Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    Na én is rászántam magam egy ilyenre. Egyelőre csak az alaplapi hangkártyáról megy, de így is van némi előrelépés az eddigi monitorba épített hangszórókhoz képest.... :DDD
    Viszont lehet hogy csak az elvárásaim voltak nagyok, de én nagyobb hangerőt vártam. Úgy értem nem estek le az írószerek az asztalról és egy ablak se tört be :D
    Leírnátok hogy ha jól működik egy ilyen rendszer akkor kb mekkora hangerőt lehet elvárni tőle? (A hangminőség már így is a legjobb amit életemben hallottam, hangkártyával remélem csak jobb lesz)

    Azért PLZ próbáljátok meg! Úgy értem a "hangos de azért még jól esne egy kis plusz", a "szimplán megsüketülsz" és a "hajad is elhullik" ranglistán merre konvergál?

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz #72042496 #6652 üzenetére

    Akkor az enyém messze nem adja ki azt amit kéne :(
    Pár percig maxon is hallgattam és csak alig fájt a fülem. Mi lehet az oka? Talán a hangszórokat körülvevő és rögzítő gumi kemény még? Vagy az ok lehet az alaplapi hangkártya is? Gondolom nem csak tisztább, de nagyobb erősségű jelet is ad egy xonar d1, mint a realtek HD audio, vagy nem?

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #6660 üzenetére

    Hát az attól függ. Többnyire azt is maxon használtam, hogy lássam mit tud a rendszer (de azért a főhangerőt többnyire csak közepesen). Most már este van úgyhogy nem bőgetem tovább. A főhangerő 3 kocka, a basszus középen, hogy a szomszéd szobában tudjanak olvasni.

    Javaslok egy teljesen univerzális és kompatibilis tesztet: valaki aki úgy gondolja hogy az övé biztosan tökéletes, húzza fel maxra, majd tegye a logi távirányítóját a mélyre és akár megegyezhetünk egy közösen választott dalban/zeneszámban. Aztán figyeljük mi történik. Akinek jól műxik a mély, annak gondolom leugrik a távirányító. Akinek szarabb a mély, annak csak finom lemászik róla. akinek szar a mély, annak nem történik semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz bzoley #6664 üzenetére

    :R Próbálgatom itt a winamp codecjeiből előhozni az 5.1-et, (ami eddig mindig sikerült, de most inkább kevesebb mint több sikerrel járok úgy néz ki) és most vettem észre hogy ha másik codec-et aktiválok akkor kb 2x-ére nőtt hirtelen a hangerő. És most így visszagondolva mikor feltettem a Vistát tényleg halkabbnak tűnt minden XP-hez képest (nyilván a driver nem egyezik meg), de a monitor hangszórókon zenét úgysem hallgattam (nem vagyok fakír) így egyszerűen feljebb húztam a monitor menujében a hangot és többet nem foglalkoztam vele. Szal azt hiszem jöhet vissza az XP (mivel a Tv-tuneremhez sincs driver Vista alá, már amúgy is vissza akartam térni).

    Amúgy meg a használati útmutatóban nem láttam hogy azt írta volna hogy hetekig kímélni kell, úgyhogy nem hiszem hogy bármi baja lett volna attól hogy 5 percre felhúztam. Ez a "kímélni kell" inkább pszichológiai eredetű lehet :U Az erősítőnek legalábbis biztos hogy mindegy hogy bejáratod-e vagy sem. Az egyetlen amire gondolni tudok az a gumicsík a hangszóró és a doboz közt, de azt sem gondolom különösebben érzékenynek.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz lolman99 #6667 üzenetére

    Épp lejárt az időlimit. Te is épp azt igazolod hogy az egész dolog csak az emberi érzelmekre és berögzülésekre vezethető vissza :D Amúgy meg az alaplapi zajkeltő meg a szar driver miatt most már kezdem azt hinni hogy nem kapott még akkora terhelést sem mint a tiéd 53%-on...
    Amúgy nekem a hangminőséggel semmi bajom. Lehet hogy igénytelen vagyok. Lehet halláskárosult vagyok. Lehet még nem hallottam semmi igazán jót és nincs mihez mérnem a mostani hangminőséget. Lehet hogy ilyen alacsonyabb hangerőnél az én alaplapom tényleg viszonylag jó hangot ad. Ja és főleg 192-320kb-es mp3-at hallgattam rajta, de a zenék 20-30% azért lossless volt. Hallatszik a különbség, mindenik minőséget jól meg lehetett különböztetni egymástól :K

    bzoley: mennyi egy optikai kábel? DTS-hez az kell, igaz? Ooptikai kimenet van az alapomon is, talán megérné kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    Mindenkinek kösz a válaszokat és véleményeket :R de ne higgyétek hogy ennyivel megúsztátok :DDD

    Pl még egy kérdés: hogyan szoktatok zenét hallgatni rajta? Én, mivel a hangkarit/winampot nem sikerült rávenni hogy 5.1-ben adja a zenét, ezért a cuccost tettem PLII Music-ra. Bár Stereo X2-ben erősebben és talán szebben is szól, de így sem rossz és így van center is. A zene betölti a szobát valahogy. Fingom sincs hogy csinálja, de főként ha háttérzenének megfelelő hangerővel (nagyon halkan) hallgatom akkor szinte mindegy hogy a szoba egyik sarkában, a gép előtt, vagy valamelyik hangfalhoz közel hajolva hallgatom, mindig mindenhol ugyanúgy hallatszik a zene. Csodás :D

    Volt már 5.1esem, de az teljesen más hangélményt nyújtott. Ég és föld.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #6682 üzenetére

    Mondom, csak így tudtam rávenni hogy 5.1ben menjen a zene eddig, márpedig nem azért vettem 5.1-est hogy az idő 99%ában stereoban hallgassam.
    Az előző 5.1em márkáját inkább meg sem mondom. 105W-os volt és a mélyláda fából (préselt lemezből) volt. De a hangminőség, nos hát... ha az emberi fül hall mondjuk 50 és 20.000Hz között (tipikusan még ennyit sem), akkor az a rendszer minden hangot kb 500 és 1000Hz között adott ki. A mély pedig 1/3 hangerőtől felfelé artikulálatlan dörömbölés volt, nem számított hogy épp milyen zene megy, ugyanazt a hangot adta :DDD És 1/3nál fennebb hiába húztam a hangerőt a mély már nem hangosodott tovább, csak a többi 5. De azok is inkább mélyközepet adtak, szal magas hang nem sok volt...

    Persze azoknak a haveroknak, ismerősöknek akiknek nem volt 5.1-ese sem, max valami olcsó 2.1, az a rendszer is nagyon tetszett... Minden viszonyítás kérdése.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #6684 üzenetére

    Nem tudom mit értesz "igazi" alatt. Most normális hangerőnél hallgatom, úgy hogy még egyáltalán ne zavarja a beszélgetést sem. A mély 3 kockán van és a főhangerő is. A winamp félhangerőn. Több basszus ehhez a hangerőhöz nem is kéne, most van arányban a közepekkel és a magasakkal. De ez nagyon függ amúgy az aktuális zeneszámtól.
    Lehet hogy neked egyszerűen másak az igényeid. Én nem várom el zenehallgatáskor a gyomorforgató basszust ilyen alacsony hangerőnél, sőt zavarna, csak hát itt mindenki úgy reklámozta hogy fél hangerőnél lebontja a falakat, ezt pedig én nem érzem, és ezért lepődtem meg először. De valszeg egy új hangkártya majd megoldja. mellesleg a jelenlegi hangereje is elég már mindenre, amire használnám (bőven elég házibulihoz is).

    Végülis, megnevezhetem: E-Boda. Bár azt hiszem Mo-on kevésbé ismert.

    Ja egyébként nálam a mély nem is kap jelet, hisz a gép sztereót ad neki, így a mély csak azt adja amit abból felkever magának.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    Ez jó lesz a rendszer mellé? Csak a hangminőség és a hangerő érdekel. Vagy ez megéri a különbözetet?

    Ne lepődjetek meg, erdélyi vagyok. 1 RON 67,5ft

  • #65755648

    törölt tag

    Időközben visszaraktam az xp-t. Végre sikerült 5.1-re tenni így a hangkártyát. És megjött a basszus is :D Most már felesnél nem nagyon tudom feljebb tekerni a basszust és a főhangerőt...

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Zarbon #6707 üzenetére

    Ok, ha te mondod biztos úgy van, csak aztán össze ne fosd magad a fene nagy hangerőtől...

    Mellesleg nem sértésnek szántam, de hát látom veled inkább kicsit s jót...

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Zarbon #6713 üzenetére

    Az én stílusomban? :U Azt kétlem, nekem nem szokásom ilyen alacsonyra ereszkedni, mint amilyen szinten Te válaszoltál... Már az sokat elárul rólad, hogy annyira sem tisztelsz meg másokat, hogy a központozási jegyekkel és nagybetűkkel segítsd az olvashatóságot. Ez kb olyan mint ha elmész valami közösségi helyre, vagy vendégnek valakihez, aztán felteszed a lábad az asztalra. Na ez pontosan az, ami NEM az én stílusom.

    Az eredeti állításodhoz meg talán tekintsd meg ezt az oldalt. Kicsit lejjebb írják hogy ha közelebb tudsz menni 10 méternél a mindössze 6000wattjukhoz, visszaadják a pénzed...
    Ehhez képest kicsit nagy baromság volt amikor Te úgy állítottad be, hogy 100000hez voltál 1m távolságra. Azért baromság, mert Te kb 1000Whoz voltál 1m távolságra, a többitől sokkal messzebb. Persze később már visszakoztál, mikor rájöttél túl nagyot lódítottál, de előbb még bedobtad ezt a nagystílű dumát és azt hitted hasra esem attól hogy Te hol voltál koncerten. Hát nem. Én nem azért jöttem ebbe a topikba hogy azzal kérkedjek milyen előadónak melyik városban voltam a mittomén milyen hangtechnikájú koncertjén, hanem hogy a lehető legtöbbet hozzam ki a drága pénzen vásárolt hangcuccomból, valamit a vele kapcsolatos információkat és tapasztalatokat megosszam másokkal és megtudjam az övéiket ;)

    Részemről ezzel lezártam a témát.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Sz.Miki #6740 üzenetére

    Különböző driver-verziókat próbáltál? Végső esetben még egy Win-reinstallt is megpróbálhatsz, mielőtt kivágnád a rendszer bármely elemét a kukába :DDD

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Zarbon #6743 üzenetére

    Ma postoltam én? :) Reggel 8tól buszoztam kb du. 2ig, majd ebéd, kicsomagolás, stb. A mai első kommentem neked szólt... szal megint kamuzol össze-vissza...

    Bocs azoktól akik a z5500 miatt jöttek ide :(

  • #65755648

    törölt tag

    Na jó, most már tényleg térjünk vissza a Z-hez. Azt mondja meg valaki, hogy mennyi ideig tart ez a bemelegítési időszak, vagyis amíg kímélni kell? Lehetőleg üzemórában. Nem mintha teljesen meg lennék győződve róla, hogy szükséges, de ártani biztos nem fog.
    (Bár én magam most nem tudom használni a rendszert, de telefonon majd megüzenem a válaszotokat annak aki a távollétemben a bejáratást végzi... cserébe én is kaptam valamit kölcsön ;) )

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Skizz #6759 üzenetére

    Én mondtam, hogy sok múlik azon, hogy milyen driver van fent a hangkártyának, még egy alaplapinál is...

    A számítástechnikában nekem általános tapasztalatom, hogy az esetek legalább 90%ában ha nem is feltétlenül a júzer hibájából, de mindenképpen szoftveres a bármilyen természetű hiba oka. És csupán a maradék oka egy hibás ram, döglődő vga, cpu, vagy alaplap. Ennek ellenére, ha valami gebasz van az emberek döntő többsége rögtön a hardverben keresi a hibát, mintha mondjuk autóról, vagy egy turmixgépről lenne szó :D

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Kleroo #6810 üzenetére

    Még jobb, ha meg tudod szerezni ugyanannak a zenének az mp3-as és lossless változatát is. Én pl a Snap - I've got the power című számát hasonlítottam össze lossless, majd 160as mp3 verziókban. Az utóbbit néhány másodperc után le kellett állítanom...
    Pedig ugyanazt az mp3as számot már korábban is hallgattam sokszor több sztereo, 2.1-es és egy másik 5.1es rendszeren is és ott még nem zavart a szar minőség.

    s7ry: Én enkór-ról szoktam :B
    Nem tartom reálisnak annyi pénzt adni 1-1 lemezért, amelyekről néha csak 1-2-3 számot hallgatok.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Kleroo #6814 üzenetére

    Persze, nem is mondtam, hogy egy 320as jó alapanyagról, jól tömörített mp3 nem elégíti ki az igényeket. Azt tényleg nem (nagyon) hallod gyengébbnek egy losslessnél (én aztán meg pláne, az alaplapi hagkarival :DDD ). Ellenben sajnos van olyan 320as mp3-am is ami úgy szól mint a 128as :( Szal vigyázni kell, a bitráta nem minden, van ahol csak "álca" a rossz minőségre ami csak akkor derül ki mikor már hallgatod.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz zozobp #6837 üzenetére

    A 6 Ch Direct a helyes beállítás.

    Hogy a hangkártya beállításaival mi a helyzet azt nem tudom, de elvileg ha minden jó akkor hallanod kéne a különbséget. Próbálj kikapcsolni minden "hangzásjavítót", pl még a winamp equalizert is, mert azok csak rontanak a hangzáson. Ja és mindenképpen próbálj ki pár lossless számot is! (Ha már írtad hogy ilyet is próbáltál akkor bocs)

    Meg aztán vannak itt valami speckó driverek a creative-okhoz, olvass vissza kicsit, próbáld meg azokat is.

    Egy kérdés: kellemes zenehallgatáshoz, ami még nem zavarja a beszélgetést, az egyes volumékat mennyire kell állítanod (bass, főhangerő, hangkariból stb)?

  • #65755648

    törölt tag

    válasz zozobp #6864 üzenetére

    Nem válaszoltál egy korábbi kérdésemre, lehet hogy rajtad segítene sokat ha megválaszolnád. A kérdés pedig az, hogy milyen hangos a cucc. Mennyire tekered fel a mélyet. Ha hangkártyából teljes kakaót adsz, a Z-n meg felest, fáj-e már a füled? stb.
    Ha ugyanis a hangkártya nem müxik tökéletesen annak úgy vettem észre hogy az egyik első jele az, hogy a hangerő messze a tökéletes működés szintje alatt van.

    Ha már új windowst raksz inkább az XP-t javaslom, annál nagyobb valószínűséggel fog hibátlanul működni a driver.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz zozobp #6869 üzenetére

    Hmm... szvsz meg éppen hogy valami nem kóser azzal a hangkártyával. Mások is írták már X-Fi hangkártyával és én is tapasztaltam még az alaplapival is, hogy feles hangerőn már "megdolgozza" az embert a hangnyomás... De pl. nálam ez csak XP-vel jött elő a rendszerből, Vista alatt jóval halkabb volt, bár nem szólt rosszabb minőségben.
    Én a helyedben egészen biztosan legalább próbaképpen feltennék egy szűz xp-t, és azzal is kipróbálnék többféle drivert. Azt a max néhány órányi munkát feltétlenül megéri.

    Dx10 pedig miért fontos neked? Milyen vga-d van? Csak azért kérdem, mert gyakorlatilag dx10nek jelen pillanatban még csak annyi értelme van, hogy a STALKER jobban néz ki vele, a Crysis meg ugyanúgy néz ki, csak szarabbul megy mint dx9ben. A többi játékban elhanyagolható a különbség, esetleg még 1-2 kivétellel.

    Ja és az EAX-el ne törődj, nincs sok értelme. Attól hogy az ASUS nem támogatja az EAX-et, még minden játék 5.1ben fog szólni, kitűnő hangminőségben. De ettől még ne rohanj a boltba elcserélni az xfi-t dx-re, mert ha netalán tényleg a hallásoddal van baj, akkor biztosan nem fog szebben szólni számodra az Asus sem. Csak akkor cseréld ki rá sztem ha valamilyen módon meg tudsz bizonyosodni hogy tényleg a mostani hangkarival van baj (pl driveres) és nem a Te füleddel :)

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Kleroo #6916 üzenetére

    Próbáljátok ki ti is, a test tone generator nevű progit fél perc alatt megkapjátok a neten. Én most nem vagyok a logi közelében, de most kipróbáltam egy gagyi a4tech 2.1-essel. 17500Hzig hallatszik egyértelműen, de ott azért jóval feljebb kell tenni a hangerőt ahhoz hogy hallani lehessen mint mondjuk 1000Hz-en. Ja és kibasz***tul fülsértő :DDD

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Játékos #6923 üzenetére

    Egy emberként drukkolunk neked! :K

    Az elhunyt rendszernek meg: R.I.P. :O

    Turbolada: tudod ez kb úgy van, hogy "nem tudtam hogy lehetetlen, ezért megcsináltam" :DDD
    Tudom hogy mit hallottam, illetve mit nem. Tényleg kurvára magas volt az a hang, ami 17,5khz-nél kijött belőle, utána 5 percig olyan volt mintha be lenne dugulva a fülem a magasságváltozás miatt. Ilyen hangot normál körülmények közt soha nem hallani, zenébe sem tesznek ilyet. Pl. még a híres "csak-a-többi-gyerek-hallja-hogy-cseng-a-mobilom" csengőhang is jóval mélyebb ennél.
    Amúgy a mélyeknél messze nem volt már ilyen jó a rendszer, "subwoofer" ide vagy oda, a magasakat meg gondolom azért adta viszonylag ilyen jól, mert kb 4cm-esek a magashangsugárzók a keretükkel együtt.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz #56474624 #6956 üzenetére

    "6-szor leszólja"

    Engem igazán érdekelne, hogy ezt egészen pontosan hogy matekoztad ki. Megmutatnád a differenciál egyenleteket amiből levezetted? Nem másért, csak hát így első hallásra... khmm... igen erős túlzásnak hat...
    Meg aztán ha már használt sztereót hasonlítasz akkor azt a használt logi árához hasonlítsd.

    És ha már a vásárlásnál tartunk akkor szeretném megkérdezni: Neked van egyáltalán ilyen z55-öd? Hallgattál már rajta megfelelő méretű szobában jó hangkártyával minimum lossless minőségű zenét hosszabb időn keresztül? Ha igen akkor még esetleg megértem hogy a mostani rendszeredhez képest rosszabbnak tűnik. De ha nem akkor...

  • #65755648

    törölt tag

    válasz #56474624 #6973 üzenetére

    Már ne is haragudj, de Te tényleg el vagy szállva egy kicsit magadtól. :(((
    Már az első hsz-ed alapján a témában, anélkül, hogy megnéztem volna az adatlapod tudtam, hogy neked valami HIFID van, és arra vagy ilyen büszke, csupán ezért fényezed ennyire az ilyen rendszereket.
    Nem gondolod hogy annak, hogy ennyire átlátszó a dumád, van valami oka? :U

    Félre ne érts, senki nem vitatta, hogy kizárólag zenére, jobb egy sztereo hifi, csakhogy nem annyival, mint ahogy azt Te megpróbálod itt mindenkivel elhitetni. Tudod mi szól 6x hangosabban a loginál? A Krakatau vulkán kitörése 1,5km-ről. És mi szól nála 6x jobb minőségben? Az égvilágán SEMMI! A logi szól 6-10x jobban egy sokol rádiónál, ha teljesen objektíven nézzük. Ezen a szinten felül már egyre inkább szubjektív a zenei élmény, mivel az élő zenét is mindenki másképp hallja, másképp éli meg. Szal az hogy ennél nagyságrendekkel jobban szólna bármi is, egyszerűen abszurdum. Persze, egy jó hifin megszólalnak olyan hangtartományok, amik a login nem, talán valamivel tisztább a hangzás is és élőbbek a hangszerek. Csak nem úgy és nem annyival, mint azt Te beállítod...

    Egy Unitra 2x90wattos, 3 utas hangfalpáron és a hozzá illő, jó minőségű erősítőn nőttem fel. Nem tudom, hogy ez mennyire jó vagy rossz, de abból ítélve hogy mai értéken számolva azt hiszem nem mondok sokat ha 300k-et mondok az újkori vételárukra, szerintem a jobbak közé tartoztak. Mindig is hiányoltam belőlük a mélyeket (2 db 20cm-es mélynomó van/volt bennük), bár a magasabb tartományban jól szóltak. A logival megkaptam a mélyeket végre, miközben feljebb sem sokkal rosszabb az unitranál és összességében nekem így jobban tetszik a hangkép. Egy újabb, jobb hifin biztos nem hiányozna a mély se és a többi hangtartomány is jobb lenne, de az már nem is lenne szűk 80k lenne. Meg nem 6x lenne jobb...

  • #65755648

    törölt tag

    válasz #56474624 #7026 üzenetére

    Na figyelj, csináljunk egy gondolatkísérletet. Résztvevők: sokol rádió, logi, félmillás HIFI.
    A teszt: tökéletes, stúdió minőségű zenét stúdió hangkártyával szólaltatunk meg a 3 hangkeltőn (tekintsünk el attól, hogy a sokolon gondolom nincs line in). Az általuk előállított hangot jó mikrofonnal felvesszük, majd összehasonlítjuk az eredeti hanganyaggal.
    Az eredmény pedig: a logi általkeltett hang kb 6x közelebb lenne az eredetihez, mint a sokol, a HIFI meg átlagban max 5-10%-al lenne közelebb mint a logi. Egyes NAGYON szűk hangtartományokban talán lenne max 50% is.
    Ha szted nem ez lenne az eredmény akkor nagyon tévedsz. Na most akkor innentől kezdve megkérlek ne használj olyan túlzó kifejezéseket hogy "6x jobb" meg hasonlók.
    Mert pl ha én elhittem volna hogy tényleg 6x szarabb a logi zenére, akkor azt gondoltam volna hogy hallgathatatlan zenére. És akkor vettem volna 1 G51-et játékra, 1 samsung házimozit filmre és egy olcsóbb sztereot zenére. És minimum 120-160k, de inkább még több pénz elköltése után szarabb hangjaim lennének játékban és filmben és TALÁN picit jobb zeném, de még ennyi pénzből (hisz akkor max 50-60 jutott vona sztereora) szvsz a sztereo szarabb lenne a loginál zenében... meg használt, míg a logi új...

    Na ezért jó a logi. És amíg nem lesz 300k-em csak zenehallgatásra, addig jó a logi is mindenre.

    Ja és szvsz aki csak zenére keres hangrendszert az nem ide jön elsőként hanem valamilyen Mini-HIFI topikba, ahonnan, ha sikerül az ottaniaknak meggyőzniük, akkor megy a nagy sztereo HIFI-khez.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz lean #7082 üzenetére

    Jaja, én is :K

    Majd beírom oda hogy egy Z5500 6x jobb házimozira és játékra mint egy HIFI :DD

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Játékos #7196 üzenetére

    Melyik cég? Mert hogy nem a Logitech hibája, az 100%. Ilyet max egy kínai noname cég gyárában felejtenek ki a dobozból. Valszeg a kereskedésben felbontották a dobozt, majd mikor visszacsukták "elfelejtették" visszatenni ST-t. Vagy valakinek hibás ST-ot adtak és abból a dobozból vették ki a kereskedésben a jó ST-t csereként, csak valahogy a Logitech szervizig nem ért el a dolog.

    Mellesleg tényleg elképesztő a dolog. Civilizált országban, civilizált gyártóval, civilizált kereskedőkkel ilyen nem szabadna előforduljon...

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Játékos #7198 üzenetére

    Hát erre nincs mit mondani, a Te személyes jogod bízni vagy nem bízni egy gyártóban a Te személyes tapasztalataid alapján. Szerencsére én a logiban még nem csalódtam soha (igaz sok terméket nem vettem tőlük, csak bill, kormány, és a Z5500).

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Játékos #7200 üzenetére

    Akkor kívánom Neked hogy a továbbiakban ismét a korábbi, szerencsésebb kézzel válassz a logi vagy bármely más gyártó termékei közül!
    Sajnos vásárlás előtt nem nagyon lehet belelátni a dobozba, vagy legalábbis magába a termékbe, így bármilyen vásárlásnál bele lehet futni egy hibás darabba. Így csak ismételni tudom magamat: Neked és persze mindenki másnak is, kívánom, hogy azt kapja, amiért fizetett.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz 8zabi #7240 üzenetére

    A hangszóró mindig pont olyan hangosan szól, mint amilyen erősségű áramot kap az erősítőtől. Az lett volna a csoda, ha nem ez jön ki Neked... :U

    Ha kihúzod a magasakat, a mélyet meg hangkártyáról tiltod, majd a fogyasztásmérődet valamelyik magas kábelére kötöd, akkor megkapod annak az egy channelnek az erősítését. Akár boost 11-en is, néma csendben. Legalábbis asszem. :) Attól is függ milyen a fogyasztásmérő.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz RiZool #7244 üzenetére

    Azon a "kis" kezelőpanelen van egy jack jelbemenet és egy fülhallgatókimenet. Hogy megéri-e azt Neked kell eldöntened. Az biztos hogy szebb, tisztább hangja lesz és erősebb is.
    Ugye nem X-Fi Audio-d van?

  • #65755648

    törölt tag

    FIGYELEM MINDEN LOGITECH Z-5500 TULAJ!
    Tegnap a rendőrségtől kaptam a mobilomon a hívást míg a városban voltam, hogy kigyulladt a házam. Lélekvesztve rohantam haza és bizony a legrosszabb történt. Szinte az egész ház leégett. Gyakorlatilag lakhatatlan. Fogalmam sinncs mihez fogok most kezdeni :O
    És hogy miért írtam ezt ide? A tüzet a tűzoltók technikusának előzetes felmérése szerint a Z-5500 okozta, zárlatos lett és kigyulladt az ST.
    Valószínűleg be fogom perelni a Logitech-et! Kérem mindenkinek a segítségét akinél szintén jelentkeztek gondok az ST-vel (melegedés, stb), ugyanis szügség lehet rátok hogy tanúsítsátok típushibáról van szó! Mindenkinek előre is köszönöm és remélem hogy mivel ezután Ti is jobban odafigyeltek a ST-ra és így elkerülhető a hasonló baleset.

    Kelt. mint fent!!!.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz evko #7740 üzenetére

    Milyen audióforrással próbálkoztál? Eredeti Dolby Digital, vagy DTS vagy hasonlóan kódolt filmek vagy zenék hangja átjön koaxon nálam, de pl divx-es, elvileg 5.1-es, de nem DD filmeknél csak stereo megy át. Próbálj ki egy DTS tesztlemezt sztem.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Furky #8083 üzenetére

    Minden hang átmegy digitális összekötésnél is, de ha nem DD vagy DTS akkor csak sztereóban, legalábbis nálam. Igaz én az alaplapi hangkártya koax kimenetét használom, lehetséges, hogy a Xonar képes a digitális kimenetre is felkeverni a sztereó hangot 5.1-essé, ebben nem vagyok biztos. De erre ugyebár Neked amúgy sem lesz szükséged, tehát mindegy is.
    Zenénél (meg mindig máskor is :) ) természetesen szól a mélynyomó is sztereó módban, de én StereoX2 módban használom, amikor szimmetrikusan szól a két hátsó hanszóró is.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz vv5204 #8358 üzenetére

    A 60-70W RMS teljesítmény és a 12W-os ÁTLAGOS teljesítmény simán igaz lehet egszerre, ugyanis a kettőnek nincs közvetlenül köze egymáshoz. Az RMS teljesítmény semmilyen valós fizikai menyiségnek sem a mértékegysége, valójában csak arra találták ki, hogy ennek segítségével könnyebben ki lehessen számítani az átlagos teljesítményt (ami ezeknél a hangszóróknál 12W ugyebár). Az átlagos teljesítmény viszont már egyenlő azzal a hőmennyiséggel, amit adott idő alatt az eszköz (pl a hangszóró) eldisszipál.
    Az RMS ( Root Mean Square) teljesítménynek tehát semmi köze ahhoz hogy "mennyit fogyaszt" vagy "milyen erős" egy hangszóró, ellenben mindig nagyobb mint az átlagos teljesítmény, gondolom ez lehet az oka, hogy a marketingesek ezt választották ki, hogy felkerüljön a doboz oldalára. Nagyobb számokkal mindig könnyebb eladni a terméket.
    Ehhez hasonló a PMPO teljesítmény is, ami még messzebb van az átlagos teljesítménytől, tehát még nagyobb mint az RMS teljesítménye egy hangszórónak.
    Persze össze lehet hasonlítani a különböző hangszórókat az RMS vagy akár PMPO alapján is, csak vigyázni kell hogy RMS-t RMS-sel hasonlítsunk, ne pedig pl RMS-t átlagos teljesítménnyel.

    Ja és amúgy 5*12W + nemtomhány a mélyhangszóró bőven elég (megfelelő erősítés és kitűnő minőségű jelforrás mellett - nem ótvar-gagyi-szemét 192kbites mp3-al...) egy átlagos vagy annál nagyobb nappali kihangosításához, süketülésig :D Mondom ezt a számok (SPL dB) és tapasztalat alapján is... ;)

    Mellesleg simán el tudom képzelni hogy azok a Genius hangszórók szólnak úgy vagy jobban mint ezek a tagband-ek, már csak a nagyobb, "fa" doboz miatt is. A Genius hangrendszereket (meg általában az ólcsóbb hangszetteket) ugyanis a gány erősítő rontja le nagyon, sokkal több múlik ezen, mint magukon a hangszórókon!

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #8359 üzenetére

    Mondd csak, honnan tudsz Te ennyit arról hogy hogyan van "méretezve" a z5500? Talán szedtél már szét ilyet? Megnézted milyen tranzisztorokat használnak benne az erősítésre és úgy gondolod azoknak nem megfelelő a jelátviteli görbéjük? Vagy a zajszűrés nem tetszik Neked? Ugyan mutasd már meg a kapcsolási rajzot hogy én is megnézhessem hol van, vagy inkább van-e benne olyan elem amin túl sokat spóroltak. Esetleg a mélyláda méretét kevesled? A frekvenciaátvitel pontos görbéjének, a láda anyagának és a ragasztás milyenségének ismeretében kiszámoltad hogy nem jó a láda köbtartalma a hangrezgések hatékony felerősítéséhez illetve tompításához?
    Csak mert ezeket a dolgokat sztem a logi mérnökei mind-mind megcsinálták, sőt sokkal többet is.
    És sztem Te meg egyiket se csináltad meg...

    Nyilván a kishangszóróknál nagy kompomisszumot kellett kötniük sajnos. Ha akkora, fából készült dobozba tették volna őket, amekkorába valók lennének akkor sokkal többe kerülne a rendszer (anyagköltség, szállítás) és a legtöbb potenciális vásárlónak nem lenne helye ahová tegye őket. Így is nagy gond a mélyhangszóró elhelyezése egyeseknek (pedig ég és föld a különbség aközt ahogy a szoba közepére, vagy az egyik sarokba téve szól...)

    Azt meg, hogy egy z5300 vagy z680 "nagyobbat szól" mint a z5500 akkor hiszem majd el neked, mikor mutatsz egy frekvencia-SPL görbe összehasonlítást valamelyik két rendszer közt, természetesen azonos körülmények között. Addig ez csak a Te agyszüleményed marad, semmi több.

    Persze mindenki azt hisz amit akar, felőlem akár azt is kijelentheted, hogy egy 4e Ft-os a4tech 2.1 is jobb mint a z5500, csak én abban is erősen kételkedni fogok, mint ahogy azokban is amiket eddig írtál.

    Remélem nem találsz semmi sértőt abban amit írtam, csak hát, ahogy már mondtam, kételkedem a véleményed helytállóságában. :R

  • #65755648

    törölt tag

    válasz vv5204 #8365 üzenetére

    A 20W amit az eladó mondott a Genius-okra valszeg az átlagos teljesítményüket jelenti, így érthető hogy esetleg jobbak mint a logi 12W-osai.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #8369 üzenetére

    Nem ismertem ezeket az TDA-kat, de google az én barátom is. És rögtön meg is van a válasz hogy miért olyan gyatra a Genius erősítője. A 3 féle TDA közül ami a geniusban van a TDA7296-os lehet az egyik végfok, gondolom ez adja az 5 kishangszórónak a kakaót. Ez 50W-nál kezd el zajosodni. A TDA7269A lehet a mélynomó végfoka, az 14W-os. Ez tehát összesen 64W max kimenő teljesítményt jelent.

    Na most ehhez képest a logiban levő TDA7294 100W kimenő teljesítménynél kezd el zajosodni a THD-Pout görbe kinézete alapján, és ebből van ugyebár 4 darab, vagyis összesen max 400W kimenő teljesítmény. Ahhoz képest hogy 505W-ot RMS-ben adtak meg, ez nem is rossz...

    Az átlagos teljesítmény pedig sztem azt jelenti amit Te is értesz a "folyamatos teljesítmény" alatt, de ez valójában nem lehet "folyamatos", hiszen az azt jelentené, hogy egyenáramot kötsz a hangszóróra, ami rögtön kiégetné. Az áramerősség nyilvánvalóan állandóan változik, nem csak amplitudóban, hanem előjelben is (pozitív-negatív). De ha egy hangszóró átlagosan 50W-os teljesítményt bír, akkor annyi munkát tud max végezni, mint amennyit egy ellenálláson eső 50W-os teljesítmény (pl 500ohm és 0.1A).

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #8367 üzenetére

    Az erősítőről nagyon szívesen vennék egy jó minőségű képet, mivel nem szándékozom szétbarmolni az én szettemet :)

    Akkor sorban az alulméretezésekről:
    ST-hűtése: lehet hogy léteznek hibás ST-k, nem tudom, de az enyém pl a hangerőtől és minden mástól is teljesen függetlenül mindig csupán langyos, kézmeleg. Ha ez nem mindenkinél van így az akkor nem tervezési, hanem gyártási, vagy anyaghiba, esetleg szállítás közbeni sérülés (rázkódás stb)

    -a mélysugárzó kábele ha nem égett még el senkinek, sőt nem is melegedik érezhetően, akkor NINCS alulméretezve a rendszer többi részéhez képest. Mellesleg nem egyenáram folyik rajta, ami azt jelenti, hogy az elektronok csupán a kábel felüleletén, és nem annak belsejében mennek, így sokkal kisebb az ellenállás, nem melegedik annyira a kábel tehát nem rontja sem a hangszóró teljesítményét, sem a hangminőséget (ugyanezért jön a "falból" is váltóáram, mert kisebb a kábeleken eső teljesítmény, de gondolom ezt azért nem kell magyaráznom).

    -a biztosítékot lehet hogy elkúrták, vagy csak biztosra akartak menni, hogy ne az erősítő égjen le egy esetleges túlfeszültségkor (proftól tudom, hogy pl nálunk 210 és 240V közt ingadozik a konnektorból jövő feszültség...)

    -pufferkondikat nem tudom, megnézném a képet az erősítőről, még inkább a kapcsolási rajzot, de ha nem robbannak fel a kondik (és tudtommal nem szoktak) akkor nem lehet nagy baj

    -szatok: megint csak azt tudom mondani: az enyémek ilyet nem csinálnak semmilyen körülmények közt. Van hogy már minden rezeg, zörög, ugrál a szobában, de maguk a hangfalak nem (kivéve a mélyet amikor elmászik a helyéről, neki az ágy lábának mert görbe a padló... :DDD ) Amúgy a legjobb tippem erre az, hogy szét voltak szedve a szatok. Még anno régen egy olcsó sztereó műanyag hangfalpárom egyik darabja elkezdett rezonálni az illesztésnél picit. Szétszedtem és kitömtem vattával meg ragasztóval a rést. Na attól kezdve még jobban zörgött :) Aztán 2-3 próbálkozásra végül abbahagyták.

    A többi logi cuccal való összehasonlításról meg annyit, hogy ahány ember annyi fül, így megbízni én csak méréssel kapott görbében fogok ha hangról van szó, illetve a saját fülemnek, mert nekem az a jó ha nekem tetszik az amit hallok, még akkor is, ha másnak ugyanaz a hang torznak hat. És ez persze frodítva is igaz. De hogy ki hall jól és ki nem, azt csak a műszer döntheti el (vagy estleg egy igazi zenész - nem valami dj).

    szerkesztés: Az előző hsz-em végén az 50W-os hangszóró példájához még annyit, hogy az, hogy 50W átlagos teljesítményt bír azt jelenti, hogy egy-egy pillanatra akár 100-150W-os tüskéket is károsodás nélkül el tud viselni a hangszóró mindaddig amíg az átlaga 50W alatt marad mondjuk a tüskét megelőző és követő 1 másodpercben.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #8380 üzenetére

    Igaz, elnéztem kicsit a dolgokat, de most Te is. A TDA 7294-eseknek hídba kötve van 100W körül a kimenő teljesítményük THD<0.1% mellett, vagyis összesen csak 200W kimenő teljesítményű a logi erősítője. Ehhez passzol a trafó teljesítménye is, amit Te számoltál. A mély ezekszerint kb 100-150W erősítést kaphat maxon (sztem csak boosttal lehet elérni ezt).

    DE. A TDA 7296-os szintén csak hídba kötve tud 60W-ot, egyedül csupán 25W. Ez tehát a mély erősítése egy Geniusnak. A 7360-as szintén csak bridge-ben tud 22W-ot, de ha megnézed a torzítási görbéjét, már 16W-tól zajos, ha pedig csak önmagában használod akkor a többi alkatrésztől függően 5-6W erősítésig marad relatíve tiszta (THD<1%). A 7269-esek pedig 7.5W-ot bírnak egyenként, a 14W már ismét csak bridge kötésben igaz. Ez tehát összesen: 25W+6W+2*7,5W=46W. Nem egy nagy durranás... Amúgy ez pontosan melyik modellre igaz, a régi 3600-asra?

    Összesítve:
    z5500: 200W THD<0,1%
    Genius: 46W THD<1%.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #8382 üzenetére

    Ember, ismerd már végre be hogy tévedtél! Uyganazt a hibát csináltad mind a 3 Geniusos erősítőnél, íme pl az egyik:
    Nesze itt van a TDA7296 teljes dokumentációja, nehogy még egyszer ki kelljen keresd.
    Nézd meg benne a specifikációs táblázatok közül az elsőt. Ne a másodikat, mert tisztán és világosan leírja, még mondatba foglalva is a gyengébbek kedvéért, hogy a második spec táblázat 2 DARAB TDA7296-os hídba kötésekor igaz, vagyis 2 ilyen IC tud 60W-ot, amivel Te folyamatosan kavarod az 1 DARAB kimenő teljesítményét.
    Na most, hogy megtudd mennyi az 1 DARAB Pout-ja tehát nézd az első táblát. (segítek, nehogy eltévedj, 3. oldal)
    Mit látsz?
    RMS Continuous Output Power
    Milyen impedanciájú hangszóró mellett?
    RL = 8Ohm
    Mekkora a torzítás?
    d = 0.5%: -d-vel jelölték a THD-t
    És ilyen nagy torzítás mellett mekkora teljesítményre képes?
    30W

    És két rublikával lennebb, a THD-nél mit ír, mekkora erősítési tartományban marad a torzítás 0,1% alatt?
    PO = 0.1 to 20W; f = 20Hz to 20kHz
    Tehát max 20W-ig!
    Ezért írtam én 25W-ot, a 96-os erősítőteljesítményére, mert félúton van a 30W maximum, és a 20W-os maximum tiszta tartomány közt.

    Nem tudom hogy honnan jött Neked ez a 60W, sztem a peak powerrel kavartad össze:
    Music Power (RMS) (*)
    Dt = 1s
    d = 10%;
    RL = 8W ; VS =±29V
    RL = 6W ; VS =±24V
    RL = 4W; VS=±22V
    60W
    60W
    60W

    Ez azt jelenti, hogy max 1 másodperc husszúságig el tud viselni károsodás nélkül 60W átlagos kimenő teljesítményt is (ja és a torzítás már így is 10% fölötti, vagyis szinte csak recsegést hallassz...). Erre Te nagy okosan azt mondod, hogy ekkora szinuszos teljesítményt bír :W . Na ez úgy marhaság ahogy van, mert ha Te rákötsz egy szinuszjelet és azt akarod, hogy fátlagosan akkora feszültségre erősítse, hogy a kimenő teljesítmény 60W legyen, akkor 1 másodperc múlva kiégne az erősítő.
    De legyen, fogadjuk el amit mondasz, hogy ez a 60W a fontos érték és akkor így kijön az amit Te mondasz, a 110W.
    De kérem szépen akkor nézzük meg mit ír a logi erősítőjének táblázatában, ugyanezen rubrika alatt:
    Music Power (RMS)
    IEC268.3 RULES - Dt = 1s (*)
    d = 10%
    RL = 8W ; VS = ±38V
    RL = 6W ; VS = ±33V
    RL = 4W ; VS = ±29V (***)
    100W
    100W
    100W

    Ebből van 4 darab, tehát akkor ugyanazon mérce szerint mérve a Genius 110W, a logi viszont 400w. Tehát akárhogy is nézzük, kb 4-szer erősebb a logi.

    Ha meg a hazugságnál tartunk, akkor el kell mondanom hogy minden bizonnyal egyik cég, sem a logi, sem a Genius nem hazudnak. Csak nem mondják el a teljes igazságot. Ami teljesítményt ők megadnak, azt RMS-ben adják, ami akár 2-3szorosa is lehet az átlagos kimenő teljesítménynek. Ráadásul könnyen el tudom képzelni hogy ebből is a pillanatnyi maximális tüskéket nézik (csak ezt elfelejtik odaírni a dobozra), ahogy azt Te is tetted ugyebár a Genius IC-ivel kapcsolatban (különös hogy a z5500ban található 94-esnél ezt már nem tetted meg... :W ) és így akár még nagyobb értékeket is ki lehet számolni egy kis integrálással. Szóval ők valamilyen méréssel és számítással ki tudják hozni azokat a számokat amiket írnak, csak az a szám nem a valós, áltlagos teljesítményt tükrözi.

    Ja és még valami. Trafóból sem csupán egyfajta létezik, ezért ugyanakkora trafó lehet 10 és 100W-os is, ha netán meg tudnád mundani a trafó típuszámát is akkor megnézhetnék az mennyire képes, bár nagy összeget mernék rátenni hogy kevesebb mint 100W-os.

    Most pedig ne gyere nekem megint azzal, hogy a füled mást mond, mert az szent és sérthetetlen és Te úgy alapból véve is mindenben tévedhetetlen vagy. Képzeld el én is hallottam a régi 3600-ast is szólni (igaz az már nagyon régen volt, nem igazán esküdnék meg mire képes), de idén hallgattam 1 óráig egy 5005-öst is és pocsék volt a z5500hoz képest. Főleg a basszus, az angyon gyenge volt és puffogó, hangszín nélküli, a többi rendben volt, amíg fel nem húztuk a hangerőt, mert akkor a basszus még jobban puffogott, a többi hangszóró meg el kezdett torzítani, amit én a login még soha, max hangerőn sem hallottam!

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #8386 üzenetére

    Akkor félreértettél. A TDA 7294 átlagos teljesítménye valóban 70W, de ebből a használható tartomány, zaj nélkül, 50W, összesen tehát 200w ami használható, nem 280W. Music powerben pedig 400W összesen. A geniusok mélnyomójának használható tartománya 25-30W, ezt sorról sorra lerírtam az előbb. Ha a többit is megnézed összesen 46W a használható tartomány. Ha pedig music powert nézel a mélynomó 60W, és a többinél is csak music powerrel jön ki az a 110W amit emlegettél.
    Tehát 200W vs 46W valós, használható, torzításmentes tartomány
    vagy 400W vs 110W szintén használható, torzításmentes tartomány, de erre mindkét rendszer csak pillanatokig képes.

    Na most a csalás ott van, hogy a Geniusnál használják az erősítők azon tartományát is ahol az már eléri a THD=10%-ot, tehát annyi kakaót is adhatsz neki a trafóból hangerőszablyzóval, ami már meghaladja a 46W átlagos teljesítményt, kb úgy 70W-ig. Itt még nincsenek az erősítők a tönkremenés határán (ami ugye 110W körül van), de már nagyon torzítanak. A login csak a 200W-ot használják, vagy még annyit sem, sztem a Boost funkcióval fel tudsz menni 200W-ig.
    A lényeg szóval az, hogy a Geniusban alul van méretezve az erősítő a trafóhoz és a hangszórókhoz képest. Innen indultunk és ez lett a végeredmény is :D

    A vásárlást illetően pedig szöges ellentétben van a véleményünk. A statisztikák, mérések, tesztek, számokkal igazolható eredmények és görbék jelentenek MINDENT. Ha valamit nem tudsz igazolni méréssel, akkor az nem is igaz. Ha azt mondom a logi tiszta, de a számok azt mondanák torzít, akkor bizony a logi torzítana. Nálad otthon, a szobád akusztikájától, a hangkártyádtól, annak beállításaitól, a lejátszott zene minőségétől stb. függ a zene minősége. Hogy a hangszett önmagában mit tud az attól függ mit tettek vele a gyárban :) Azt pedig mm-ről mm-re dokumentálják pl egy kapcsolási rajzban.

    Ja és szeretném látni ahogy bemész egy boltba és megengedik neked hogy szétszedd az erősítőt hogy megnézd mi van benne, vagy hagyják hogy hazavidd és a saját hangfaladdal a saját szobádban kipróbáld hogy aztán visszavidd azzal hogy "ez nem szól jól".
    Szóval én maradok a gorbéknél és speckóknál, mert azok nem csapnak be, mint ahogy azt esetleg a fülem teheti (feltéve hogy tudom értelmezni a speckókat - nem úgy mint az emberek 99%-a pl az RMS teljesítményt).

    8388:
    Sőt, megkérlek, hogy küldj pár képet! Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Turbolada II #8392 üzenetére

    Kivételesen tőbbé-kevésbé egyetértek azzal amit írtal:)
    A lényeg: A z5500 erősítője sokkal komolyabb, a mélynomó és a mélyláda is sokkal komolyabb mint bármely Genius, de a szatok jobbak a Geniusokon. Ez utóbbi dolgot írtad le 4-szer, 2-től 5-ös pontokig :D Az 1-es ponttal is egyetértek, nem tudhat 400W-ot, de nem is kell tudnia, mert ha tudna folyamatos 400W-ot leadni az tönkretenné az erősítőt, ami csupán pillanatokra lenne képes elviselni ennyi kakaót, ha egyáltalán kaphatna ennyit.

    Azzal hogy jobbak a szatok, olyannyira egyetértek, hogy én is ki fogom próbálni (egy haveromnak van geniusa) és ha igaz, hogy jobbak a szatok, akkor ki is fogom cserélni a szatokat Genius vagy valamilyen más fadobozos szatokra.

    DE. Amekkora hangerőn én szoktam hallgatni a logit hétvégenként 1-2 órára, ahol még nem sérti a fület a hangerő, de már azért ku**a hangos (minden hangerő kb középen, vagy a főhangerő akár 60-70%-on), megdöbbentően élesek és tiszták a magas hangok, tűrhetőek a közepek és lüktet a mellkasod a basszus ritmusára, a nadrágszárat ráncigálja a basszrelfex cső vége miközben még mindig van hangszíne is a mélnyek, nem ugyanazt a tompa puffogást hallod minden egyes számnál.
    Na ilyet egy genius nem tud. Ekkora hangerőnél az erősítő miatt már torzítanak a szatok, a hangerővel nem tudja tartani a lépést a mélnyomó és csak puffog össze-vissza (a nagy légarámlás - kis reflexcső párosítás miatt), szóval rémes a hang, legalábbis egy 5005-ös Geniuson. És nem, nem fogok megsüketülni ekkora hangerőtől, de még csak károsodni sem fog a hallásom. Aki hetente egyszer elmegy diszkóba és 5 órán át 10szer ekkora hangerőn hallgat zenét, annak sem lesz semmi baja, csak másnap cseng a füle. Ellenben aki ugyanakkora SPL-el hallgat zenét egy Geniuson, mint én a z5500-on annak károsodik a hallása, csak nem fizikálisan, hanem mentálisan.

    Szóval jobbak a szatok (emlékezz, már a legelején is azt mondtam hogy az erősítő rontja le őket) csak a beépített erősítővel messze nem lehet kihasználni a képességeiket és ezt megerősítik az erősítő paraméterei is. Végül is a Genius Home Theatre egy olyan "mindent a szemnek, semmit a fülnek" rendszer. Ami kívül van az piros és ropogós, de belül rothadt és ha igazán belekóstolsz akkor ezt érzed az ízén is!" :)

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    Üdv. mindenkinek.

    Tegnap este kicsit megkínáltam a rendszert, kipróbáltam Boost 11-et (kellett egy kis alkohol hogy bátorságom legyen hozzá :D ). Kb egy órát szólt sima max hangerő és boost 11 között változtatva.
    Ma pedig elkezdtem zenét hallgatni rajta és rögtön feltűnt hogy sokkal lágyabb lett a hangzása. A basszus nem nagyon változott, talán csak egy picit erősebb lett, de a szatellitek hangja kevésbé fémes, mint volt. Ami a legkevésbé szól jól a Z-5500-on eddigi tapasztalataim szerint az az Apocalyptica. Így mikor észrevettem a változást a hangzásban rögtön betettem az Enter Sandmen-t és a Master of Puppets-et. Egyértelműen javult a hangzás itt, bár azért most se nagyon fekszik a loginak az Apocalyptica.
    Amúgy arról hogy hogyan szólt boost 11-el a logi nem igazán tudok nyilatkozni, ahhoz túlságosan meg voltam zsibbadva... :B

  • #65755648

    törölt tag

    válasz no­byte™ #8607 üzenetére

    A mély 32-35 Hz-ről indul, kipróbáltam, és a magas sem megy 17-18k fölé, az hétszentség.

Új hozzászólás Aktív témák