Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz Joshi #7541 üzenetére

    Egyébként nagyon könnyen kiderítheted hogy a hálózattal van a gond vagy a lejátszó firmware-el. A filmet másold ki egy pendrive-ra és próbáld meg onnan, ha nem akad a DTS-HD hang akkor a hálózattal van a bibi. ;)

    ui.: szervernek én NFS-t használok, szerintem az egyik legstabilabb, de az SMB is jó ha minden eszközön adott a Gigabit Ethernet. A Cat5e kábel tökéletes, nem kell 6-os.
    Egyébként találkoztam olyan Demo anyaggal ami csak pendriveról vagy HDD-ről (USB-ről) ment akadás mentesen. Filmmel viszont még nem. :N

    [ Szerkesztve ]

  • #54715584

    törölt tag

    válasz Joshi #7541 üzenetére

    A router az egy TP-Link TL-WR1043ND gigabites portokkal. Hálókábeleket most cseréltem, nemrég ajánlották, hátha az a probléma. Igaz semmi extra, a sima szürke színű pár száz forintos kábeleket vettem Cat5e típust, 1-2m kell csak belőlük.

    A NAS az egy WD My Cloud 3TB, használtan vettem, de nyomtam rajta egy teljes resetet és egy full testet, egyik sem jelzett hibát. Nem tudom, hogy itt elérhető-e defrag vagy bad sector check (elvileg ez van full test alatt), google nem segít.

    A PC-ben van még egy 2TB és egy 500 GB HDD, ellenőrzésre ők sem dobtak bad sectort, defrag heti egyszer van.

    Még arra gondoltam, hogy esetleg valami korlátozás lehet a router portján vagy a Win10 alatt a hálókártya beállításainál. Routerre nem találtam még megoldást, a hálózati beállításokkal is küzdök még. Routerben MAC cím alapján kap fix IP-t a mp, a mp beállításaiban viszont DHCP-t választottam, így is a fixet kapja meg.

    A filmek egy része általam muxolt (MKVToolnix) egy részük pedig ahogy elérhető, mkv formátum.

    Már arra is gondoltam, hogy a benti meleg levegő sem tehet jót neki, bár ez már csak spekuláció.

    Van olyan film is, ahol nagyjából ugyanazon a helyen akad a film, de visszapörgetés után minden rendben, aztán megakad megint egy helyen.

    Itt akadtam most el, nem tudom min kellene változtatni vagy mit és hogyan ellenőrizni. :)

    (#7542) Joshi Pen drive csak 8 gigás van, ahhoz kellene egy nagyobb. Van még memóriakártyám, de microSD 32 giga, viszont adapter nélkül.

    Szerver beállításokkal nem vagyok képben, hogy melyik mi. MP-ben elérem mindegyik útvonalon a megosztott könyvtárakat. Pontosabban Network alatt a PC-t és a NAS-t is, UPnP és NFS alatt csak a NAS-t látom. A NAS-nak automatikus megosztása van a public folderekre.
    Win10 alatt csak sima jelszavas megosztást használom, az nem tudom melyik?
    A kedvenceket a Network alatt adtam hozzá.

    USB HDD-m nincs és nem is tudok most kölcsönkérni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák