Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Bici #441 üzenetére

    A kérdés úgy pontosabb, hogy van-e bármi közös a KDE-ben meg a Gnome-ban, és hirtelen egyet sem tudnék mondani. Ott kezdődik, hogy teljesen más fejlesztői készlettel készülnek, a KDE Qt, a Gnome GTK. Ezt látod onnan is hogy teljesen máshogyan néznek ki az alkalmazások egyikben meg a másikban.

    A KDE az utolsó porcikájáig részletesen testreszabható (erről hamarosan megjelenik egy Manjaro KDE-s írásom), a Gnome alig és az sem túl felhasználóbarát szerintem. KDE alatt minden szoftver tele van pakolva funkciókkal és lehetőségekkel (pl. a Dolphin fájlkezelő egy űrállomás a Nautilushoz képest, de még egy primitív PDF olvasó is sokkal használhatóbb KDE alatt, mint a Gnome-nál, utóbbiban ugyanis van egy cache maximum, emiatt nem tudsz adott méretnél jobban zoomolni, ami pl. alaprajzoknál már problémát okoz). Lehetne még folytatni a sort, alkalmazásokban is nagyon nagy különbség van, de a legnagyobb az a beállításokban és a testreszabhatóságban van, ebből egy tízes skálán a Gnome 2 (de csak az Elementary miatt), a KDE meg mondjuk 8. Elég megnézni a két környezet beállításait.

    Megvannak a Gnome-nak is a maga előnyei, pl. nagyon konzisztens a megjelenése meg az alkalmazások nagyobb része GTK-val készül, de ezt leszámítva szerintem ezer sebből vérzik, és bár a KDE sem tökéletes, sokkal kevesebb nyűg van vele. Próbáld ki live módban a Manjaro KDE-t és hasonlítsd össze. Az alap egyébként tényleg Windows-utánérzés, de kb. 5 perc olyanra megcsinálni amit fent láttál, ami sokkal letisztultabb és egyedibb, legalábbis szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák