Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz Szada85 #287445 üzenetére

    Akkor a Becsnepper videoibol ismert Szent Termin es hogy lehetetlen leegyeztetni, az a valos helyzetet mutatta. Azt gondolom, hogy ugyfelbarat mentalitassal egesz komoly baberokat lehetne ott learatni :DDD
    Ha mar fl Cupra 300 kombi, a fl Golf R kombik mennyivel dragabbak jellemzoen? 1-2 eve nezegettem oket, ha jol emlekszem akkor ilyen 30k korul voltak az 1-3 eves, max 100ezret futott, jobban felszerelt darabok.

  • MC Pite

    veterán

    válasz Szada85 #287445 üzenetére

    Ezzel a mentalitással főleg akkor találkoztam, ha magyar számról hívtam őket.

    Márciusban, mikor pirosat vettem, elsőre mailt írtam alvázszám kéréssel. Fél óra múlva megkaptam. Csekkoltam hogy jól sejtem hogy a felszereltség harmadát írták ki, felhívtam őket, felvették. Volt pár kérdés, meg egyezetünk hogy whatsappon küldenek képeket amiről kértem. Kiderült van egy magyar kollégájuk, a papírozós meg egyéb részeket vele könnyebb volt egyeztetni, mert levélben angolul, telefonban németül értekeztünk. Kaptam még videóhívásos körbe utatást is, mondták hogy tudnak segíteni a kinti okmányirodázással (ja, amúgy egy Renault szalon, beszámított autó, nem használautóna fő a profiljuk).
    Kértem tudnak e felmérésben segíteni hova és hogy lehetne eljuttatni, mondták hogy kereshetünk helyet, de felmérték beszámításkor, átküldik. Volt még pár dolog amit meg akartam nézetni, megnézték.
    Tetszett, foglalóztam, egyeztettettem ki és hogy hozná el, számla, kétnyelvű, bla bla, végig partnerek voltak.

    Szóval kivételesen felvették a telefont, és lett biznisz. Még nem is alkudtam, pedig olyat nem szoktam :DDD (max ha kb 3000€-val olcsóbban rakják fel mint ahogy a többi megy, mert fapadosként rakták fel/vették be, plusz északnyugati részen amúgy is nyomoztabb az ár, mert messze van). Plusz mert volt aki telefon is bejelentkezett rá (vagy igaz vagy nem, de jó áron volt az tény).

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html | https://www.strava.com/athletes/99769725

  • Szada85

    aktív tag

    válasz Szada85 #287445 üzenetére

    Rövid update, közben erösen gondolkozom, hogy átnevezem a "thread"-et "balekságom kalandjaira", annyira szürreálisnak látom most a dolgot. :U

    Szóval balek úr nem adta fel, tegnap további 5 hívás után sikerült elérni a "második telephelyet", a hétvégés kollegával is sikerült beszélni, és lehetöséget kaptam holnap meglesni [ezt a Cuprát].

    A szerdai rövid telefonbeszélgetésben megbeszélteknek megfelelöen ma reggel megzargattam az elsö Tiemeyer telephelyes hölgyet (aki ugye kikötötte, hogy péntek reggel érdeklödjek a fehér Cupra után, mert csütörtök estig foglalt), aki közölte, hogy "igen, megvan az autó", majd mikor szerettem volna holnapra (szombatra) idöpontot foglalni közölte, hogy "ja, az nem fog menni, már nincs idöpontjuk holnapra"... :))

    Keresztkérdésemre, hogy "Ön mondta, hogy elöre nem foglal idöpontot, hanem pénteken hívjam és egyeztetünk szombatra, most meg leráz, hogy nincs idöpont?" annyit tudott kinyögni, hogy "sajnálja", illetve, hogy "esetleg ma délután nem tudok-e menni?"
    Itt már picit felszaladt a hangszínem, és jeleztem, hogy "önhöz hasonlóan én is 9to5 dolgozok", ezt ismét egy "sajnálja"-val nyugtázta, hívjam, ha esetleg jövö héten mégis valamikor tudnék menni...

    Ezt követöen (ha már elautózok ~250km-t, akkor jó lenne kihasználni a napot elven) még tettem pár lelkes kísérletet [ezzel] és [ezzel] a kereskedéssel is, sikertelenül, egyik kereskedésben sincs szabad idöpontjuk holnapra. #nincsittválságb*szomaszád

    Ezzel párhuzamosan adtam egy esélyt [ennek a magánhirdetönek] , a leírás nem túl böbeszédü, az autóban 65.000 km van, elsö tulaj, 23.490€, innen indultunk.

    Mint megtudtam, az autó nyári kerekeken áll a garázsban, a téli szett feláras, az eheti hóhelyzet miatt próbakör kérdéses, de menjek el, nézzem meg aztán meglátjuk.

    A 60 ezres szerviz (DSG/Haldex olajcsere, szürök, szíjak, gyertyák) eddig nem lett megcsinálva, a vevönek kell, a hátsó fék lassan csereérett.
    Ennek fényében azért optimista az árazás, még gondolkodom, hogy elb*sszak-e egy ilyen autóra egy fél napot, vagy csípöböl hagyjam a pékbe. :)

Új hozzászólás Aktív témák