Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Atesz

    addikt

    válasz syberia #122253 üzenetére

    Persze, ezért írtam a multimétert. :)


    pingwin92

    Ha a táp jó állapotban van, akkor ideális páros lenne a procidhoz egy 1060 6GB-os kártya, a legtöbbnek nem kell 8pin, beérik 6-tal. Ez esetben egy kis proci tuning belefér. Éhesebb VGA-t nem eresztenék már rá.

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz syberia #122253 üzenetére

    Ahha, tehát úgy kell a linkelt oldalon lévő két táblázatot "összehozni", hogy azokat a csatlakozókat kell a 12V-os ág(ak)ba és a 350W-ba beleszámolni, melyikeken 12V megy. (Ez így mondjuk logikus lenne. :) )
    Na, mindegy, ez igazából lényegtelen.

    Egyébként tudom, hogy nem valami erős táp, de amikor vettem, még sokkal puritánabb konfighoz tartozott, és akkor csak az volt a szempont, hogy olcsó legyen és megbízható. A tápcserét pedig szeretném megúszni.

    (#122254) _Atesz: VGA-ból, szerintem nem is kell nekem annyira erős; beérném egy 1050Ti-vel vagy egy RX 460-nal. (Játszani nem játszom, viszont ahhoz kevés az iGP, de még egy HD7850 is annak bizonyul, hogy lejátsszon egyszerre 4-6 FullHD streamet 50-60 fps-sel.)
    Viszont kár, hogy pont a 470-ek, 570-ek vannak jó árban csak, az egész piacon... Ár/érték arányban jó, csak, ha nem használom ki, akkor kár érte a pénz. Ezért lenne jó 20k alatt látni a 460-akat...
    Mondjuk, 470-ből is van 1x6 pines. Pl. Asus Strix. Volt is ilyenem.
    Viszont ott van mondjuk a Sapphire Nitro+, ami már 8 pines. Azt most így fejből nem tudom, hogy milyen órajeleken megy a kettő, gondolom, a Nitro+ magasabban, meg nagyobb benne a tuningpotenciál, és ezért kapott inkább egy 8 pineset, de elvileg, hasonló beállításon, annak is elég kéne legyen 1 db 6 pines.
    Olyat lehet, hogy mondjuk egy ilyen Nitro+-ba beledugni csak az 1db 6 pines csatimat, és megígérem, hogy nem OC-zom, esetleg még undervoltolom is, vagy azzal úgy el se indulna a gép? (Mert volt, hogy a Strixemre elfelejtettem rákötni a tápot, és akkor sírt bekapcsolásnál, de az ilyen igen is, nem is eseteknél nem tudom, mi lenne.)

    Szerk.: Most jut eszembe, hogy tesómnak van itthon egy 570 Nitro+-a, amin a 8 pines mellett van még egy 6 pines is, ami a gyártó szerint opcionális. Lehet, mindjárt megkérem, hogy tesztelje le a fenti esetet.
    Csak, akkor hova dugjam a 6 pinest? Gondolom, a VGA elsősorban a 8 pinesbe vár kábelt, de melyik oldalra? Bár, ez lehet, hogy hülye kérdés, mert, ha jól emlékszem, különböző formájúak a műanyag cuccok, amikben az egyes pinek vannak, és akkor lehet, hogy magától értetődő. Sőt, asszem az a 8 pines kábel is egy 6+2-es, és akkor evidens. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák