Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rATdrAgOn

    senior tag

    válasz Bazsesz #255 üzenetére

    ... es akkor ejtsunk szot a Wankel motoros Ladakrol es Volgakrol is... ha mar lud, legyen kover. :)
    Igaz, csak 20e km-t tudtak max, de az a 20e km!!! :DDD

    A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

  • a_tesz

    Korrektor

    válasz Bazsesz #255 üzenetére

    tegnap este nem jött be a fórum...vitatkozni én sem szeretnék,csak kíváncsi voltam,miért rettegsz annyira a japó motoroktól.
    amit leírtál a ruszkikról,az így van,nevezetesen igénytelenek,olcsó beléjük az alkatrész.olyanok mint az AK-47.bár a fogyasztásukon vitatkoznék azért,óvatosan kell ahhoz bánni a gázpedállal.a 110es sorozatot mondjuk annyira nem ismerem,talán mert elég kevés fut belőlük itthon,de úgy általában egy (régebbi) orosz motorra nem lehet azt mondani, hogy gazdaságosan üzemeltethető.hacsak nincs otthon egy olajfinomítótok :)
    azt még el szeretném mondani,hogy bár tényleg drága a japó alkatrész,meg a japán autó is,de nem véletlenül lettek a megbízhatóság mintapéldái.szóval,ha dárgább is az alkatrész,kevesebbszer kell venni,így végülis ugyanott vagy mindkét autóval :) nekünk speciel egy 1000es swift van,mostanában lesz két éves,de még tíz évig gond nélkül elvisz minket bárhová,ilyenek a swiftek :)

    Tommysun: a hengerfejes témához:rendben van,hogy van ilyen,én is olvastam,hogy kísérleteznek vele,de gyártani akkorse gyártanak még ilyet szériában tudomásom szerint.de ha nem így van,cáfolj meg egy linkkel,akkor elismerem,hogy hülyeséget írtam

    pweisz:a kooperáció már a 110es sorozat gyártásának megindulása előtt is létezett (ami bevallom,nem tudom,mikor volt,de nem 3 éve, meg Bazsesz majd úgyis megmondja :) ),szépen terjesztgette a GM keletre a szárnyát ''ha egyszer sok pénze lesz a ruszki NÉPnek,mekkora üzlet lesz bennük'' felkiáltással.az meg,hogy mért nem tudnak olyan motort gyártani,mint pl.a németek,japánok,vagy akár a franciák,az a gazdasági helyzetüknek köszönhető,amihez én nem értek,talán ha van köztetek egy közgazdász...meg annak is köszönhető,hogy ők csak 15 éve tudnak önállóan fejlesztegetni,előtte a KGST-s gyártás vonalát követték.csakúgy mint az ikarus,bár az megint egy érdekes helyzet,ne menjünk bele.

    a wankel-motoros volga tényleg egy rettenet volt,annak is akit azzal üldöztek az orosz belügyi szervek (merthogy elsősorban nekik készült),másfelől a technikai megvalósítás terén is.lehet,hogy ezt is a mazdára kellett volna hagyniuk...

    na,mára talán eleget téptem a számat,úgyhogy be is fejezem.
    ja és Lada VFTS rulez! :)

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Új hozzászólás Aktív témák