Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Én Windowsos PC-re ESET Internet Security-t ajánlok. Ez víruskergető és tűzfal is egyben, meg még sok minden más is. Komplett védelem. Nem ingyenes, de van 30 nap próba időszak, az alatt tehetsz egy próbát. Időnként 3 vagy akár 6 hónapos próba verziós kulcsot is lehet találni a neten. Egyébként legális éves licence kulcsot is lehet találni pár ezerért is, akár itt Hardveraprón is.
    Itt nagyon dicsérik az F-Secure Safe-t is, azt én nem ismerem, de tehetsz azzal is egy próbát. Viszont az se ingyenes.
    Ha ingyenest akarsz, akkor a Kaspersky, Avast, Bitdefender vonalon keresgélj.
    Egyébként a Win 10/11 beépített Defendere, szintén elég lehet, ha tudatosan böngészel, és nem látogatsz kétes értékű weboldalakat. Esetleg felteszel mellé a böngészőbe egy uBlock Origin bővítményt (ez amúgy is ajánlott).
    A VPN szerintem önmagában hülyeség, nem az fogja megvédeni a géped a vírusoktól, csak maximum a privacy oldalon jelent némi védelmet. A tűzfal önmagában szintén kevés, ezért javasolt valamelyik teljeskörű internetes biztonsági csomag.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák