Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Sziasztok!

    Az előbb jött egy emberes csettenés a gépemből (olyan 2 centis kondenzátornyi hang :D), amitől újraindult, és azóta is teljesen jó. A gép nem sokkal a windows betöltésén túl volt, semmi különös nem futott rajta, még böngésző se. Sehol semmi nyom, kifújt kondenzátor, kormos alkatrész... semminek nincs a legapróbb amperszaga se (közelről végigszaglásztam a gépet). Ezek után látható nyom csak a tápegységben lehet, de az még garis, nem akartam szétbontani... Valaki találkozott már ilyennel? Mitől lehetett ez? A táp: Gigabyte Superb 460W -- ha önhalál és szagjelenség nélkül tud effélét produkálni, akkor valszeg ő volt...

    A másik gép nem reagált a dologra, szal jó eséllyel nem hálózati probléma volt.

    Valakinek ötlet?...

  • spidersoft

    senior tag

    Sziasztok!

    Gép(belső) váltás előtt állok, mert a GCLF2-met már kezdem bizonyos alkalmazásoknál lassúnak tapasztalni.

    A terv:
    - valamilyen AMD 880G chipsettel szerelt alaplap,
    - AMD Athlon II X2 235e processzor (TDP: 45W)
    - 4GB valamilyen nem-tuning RAM (2x2GB lenne jó)
    - 1db WD Caviar Blue (1.5TB) winyó, plusz rövid időre egy-egy másik (adathordozós)
    - DVD író (16x van most, nemtom az újabbak mennyivel esznek többet/kevesebbet, esetleg ha lemegy 10k alá az ára, egy bluray író)

    A következők viszont nem:
    - floppy
    - fénycsövek, lámpák, villogók
    - plusz kártyák (esetleg LAN, ha az alaplapi megadja magát)
    - plusz ventilátorok (max. *nagyon* csendesek)

    Az AMD mellett két dolog miatt voksolok:
    - nem szeretnék túl sokat költeni rá (így 45-48-ból kivan a proci, lap és RAM, kis szerencsével valakinek pont kell majd egy GCLF2 -- persze még így is nagy pénz, de lehet belefér),
    - az intelnek nem ismerek bluray3d-képes IGP-jét...

    Jelenleg egy FSP 350PNR tápom van, a ventije pedig le van cserélve egy 800RPM-es Scythe S-Flex-re. A jelenlegi config ugyan alig fogyaszt, de emellett nem képes langyos levegőt eregetni, mintha nem is menne, csak fújna.

    A kérdések:
    - A fenti confignak megfelel ennyi táphűtés, vagy kénytelen leszek hangosítani rajta?
    - Honnan tudom meg *időben*, hogy elégtelen a táphűtés? Langyos levegő jön belőle Vagy olyan hirtelen a terhelés, hogy azonmód elmelegszenek benne a dolgok, és a lassan, kis mennyiségben közlekedő levegőnek nincs is ideje átmelegedni?

    Előre is köszi: Peti

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz vzsryl #5395 üzenetére

    Van játszós gépem, ez csak a "mindennapi" lesz:
    aminek kevés a jelenlegi config: netezés (soktíz fül szokott lenni egyszerre, de ha csak egyetlen, de összetettebb (pl. vicclap, izé vagy efféle sok-képes) fül van megnyitva se képes normálisan görgetni: szaggat, beakad 1-3 másodpercre(!), effélék -- ezt nem javítja a tény, hogy szeretem a legtöbb oldalt felnagyítani oldalszélességnyire a FullHD monitoron :D), filmek (HD filmek tévén nézése, youtubeHD, vimeo, bármilyen dailymotion meg ilyenek)

    meg aminek teljesen elég lenne: nyomtatás, word, egykét régebbi verziójú gépész tervezőprogi meg fotóbűvölő, chat, levelezés, nem-HD filmek, satöbbi.

    ...játszódani, videot tömörítgetni nem akarok rajta, arra van egy másik gép (HD5770-nel). Max. 1-2 casual, de azt kell bírja az IGP is. Ha meg nem, akkor betolom a másikat. Szóval nem szeretnék beletenni dedikált grafikus vezérlőt :)

    Ha a tápnál elég a tesztüzem közbeni kiáramló levegő figyelése, akkor rendben, megnyugodtam :) Ha elkezd melegedni a levegője (mert pl. elhappolja a proci használt hőjét), akkor értelemszerűen poweroff... de csak nem fog annyira hirtelen befűteni, merészen számolva (és túráztatva) is 90W körül van a config.

    Köszönöm a segítséget!

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Radeon HD7770-hez (80W TDP) és egy Phenom 965 (125W TDP)-hez mekkora tápra lenne szükség? 400W-os FSP-t gondoltam hozzá (először az iArena-t néztem ki, de itt több helyen szerepelt, hogy az iArena-t jobb lenne hanyagolni). Egy winyó, ODD, 2 (később 4) RAM modul, semmi húzás. Esetleg elég lenne a 350W-os is (hosszú távon, persze)?

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Graphics #43706 üzenetére

    FSP400-60APN vagy ennek a 350-es változatát nézegettem. Nem enyém lesz a gép, de szerintem ebben nem hogy proci, de még porcica se lesz cserélve... max. később lesz bele téve még RAM, vagy ha videokártya 5-6 év múlva már nagyon gyengének bizonyul (és lesz még akkor PCIE...), akkor lehet az még cserélve lesz, de nem nagyobb fogyasztásúra, hanem korszerűbbre... nagyobb fogyasztásúak mindig drágábbak, szerintem egy 30.000-es kártyától drágább nem lesz beletéve később sem. Kb. 8 éves technikát fog leváltani...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Potzee #43707 üzenetére

    Az én tápom akkoris halkabb, lecseréltem a benne lévő izét egy 800RPM-es S-Flex-re :D IGP és 45W TDP-s proci mellé bőven elég.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz pcsabat #43712 üzenetére

    Ventisekről volt szó, és nyilván poénból írtam :D Más kérdés, hogy nagyobb vasat nem bíznék erre a hekkelt cuccra, de netezősbe teljesen jó. A PicoPSU nyilván ver mindent -- legalábbis 20kHz alatt. Afölött meg nem szempont :)

    Ha már csendesség, akkor egy kísérleten már többször gondolkoztam: valamivel rögzíteni kellene egy átlag PC hangját mondjuk 20-100kHz között, majd ezt lepitchelni pl. 0,1-10 kHz közötti tartományra, és a hangnyomás szintjét megtartva visszajátszani. PWM ventik, kapcsolóüzemű tápok, egyebek... szerintem elég meglepő lenne :)

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Egy ismerősnek hordozható melós (CAD) gépre lenne szüksége, ami nem laptop. Vinnie kell egy combosabb i5-ös procit (77W TDP), meg egy valamilyen nemalegolcsóbb denemisdrága videokártyát (max. 40W TDP).

    Mini-ITX configban gondolkozok, csak nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak az ilyenekben lévő tápok (hirtelen egy codegent meg egy spire-t leltem), illetve kapható-e beléjük emberi áron megbízható. Azért is kérdezem, mert eddig ami ilyen házat láttam, abban mindben valami félméretű apró táp volt... aztán hogy olyat honnan lehet venni, azt nem tudom.

    Háznál cél, hogy lehetőleg szállítható, kicsi legyen :P

    Előre is köszönöm az infókat!

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Úgy fest, hogy elhasalt a netezős gépemben a táp, egy FSP 350PNR, 2008.10.havi beruházás (tehát zsenge öt és fél éves, heti átlag úgy 70 órát megy a gép, ami kb. 5500 óra). Pár nappal ezelőtt matattam a gép mögött, hűvös levegőt fújt, és a táp külseje se melegedett annak ellenére, hogy már jóideje ment. Belül ránézésre semmi baja, viszont ha áram alá helyezem a gépet, akkor magától bekapcsol és olyan három másodperc múlva ki, és nem reagál a bekapcs gombra, nem indul el többet, csak ha áramtalanítom pártíz másodpercre (gondolom míg kisülnek a kondik), aztán a gépet újra áram alá helyezve kezdődik elölről. NyÁK-ja ránézésre rendben van, vélhetőleg csak valami kondi kiszáradásos baja lehet... ezt az is alátámaszthatja, hogy mostanság pici áramszünettől is kidől a gép, míg a játszós config jóval nagyobb hardverrel röhögve áthidalja ugyanazt a kimaradást. Áttettem a játszósból a Gigabyte Superb 460W-ost (tudtommal ez is valami FSP), de retekmód ordít benne a ventilátor... legalábbis a másikhoz képest. Ez nehezítette meg a választást, amit az alábbi szempontok szerint kéne megoldanom:

    - 100W TDP körüli gép (jelenleg Athlon II X2 240e (45W)+880G chipset (18W)+4200RPM winyó (5W)+SSD, 2db 4GB-os nem húzott RAM, DVD-író, ami nagyon ritkán megy, és csak elvétve ír)
    - ne bánja, ha kiműtöm a ventilátorát és legyen neki elég a 800RPM-es Scythe S-FLEX, amit átemelnék a kimúlt FSP-ből. (erre a dologra nem tér ki a tápajánló, nem tudom, hogy mennyire foglalkoztatja a mostani tápokat az, ha a gyári ventijét lecsippentem és beleteszek egy másikat direkt feszültségre -- pl. érzékeli-e, hogy nincs a drótján venti, és ez nem blokkolja-e le őt).
    - normál "alsó ventis" ATX táp legyen, tehát férjen bele a fentebb említett 12 centis venti.

    Ha tudtok valamit ajánlani, akkor azt szívesen veszem :) Előre is köszönöm a segítséget!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #69462 üzenetére

    Sztornó az egész, ma ugyanúgy nem akart indulni a gép (a vélhetőleg jó táppal)... más hiba lészen itt, most már alaplapra gyanakszok... bár azon sincs kiforrt kondi vagy efféle, viszont valami ócsó asrock. Most az alaplapot kell átcserélnem? :((( :(( :W Tudom, hogy itt OFF kérdés, de más alkatrész csinálhat ilyet?...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz BomiBoogie #69529 üzenetére

    Most már igen :D Tegnap még nagyon táp-szaga volt a dolognak, azért is kértem segítséget venticserét nem bánó tápról, de így már más a felállás. Köszönöm az ajánlót, költözök amoda. :R

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Ugyan tápot venni (ha nem muszáj) nem tervezek, úgyhogy némiképp OFF itt, de természeténél fogva ugyanannyira tápos kérdés, mint alaplapos is... :) amott nem kaptam választ, hátha majd itt ;)

    [link]

    A lapot és a procit (meg a mostani PATA helyetti SATA ODD-t) leszámítva minden maradna ugyanaz a gépben, mint azelőtt. Egy hangkártya, 2x4GB 1333-as RAM, AC freezer 13, Xonar DG, samsung 120GB SSD, Caviar Green 2TB... esetenként rádugva USB-s cuccok.

    Kérdés még mindig az, hogy megállná-e a helyét a táp ezzel a configgal is, vagy kevés (mondjuk ezt nem hinném), vagy inkább tegyem vissza bele a saját ventijét? A venti hideg levegőt fúj, a táp doboza is jelenleg hideg. Nem kézmeleg, hanem mint az asztal lapja. Nyilván nem a +10W körüli TDP-től félek, hanem az áramcsúcsoktól, amik nem tudom, hogy mennyire durvábbak egy újabb confignál.

    Plusz dedikált videokártya nem lesz benne...

    Köszönöm az infót :)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Graphics #71105 üzenetére

    Most 240Ft körül jár az USD, két-három éve még volt 180Ft-ért is. Ha az akkori áron 20000-es termékosztályt ma keressük, akkor 27000 körül kell keresgélni... ugyanez a laptopokkal (akkori 130k-s vállalható kategória csak az USD árfolyam miatt most 170k, és a mostani 130k-s kategória már erősen kompromisszumos), meg mindennel, amit nem Forintban jegyeznek...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Graphics #71110 üzenetére

    Nyilván fejlesztettek, mint mindenben. Kategóriát írtam, nem típust ;) Egyébként egereknél is volt egy hasonló dolog: egy időben tele voltak az árlisták mindenféle scrollizélgetős egerekkel (szabadonfutós, motoros rásegítéses, stb), mostanra szinte teljesen kivesztek, alig van egy-két ilyen típus, drágák közt se.

    Videokártya ugyanígy: az amcsinak azt kell a képébe tolni, hogy $100-ért mit kap, meg azt, hogy $150-ért, illetve $200-ért. Ez régi áron 18k/27k/36k, ma 24k/36k/48k... ő tudja, hogy ha a három éve $150-es videokártyát vett, akkor az milyen szintet hozott, elavult a gépe, cserélné, ha ma is $150-est vesz, akkor, ugyanarra a szintre számíthat, a korszerű játékokkal ugyanúgy fog elboldogulni, mint három éve az akkor $150-es. Nálunk ez, mint látható, nem így van.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Mennyit megy el biztonságosan egy FSP 350PNR táp? :U Terhelés nem nagy van rajta: először egy GCLF2-t hajtott, aztán egy 45W TDP-s Athlon 240e-s configot, most meg az itt lévő #1-est. Annyi a móka, hogy ki van belőle herélve a saját ventije, és egy 800RPM-es Scythe S-FLEX leheli. A proci bordája langyos, de tápot még nem kaptam rajta, hogy meleget fújt volna. A táp 2008. októberében került a gépembe, azóta heti 60-70 órát dolgozik (hét év két hónap, azaz 7.166 év*52 hét/év*70 óra/hét=kb. 26.000 óra), amikor nem megy, akkor viszont áramtalanítva van. Dedikált videokártyát még nem látott. Így, hogy az áramtalanítások miatti sokkokat leszámítva nem kap nagy terhelést, és látszólag teljesen jól működik, érdemes már lassan cserélni, vagy semmi értelme? Előre is köszönöm :)

  • spidersoft

    senior tag

    Egy Gigabyte Superb GE-R460-V1 (panel szerint FSP400-60GLY... igen, nem 460 :D) megéri, hogy megkeressem a hibáját, vagy van ez már annyira vén, hogy nem érdemes reszkírozni vele? Kb. 5½ évet ment (2010.10. hótól). Mindenféle előjel nélkül pusztult meg (nem fújt meleget, nem problémázott indításkor, nem állogatott le). Belül ránézésre minden rendben van: nincs pirult alkatrész, NyÁK terület, nincs kifújt kondenzátor, illetve a biztosíték is rendben van.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Graphics #96052 üzenetére

    Nem, nem púpos egyik se. Szerintem hanyagolom... kösz a rávezetést!

    A terv egy FSP Hexa+ 400, megerősítést kérek: elég egy ilyen konfigra? Ld. #2 gép. Egy-két év múlva kapni fog új videokártyát (meg lehet új procit+lapot is), de TDP terén valószínűleg nem fogok ettől magasabb osztályút venni (pillanatnyi max. fogyasztást meg fene tudja ezeknél...), SLI/crossfire meg pláne nem lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz DR|FTK|NG #96064 üzenetére

    (#96075) Duliee: DR|FTK|NG gyors válaszára akkor frissiben meg is rendeltem a Hexa+-t, de mindkettőtöknek köszönöm az ajánlatot. :R Mondjuk lehet kár volt megvenni, mert más probléma is van :D A dolog egyébként még nincs lefutva, lehet ez *is* meg lesz véve, ha muszáj lesz... vagy valami kicsit erősebb. Ahogy megérkezett az új táp, kiderült, hogy nem csak a táp döglött meg, de az alaplap is el van röppenve, aminek éppenséggel már volt előjele: napi kb. 2 órát késett az RTC-je úgy, hogy jó volt az elem benne. Viszont ez az elem elfogyott, mire megérkezett az új táp (0,14V-ra ette meg 3 nap alatt), és az új táppal sem indult meg az alaplap -- az előző táp kikötve sem indult meg, szóval az mindenképp döglött, viszont hogy az elhasaló táp adta-e meg a kegyelemdöfést a lapnak, vagy a lap nyírta ki a tápot, az már nem fog kiderülni. Viszont ha már új alaplap lesz, akkor van rá esély, hogy átnyergelek az intel oldalra és a procit lecserélem egy i5-4460-ra (84W TDP). Cégnél tízéveket elmennek az inteles gépek, nekem meg ez már a harmadik döglött amd lapom, mind 4-5 évet bírt ki. A HD5770 is kezd már kevés lenni, és itt jön a táp-csavar: videokártyából olyat szeretnék, ami hozza azt a szintet, amit a HD5770 2010 őszén hozott. Két kiszemeltem van: R9 380 (190W TDP) vagy GTX960 (120W TDP). A VGA eldöntésére máshol fogok kérdezősködni :U Kérdés az, hogy vajon ezt is elvinné-e még a Hexa+ 400, vagy inkább kéne erősebb? Ha kéne erősebb, akkor újabb kérdés: ha már megvan a hexa+, akkor lecserélném a PNR-t a #1 gépemben (bár látszólag semmi baja, de 7,5 éves...). Mit szólna hozzá a hexa+, ha kivágnám belőle a ventilátorát és áttenném bele a táppal kb. egyidős, öreg S-Flexemet? A8-6500-as configot (adatlap, #1 gép) kéne elhajtania plusz VGA nélkül, 1db WD green winyóval. Csak mert alacsony fordulaton is zavaróan, a scythe-hoz képest azért elég hangosan berreg a Hexa+ ventije, a nem-játszós gépben ezt így nem tűrném meg... Köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák