Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz s4tch #67207 üzenetére

    Szerintem mindkettő létezik, ökölszabály is, ezért írtam.
    Alapvetően igazad van, ha biztosra akar menni az ember konkrét típust és rom verziókat néz, de általánosságban is volt előrelépés az utóbbi 2-3 évben jelentős, ami már ökölszabály-szerű feltételezést is megenged. Ettől még most is bele lehet nyúlni sz*r készülékbe és romba, de jóval kisebb az esélye már randomra is.

    Amiket írsz konkrétan:
    - S1-S3 hw különbség: Ez nyilván igaz, de egy friss, gyors, nem laggoló rommal az S1 is nagyon gyors volt. Míg egy közepesen leharcolt rommal bármi jobb volt nála. Épp ezért mondom, hogy nem az őrületes hw különbségen múlt. (pl. nem csinált hosszú mp-es gondolkodást, amit írsz az S3-ra)
    - S3 is tud hülyeségeket csinálni: Nyilván, de ez is rom, felhasználás, stb... függő. És ezzel együtt is nagyságrendekkel kevésbé mint pl. az S1. Nálam pl. 4.3-as rommal lassú volt, a felébredést is mindenhol szidják 4.3-on. 4.1-el meg hasított és semmi baja nem volt. Hosszú hónapokon át.

    A lényeg, hogy "átlagról" beszélek és tapasztalatból.
    Az S1-et kb. 2-4 hetente húztam újra és legalább 20-30 féle romot kipróbáltam. Az elején gyors volt... aztán lassú. Aztán megint gyors. Haver 2 magos Sonyja odaverte... utána 3 rommal egy agyonoptimalizált 4-es CM-el az enyém verte agyon érzésre az övét. 2 hónap múlva belassult, a kolléga Ace-e is gyorsabb volt. ZTE Blade-re feltoltam egy CM-et, akkor az gyorsulta le a belassult S1-et... jött egy Galaxy Young, az is gyorsabb volt... és így tovább.
    Folyamatos frissítgetést, optimalizálást kívánt 1-2 heti szinten de így is csak a fenti, nagyon rapszodikus és kevéssé használható szintet sikerült elérni.

    Ehhez képest az S3-at kézbe vettem a fenti tapasztalattal (2 évnyi romolás után, tehát nem mondhatni, hogy ne lennék telefonb*zeráló ilyen szempontból). Néztem, hogy mi lenne a legjobb rá... és csodák csodája a gyári villámgyors volt. Vártam 2 hetet, hogy majd belassul, semmi... 1 hónap: semmi. És maradt 1 évig. Utána túl elkényelmesedtem, beleszoktam a jóba és felraktam egy 4.3-at sajnos amit nem kellett volna. :) Azóta próbáltam ki másik 2-3 romot, köztük most 4.4.4 CM-et ami szintén jó, de lehet visszamegyek 4.1-re, mert annyival jobb volt. de még így is, bármelyik 4.3 vagy sokkal minőségibb volt mint bármelyik S1-es rom. S4-en ugyanez a helyzet, de LG-ket is láttam, nyilván Nexus, Oneplus One, stb... meg pláne optimalizált. De egy Miui-s Xiaomival sem lehetnek gondok... bár azt még nem láttam, csak olvasgattam cserét tervezve. :)

    Na mindegy. Túlragoztam, de talán ebből érhető, hogy más dimenzió szerintem bármelyik újabb telefon. Itt már megvan az "előveszem és működik" érzés, nem csak a "széthekkelem és soha nem jó". Ettől függetlenül az android nyilván még mindig nagyon szór minőségre, ha tutira akar menni az ember akkor konkrét készüléket néz... és ott sem egy tesztet, hanem vmi hosszabb távút. De már könnyebb jót választani. Ezt akartam kihozni belőle... és a kollégát megnyugtatni, hogy nem benne volt a hiba, valóban elég lenne neki egy közepes hw készülék is, inkább az S1-ből nem nagyon jött ki ami benne volt.

    [ Szerkesztve ]

  • juventusfan

    tag

    válasz s4tch #67207 üzenetére

    Jó válasz! :D
    Jó vas, elég stabil. Szenzorokkal nincs megtömve, proximity szenzorral és ambient lighttal elláthatták volna:D
    Képernyő eléggé kihasználatlan.
    Külföldön lehet fellelni 80kért? Vagy hol? Bár a gari inkább fontosabb.
    Ne értsd félre és ne vedd kritizációnak a válaszomat, esetleg ha ilyen mobilt ismersz...
    Köszönöm válaszod!

    Háborúban az igazság az első áldozat, és az információ erősebb a golyóknál.

Új hozzászólás Aktív témák