Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hachiko95

    aktív tag

    válasz Graphics #115576 üzenetére

    Azt elhiszem, hogy sokat írogatsz és régóta foglalkozol tápokkal, de azért az egyes márkák gyengeségeit, hiányosságait észre kell venni, ez ide tartozik a topic témához.
    A tapasztalatot venti cserére írtam, mert neked ez barkácsolás, közben meg a gyáritól jóval ideálisabb ventilátort lehet találni egy tápba. Látom a mondanivalóm lényege nem ment át, nem a ventilátor adataival kell dobálózni, mert semmi értelme, le kell tesztelni. A seasonic sem optimalizált elég sok modellnél ventiprofilt, ha ilyen aggresszív profillal képes szállítani a tápegységeit már sok-sok év óta. Mint írtam feleslegesen túl vannak járatva, csak úgy lesz halkabb, ha egy kisebb teljesítményűt raksz bele, a gyári overkill venti helyett. Ahol 40-50 decibelt ad ki magából egy normál teljesítményű, ütős 80+ minősítéssel rendelkező táp ott biztos nem jó vagy a gyári venti vagy a profilja. Ugye van jó pár tipus ami ezt sokkal jobban tudja.
    A swif 2 10 éve tökéletesen üzemel a tápokban amiben kicseréltem, nem melegszik, szépen tolja ki a langyos levegőt.

    Én csak annyit mondok, hogy meg kell látni az egyes típusokat, amik minden szempontból kitűnőek. Attól még, hogy valami seasonic nem biztos, hogy mindenben jó, hangban biztos nem kiemelkedőek(amikről beszélünk) és sok olyan van itt ajánlgatva, ami igazából nem különösebben halk.
    Mitől ajánlott egy táp? Attól, hogy jó belseje van, vagy attól, hogy az egész csomag kábelekkel, ventilátorral, vezérlővel együtt jó?

    Most is néztem egy tesztet a focus plus-ról, hogy év vagyok hülye, én fogok ki csak ilyen seasonic tápokat vagy tényleg mind ilyen. Teszt:[link] és halk, de ott van az a fura morgós hang, ami sokaknak kellemetlen hangszín.

    Úgyhogy akinek van ilyen tápja, ha szépen megkérem tudna egy hangfelvételt/videót csinálni, hogy milyen hangja van a ventinek alapjáraton?
    Most is van nálam egy fél éves Seasonic S12G-750, újkora óta ilyen hangja van a ventijének és még 10 méterről hallatszódó coil whine is társul hozzá 30-40%-os terheléstől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák