Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tpeter77 #30390 üzenetére

    "Kipróbáltam a NOD-ot, de lassít, és sokszor ellenőrzi főleg este a gépet, szinte félóránként tekeri a vincsit, éjjel halk tv-nézés mellett hangosan zúg a prociventi, mert ellenőriz megint ki tudja mit, amikor napokig nincs se le, se feltöltés.
    Meguntam, NOD-ot leszedtem, helyette keresnék mást."

    Miért nem kapcsoltad ki az automatikus indítást az ütemezéseknél? Meg lett volna oldva a probléma néhány kattintásból. Az ESET termékek ráadásul pont azon termékek egyike, amelyek nagyon kis mértékben lassítják a rendszert. Az Avast és az AVG például sokkal durvábban lefogja.

    Ha a Nod32-nél mindössze az automatikus éjjeli ellenőrzés volt a problémád, és van hozzá érvényes licenced, akkor szerintem hiba volt leszedni. Na persze tehetsz egy próbát például a 360 TS-vel, vagy esetleg az Avira-val, szerintem ez a kettő a legjobb az ingyenesek között.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tpeter77 #30390 üzenetére

    A vírusirtó manapság csak egy komponense a hatékony védelemnek. Az XP-t win7 (v 8.1)-re cserélni mindenképpen alap. Ezekután:

    0. Nem ráklikkelgetni mindenféle vacakra, ami a spamekben, letöltős oldalak kamu nagy zöld "letöltés" gombján van. Illetve nem telerakni a gépet mindenféle bloatware-rel (letöltős oldalak által felajánlott "letöltés segítők", de egyéb, látszólag megbízható progik is sokszor hoznak magukkal szemetet).
    1. UAC-t maximumra húzni, kritikus komponenseket (Java, Flash player, Acrobat) és persze az oprendszert automata frissítésre állítani
    2. Böngészőt biztonságosra konfigurálni: pluginek (flash, java) csak klikkre induljon, védelmi beépülőket felrakni: Adblock+ (szűrőlisták között mindenképp ott legyen a malware domain-blokkolás), Bitdefender Trafficlight
    3. Extra védelem pl a telepítést nem igénylő Hitman Pro Alert.

    4. Ezekután egy vírusirtónak nem sok dolga marad, az ingyenesek közül ajánlom az Avirát, Avastot - fentebb javasolták a 360 security-t (ezt én még nem próbáltam).

    Az 1-3 pont eszközei nem fognak nyaggatni, max az UAC - az pedig teljesen jogosan, lévén sérelmezi, ha vmi a védett területre akar települni, bele akar szemetelni a registrybe, stb.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • daimonion

    senior tag

    válasz tpeter77 #30390 üzenetére

    Ha a virusirtó a hack/crack progikra bejelez, az nem gond, azokat a progikat régóta használom, csak fel kell venni "fehérlistába."

    Tudom most nagyon álságosnak fog tünni amit írok DE minden proginak manapság lehet találni kis kutakodással INGYENES alternatíváját ..Hack / Crack szarokat használni szerintem nem egészséges.

    az MSE nem védett, amikor véletlenül adathalász és hasonló szép oldalakra tévedtem, amire nem is kivántam felmenni, csak az egyik link odavitt. Kaptam trójait meg még ki tudja mit...

    Szerintem nem is az MSE -nek kellene ilyen esetben védeni hanem a Böngészönek..

    Például ha Firefoxot használsz akkor ha a köv kiegek közül valamelyiket felrakod tuti védenek az adathalász oldalaktól ..A kiegek a teljesség igénye nélkül. Adguard adblocker / W.O.T. / McAfee Site advisor / BD Traffic light /
    K9 Web Protection.

    360 BROWSER itt alapból igen sok dolog van benne nagyon kiegészítö sem kell hozzá biztonságos úgy ahogy van

    Chrome / Comodo Dragon/ / SrWare iron / chromium böngészök A Firefoxnál felsorolt kiegek itt is felmennek..

    Ha probálsz biztonságos böngészőt "létrehozni" akkor igen sok kellemetlenségtöl megóvod magad netezés közben.. Természetesen mint sokan leírták már egy jó vírusírtó+ FW kombo is kell / vagy nem....Kinek mi a szimpi...

    Általánosságban itt a topicban is megfigyelhető a HSZ -ekben hogy vannak már igen jó ingyenes vírusírtók is már a piacon amelyek a szimpla usereknek elegendő védelmet nyújt bizonyos körülmények között

    PL Avira - Quihoo IS - 360 TS - Forticlient - Avast - a teljesség igénye nélkül ..Bármelyiket nyugodtan lehet használni

    Ha tűzfalat is keresel akkor Online Armor- Privat Firewall- Comodo firewall hármas közül érdemes választani
    a Comodo Tüzfalhoz kell egy kis szakértelem a rendes beállításához...

    Én nem használok fizetős progikat így abban nem tudok állást foglalni

Új hozzászólás Aktív témák