Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz mefistofeles #1582 üzenetére

    "-Még mindíg úgy gondolom, hogy ha egy vagy több rossz példával dobálóztok (nevelőintézet, agresszív, alkoholista szülők stb.) az nem lehet érv egy másik forma mellett!"

    Hát, pedig visszafelé is így működik. Mindenki tudja, hogy a nevelőintézetben rossz a gyereknek, nagyon nagy százalékukat éri agresszió, nemi erőszak, sokuk válik bűnözővé, és, aki mindezt megússza, az is lelki sérülésekkel jön el onnan... mégis elviszik oda azokat a gyerekeket, akiket "kimentenek" vagy kimentenek egy családból. És az szól emellett a lépés mellett, hogy a családban rosszabb lenne nekik. Tehát a nevelőotthon mellett az szól, hogy a másik már rövid távon is rosszabb.

    "-Azt a homo közösség tagjai is elismerik, hogy náluk bőven több a partner váltás, partner elhagyása mint a heteróknál. Ebből következik, hogy a "szerencsés" homo pároknál elhelyezett gyerekeknek, a heteróknál lényegesen nagyobb százaléka élhetne csonka családban vagy állandóan változó szülőkkel."

    A partnerváltók nem nagyon akarnak gyereket. Aki meleg létére akar (és azért ez kevés, külföldi példák alapján is inkább nők próbálkoznak, és nekik vannak is egyéb lehetőségeik), az eléggé odaszánt. De hány heteró van, aki odaszánt, házasodik gyermeket nemz vagy szül, aztán mégis elválik? Ez egyéni felelősség/felelőtlenség, életszituáció, döntés, belátás meg sok egyéb kérdése.
    Az viszont biztos, és ennek is pszichés okai vannak, hogy mindenkinek az kell nagyon, amije nem lehet. Nők milliói küzdenek az ellen, hogy teherbe essenek, az a néhány százalék meg, akinek biológiai okokból nem lehet, mindent megtesz azért, hogy lehessen gyermeke. Ha meg akarod érteni, mit érez egy meleg, amikor gyermeket szeretne, főként, hogy mit érez egy magát nőnek érző meleg vagy magát nőnek érző transz-szexuális, akkor gondolj arra a nőre, aki meddő, és nem lehet gyereke. Ugyanazt érzik.

    -Az elborzasztó példákra visszatérve, nem tudom honnan veszi bárki is, hogy a homo gyermeknevelő pároknál kevesebb lenne az alkoholista, agresszív, nemtörődöm stb. szülő....

    Onnan, ahonnan Te azt, hogy ott több a partnercsere. :) (Ez a "tisztán látszik" és a
    "kézen fexik" módszerekkel bizonyítható.)
    Egyébként vannak ilyen irányú kutatások, felmérések, és mind a többségi társadalom, mind a melegek magukról alkotott véleménye az, hogy a megállapodott, érett melegek tudnak jobb egzisztenciális háttérrel rendelkezni, mint a heterók, ami a megfontolt gyermekvállalás egyik lényeges eleme kellene legyen. (Rengeteg gyermek éppen azért kerül gondozás alá, mert a hetero család, amelyikbe beleszületett, nem tudja ellátni és felnevelni.
    És az előző pont is szól erről: azok a "szülők", akiknek nem lehet saját gyerekük, majd kapnak egyet, úgy vigyáznak a gyerekre, mint a szemük fényére.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • #54715584

    törölt tag

    válasz mefistofeles #1582 üzenetére

    ezt a hulyeseget...
    nem is ertem mirol beszeltek...?
    az egyejszakas kalandoknak mi koze van a gyerekvallalashoz?
    nehogy osszekeverd mar ezt a ket dolgot es meg be is magyarazod a tobbieknek...

    allando parokrol beszelunk, nem a ribanckodasrol...

    ne bosszantsatok mar... :W

    mindjart vegigolvasom meg ezt a 2 oldalt, miket hordtatok meg itt ossze...

    es hidd el, a melegek sokkal kisebb szazaleka alkoholista, nem vagyunk agresszivek es nemtorodomok...ezeket meg honnan vetted?
    a hasamra en is tudok utni

Új hozzászólás Aktív témák