya, de amikor néztem ez még nem volt: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz jim bcs #80952 üzenetére

    Ja legközelebb okosabb leszek és előbb kérdezek, de teljesen tudatlan voltam a témában.

    Mondjuk az alapelvárásaimat teljesítette ez a kütyü, egész csöndes, 3 év gari van rá. Nekem a gép tűrhetően gyors, az windows 7-ben UEFI-vel a bekapcs. gomb lenyomása után 25 mp, alatt megjelenik az asztal, és ez a saját HDD-vel. 1-2 éves játékok elmennek rajta. A 8.1-ben fast startup (nem cold boot) UEFI-vel 16 mp volt, de valahogy nem tudtam megszokni, bár az egyszerűbb, letisztultabb grafika tetszett.

    Igazán az kérdés rákapok-e a játékokra, időnként szoktam játszani, nekem a lövöldözős, járkálós, történetes annyira nem jönnek be, Rally-s, versenyzős, FIFA-s, NHL-es, meg a Warcraft szerű játékok a kedvenceim, erre kb. elég ez a gép úgy gondoltam. Mondjuk utólag jobbat vehettem volna, de ez a tanulópénz. Féltem attól is ha nagyon erős procit, garfikus kártyát veszek akkor zúgni fog amit annyira nem szeretek, de látom normális ventikkel ezt is meglehet már oldani.

    Mivel korábban notebookjaim voltak, azt sem tudtam kb hogy épül fel egy asztali gép, mostmár azért jobban látom milyen csatlakozók vannak, kellenek. Azt nem tudom meddig működik a gép, alaplap, táp, majd meglátjuk 3 évig légyen ez az Imperial gondja.

    Azért köszi a tanácsokat, legközelebb kérdezek előbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák