Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ck. #175242 üzenetére

    Azért releváns a garancia, mert szakember azonnal látni fogja az autón, hogy sérült. Ha nem az csinálja most meg (vagy az ő szervizpartnere), aki adta a garanciát, akkor azt a 3 éves garit azonnal bukod (gondolom fizettél érte, vagy árnövelő tényező volt).

    A szerviz meg azért akarja kihagyni a biztosítót, mert azzal neki is romlana a besorolása, drágulna a biztosítása. Te ismered őket, én nem bíznék meg bennük, ha most megcsinálja, de nincs se hivatalos, független kárfelvétel, se semmi, akkor nincs alapod reklamálni, ha nem úgy sikerül a javítás, ahogy remélted. Marad a polgári per, ahhoz meg sok sikert, és kitartást. Kiegészítés: ha még azzal is jöttek, hogy neked emiatt drágul a biztid, akkor tutira kummantottak, semmi közöd az ügyhöz, alapszabály, hogy ez téged nem érinthet hátrányosan. Szóval megy a nyomásgyakorlás ezerrel, ha ez nem jelent neked semmit, akkor mindegy is.

    Másrészt, ahogy korábban írtam, aki ért hozzá, azonnal le fogja venni, hogy az autó sérült. Ha se kártörténet, se számla, akkor szerinted mit fog szólni a sztoridhoz egy vadidegen? Te elhinnéd csak úgy, akárkinek, használtautó vásárláskor, hogy ezért lett javítva a fél hátulja, és semmi para, minden tök szakszerű, csak nincs papír róla...

    Szóval én most beszélnék egy ügyvéddel (nekem Németországban pont emiatt van jogi biztosításom), és intézze ő az egészet, hivatalosan, biztosítóstul, lepapírozva, leszámlázva. Persze az autó értékét még mindig nem tudjuk, de ha hibrid, meg h idáig eljutottunk, akkor gondolom nem valami ‘úgyismindegyneki’ bontószökevény.

    Illetve az lehet még, hogy a garanciádban szerepel ilyesmi kitétel, hogy mi van nem saját hibás balesetnél, még az is lehet, hogy intézik neked az egészet. Értesítened mindenképpen kell őket úgyis, ha nem akarod bukni a garit (erre is kell lenni protokollnak).

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák