Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ra3

    őstag

    Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van egy pár éves Corsair cm400-as tápom, az alábbi konfigot vitte eddig:
    - MSI P55-GD65,
    - I5-650,
    - 2*4 GB 1333Mhz Micron,
    - Sapphire HD5770 Vapor-X,
    - Samsung 500GB sata2,
    - Micron RealSSD C300 128 Gb,
    - Pioneer BDR-108
    Egy ideje ez a konfig már nem változott, de pár hete elkezdte azt csinálni hogy terheléstől függetlenül minden előzmény nélkül lekapcsol a gép, mintha kihúznám az egészet a konnentorból, majd újraindul. Van hogy napokig elmegy gond nélkül, van hogy egy órán belül 3x eljátssza. Eddig az ssd-re gyanakodtam, mert leállás után nem mindig tudott újraindulni, mert nem találta, de az ssd-s topicban megbeszéltük, lehet hogy csak nem tett jót neki a hirtelen áramtalanítás.
    Most a tápra gyanakszok, de már olyan is eszembe jutott hogy valamelyik alkatrész zárlatos időnként és az indítja újra. Szerintetek hogy lehetne ennek legegyszerűbben utánajárni?

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Ra3

    őstag

    Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van egy kb. 5 éves Corsair CX400-as tápom, az alábbi konfigot vitte eddig:
    - MSI P55-GD65,
    - I5-650,
    - 2*4 GB 1333Mhz Micron,
    - Sapphire HD5770 Vapor-X,
    - Samsung 500GB sata2,
    - Micron RealSSD C300 128 Gb,
    DVD íróval nem volt baja, gyakorlatilag hibátlanul működött, bírta a terhelés, mindent. Viszont mióta a dvd-t kicseréltem egy Pioneer BRD-108 blu-ray íróra azóta terheléstől függetlenül minden előzmény nélkül lekapcsol a gép, mintha kihúznám az egészet a konnentorból, majd újraindul. Van hogy napokig elmegy gond nélkül, van hogy egy órán belül 3x eljátssza.
    Mostanra már biztos hogy a BDR-el van baja, mert egy hete, mióta teljesen lekötöttem megy gond nélkül, van hogy egész nap.
    Elképzelhető hogy a táp nem bírja? Hangsúlyozom hogy nem írás-olvasás közben jön elő a probléma, hanem csak úgy, általában még lemez sincs a meghajtóban.
    Vagy táp csere lesz, vagy a BDR gariztatása. Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Ra3

    őstag

    válasz Potzee #67938 üzenetére

    Kösz, megpróbálom, a sima hdd-t egy ágra rakom az ssd-vel a bdr helyére, ha így is stabilan meg akkor rakom rá az üres ágra a bdr-t. Ha így is újraindul akkor tuti hogy az optika a ludas.

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Ra3

    őstag

    Sziasztok, érdeklődni szeretnék, most váltottam új konfigra de a táp és a vga még a régi, ez a Chieftek hajtja a rendszert:

    A konfig a következő:

    Asrock Z77 Pro3
    Intel I5 3750k
    16GB 2*8 Gb Corsair Vengeance Pro 16GB
    Sapphire HD5770 Vapor-X
    1ssd, 1hdd, 1 odd

    A kérdés pedig az hogy ajánlott-e cserélni a tápot ha kicsit izmosabb vga-ra akarok váltani, most rx460 a kiszemelt, de lehet hogy r9 270 vagy 280 lesz végül.
    Tuningot nem tervezek, és olyan 15k környékén szeretnék belőle kijönni, EVGA B3-at néztem eddig, de végülis a modularitás nem szempont inkább hogy minél halkabb legyen.

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Ra3

    őstag

    válasz Hunork #110980 üzenetére

    Valósznűleg azért is csere lesz mert a mostani már egy régebbi darab, 4 éve vettem használtan, szóval azt se tudom pontosan mióta fut, tartaléknak jó lesz.

    FSP Hexa+ 500W most van az emagon 13900-ért, ingyen szállítással, az itteni hozzászólások alapján hangjával nem mindenki van megelégedve, de szerintem engem nem zavarna, a jelenlegi se éppen csendes darab, még kicsit utánaolvasok hogy jelenleg mik a tapasztalatok.

    Alza-n én is úgy láttam hogy csak a 20k feletti rendeléseknél működik a 2k-s kupon, lehet hogy még rászánok egy kis pénzt, most 20k-ért szállítással együtt el lehet hozni a be quiet! Pure Power 10 CM 500W-ot, ahogy látom azért az eggyel jobb kategória, ami olcsóbb és nekem jó lenne azok szállítással vidékre amúgy is minimum 16-17k körül vannak, szóval az már nem nagy különbség.

    Köszi a segítséget, még alszok rá egyet hogy mi legyen, szerencsére annyira nem sürgős a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

Új hozzászólás Aktív témák