Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somasz

    addikt

    válasz #68216320 #300 üzenetére

    és csaba951:

    Köszi a válaszokat, tudom, hogy semmi haszna nincs ennek a gépnek, nem erre lett összeállítva, de mégis kipróbálnám a dolgot, mert lehet, beújítok egy vgával teletűzdelt külön gépet, csak a móka kedvéért. Ha nem jönne be, simán eladnám a kártyákat, nem bukhatok rajta sokat.

    Gondolkodtam én is az 5970-eken, de vagy drágán, vagy szart lehet venni ebay-en, ráadásul sokat is fogyaszt, garancia sincs rá. Amire rábukkantam pár napja, az az új HD7790, 85W-os fogyasztással. Elég jó a teljesítmény/fogyasztása, 6db-ot simán be tudok rakni egy (pl.) alaplapra riser kártyákkal. Egy ~7-800-as táp elég is lenne, kb. 3db 5970-et tudna erőben. Na meg 3 évig cseréltetem garanciában, ha elfossa magát valami... :P Ráadásul 30 nettóért be is tudnám őket szerezni.

    LTC bányászatnál mennyi a minimum ram? BTC-hez nem kell, se a proci erő. Legalapabb proci és 2 gb ram elég?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

  • AAntii

    őstag

    válasz charg #1536 üzenetére

    Tápot úgy nehéz ajánlani, hogy azt sem tudjuk hány- és milyen videokártya lesz a gépben. Ha több kártyát szeretnél betenni, akkor a 775-ös vagy am3-as lapokkal jársz a legjobban, azokból van olcsó többkártyás rendszerekhez ideális. Bele egy alacsony fogyasztású, nem melegedős, olcsó proci és mellé ez alapján válassz olyan kártyát, ami keveset fogyaszt, de magas hashértékkel bír. Ha crossfiret építesz, akkor a fogyasztásra külön is figyelj oda, mivel a kártyák közelsége miatt a hűtés problémás lehet, vagy kell risert is venned, így távolabbra kerülnek egymástól a kártyák. Régebbi kártyákat azért nem vennék, mert ha végképp nem fogja megérni már egyik coint sem bányászni, akkor tele lesz a piac 5850-5870-5970-es kártyákkal és utána nem lesz gyerekjáték a hardverek árát visszaszerezni.

    Tápot a teljes rendszer peak fogyasztási értéke alapján választanék, az a biztos.

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mepet #7204 üzenetére

    Én vetettem fel, hogy talán kevés lehet az 1 sávos 1.x szabványú slot egy 290X-nek, de mint kiderült mégsem, mert az a kártya 16x slotban is lassabb, mint a többi 290(X)-em, még az a sima 290 is gyorsabb, amelyik most van az 1x slotra kötve.

    Nálunk is rengeteg az áramszünet, és semmi sem megy miatta tönkre, pedig nincs külön védelem.

    Egy pöpec SSD szerintem kevesebbet is ehet idle-ben (szinte kikapcsolva alszanak, mikor nincs lemezelérés host oldalról), mint egy pendrive (aminek nem feltétlenül ilyen kifinomult az energiagazdálkodása). De én még a 2.5"-os 5400RPM HDD idle fogyasztásától sem parázok (nem is langyos).

    A CPU szerintem sokkal nyomósabb, mint a háttértár. Én erősen fontolgatom még egy újabb, alacsonyabb feszültségen működő és okosabb energiagazdálkodású CPU-ra cserélni az olcsó Athlon-t.

    5db 290(X) mellé is elég <=4Gb is, ha Linux-ot használsz. (4-ről tudok biztosat nyilatkozni, de elvileg 2 is bőven elég lenne a mostani memóriafoglalás alapján. Majd egyszer le is cserélem a 4-es modult 2-esre, ha találok olcsót, ez kicsit hiányzik a másik gépből a párja mellől.)

    A mai árak és a fél év múlva várható használtpiaci helyzet miatt miért zárkózol el ennyire a 290(X)-ektől? (Mondjuk nekem csak jó, ha nem követik a példámat, mert akkor jön csak be a terv. :P)

    Az 1x-1x riser-t is egyszerű átalakítani úgy, hogy rámenjen a 16x lábra.

    Ha esetleg még tavasszal is töretlenül megy majd a móka, még játékban leszek, és nyakamon a kánikula, akkor én szerintem berendelek egy tucat vizsblokkot, és építek egy szép hosszú kört egy marha nagy radiátorral és ventilátorral.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Zsef

    tag

    Először is sziasztok!

    Elkezdtem olvasni ezt a rendkívül hosszú témát, ígérem be is fogom fejezni előbb utóbb.
    Lényeg a lényeg az már lejött, hogy egy elég segítőkész társaság gyűlt itt össze.
    Ezért úgy gondoltam leírom tapasztalataimat, hátha valakinek segít. (Ha esetleg már valami volt vagy egyértelmű bocsánat :) )

    Még december elején kezdtem el foglalkozni a BTC kérdéssel, amikor egy elég szép lufi volt benne (talán 1200USD körülre ment fel ha jól emlékszem). Ahogy sokan írtátok természetesen rengeteg idő kellett, hogy beássam magam a téma rejtelmeibe. December lévén időm nem sok volt foglalkozni a dologgal, de eldöntöttem, hogy elkezdek mindenféle altcoin bányászásával foglalkozni. Mire sajnos elég időm lett addigra itt volt az év vége, természetesen a megfelelő GPUk beszerezhetetlenek lettek, és mivel nem vagyok a használt hardware-ek híve, maradtak a zafir 280X toxicok amikről volt is szó itt (december végén az iponnál maradt pár darab). 3db-ot vállaltam be belőle, szerintem legalább egy napom (de inkább több) ráment amíg csak az optimalizálással foglalkoztam. Tudni kell róluk, hogy zabálják az áramot, de a megfelelő trükkökkel a teljesítmény/fogyasztás arányuk elég jól belőhető. Végül is az optimális khash/watt arányt 755 khash/sec körül sikerült belőnöm. A titka a dolgonak, hogy egy kis VGA BIOS moddinggal sikerült a kártyák fogyasztását kb. 50-60W/kártyával csökkenteni. A kártyák egyébként elég jól húzhatóak is, az egyiket tesztelgettem kicsit, 830khash/sec körül is sikerült kihoznom belőle, de a lecsökkentett feszültségű BIOS-al elég sok stale sharet generálnak. Ha feljebb húzom a feszültséget annyival többet fogyaszt, hogy nem nagyon éri meg a dolog, ráadásul nagyon túl lenne hajtva. Pontos fogyasztási adatokat egyenlőre csak tippelni tudnék, mert két lapban kell hajtani a 3 kártyát, és csak egy fogyasztás mérőm van, ráadásul az egyik táp az rendkívül rossz hatásfokú. Várok még a riser-ekre, hogy egy lap egy táp legyen blőle :)
    Amennyiben más is van aki ezekkel a kártyákkal próbálkozik, természetesen szívesen cserélek vele tapasztalatot. (Moddolt BIOS-t is tudok küldeni, de természetesen csak saját felelősségre).
    Január óta szépen bányásszák az LTC-t, de most én is úgy döntöttem kipróbálom a Middlecoin "pool"-t

  • deadwing

    addikt

    válasz Joe1985 #8252 üzenetére

    3 kártyához határeset a 850-es táp. 3 db 280X kártya + a gép konnektorból kb 950W, ez azt jelenti hogy a 850-es tápod maxon fog dolgozni, ami nem egészséges hosszútávon. Én egy 1000-es tápot javasolnék 3 kártyára, továbbá risert érdemes beszerezned, máskülönben a középső kártyád meg fog sülni. Vinyónál az a pár W fogyasztás nem igazán számít szerintem, 1G adatforgalom is elég, viszont ebben nem vagyok teljesen biztos.

    (#8231) janos666: be lehet még szállni a riser rendelésbe? 2 db-ra igényt tartanék, viszont kérdés, hogy te helyileg merre vagy, hol lehetne átvenni? Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

  • Geller72

    veterán

    Elkezdtem egy egyes hsz-t. Eddig itt tartok. Kérném a tisztelt vájár kollégánkat, aki egyben modi is, hogy használja fel a megfelelő korrekció után a készülő egyes hsz.-hez. Ha megfelel. Innen ezután akár törölhető is ez a hsz.

    Egyes hozzászólás.

    Ez az, amit mindenképpen olvass el, mielőtt felteszel egy kérdést a topicban, mert ha olyat kérdezel, ami ebben benne van, nagy eséllyel senki nem fog neked válaszolni.

    Hogy miért is van ez így:
    -Mert idegesítő, hogy minden tizedik hozzászólás olyan - a témában új - emberkétől jön, aki arra is lusta, hogy az egyes hozzászólást elolvassa, vagy visszaolvasson akár csak néhány hozzászólást. Aki így áll hozzá, ahhoz a fórum tagjai is így állnak.
    -Mert minden egyes "beszálló" konkurencia. Minél többen csinálják, annál nagyobb a "bányászat" nehézségi szintje is és annál kisebb a profit. Magyarul nem érdeke senkinek, hogy jöjjön valaki és ezt az amúgy sem kicsi nehézségi szintet még növelje. Ennek ellenére olyan még soha nem fordult elő, hogy a topic tagjai ne segítettek volna olyan témában, ami esetleg nem merült föl a fórumban, vagy a nehézségi szintje meghaladhatja a kezdő kollégák tudását.

    Bányászat.
    -Magáról a bányászatról nem kívánunk beszélni, ez egy általános téma, amiről bárhol a neten lehet informálódni, éppen ezért itt is csak érintőlegesen foglalkozunk vele.

    Bányászathoz szükséges eszközök:
    -Alaplap
    -Riser kábel(ek)
    -Processzor, hűtővel
    -Memória
    -Tápegység
    -Videokártya/kártyák
    -háttértár az OS-nek.

    -Alaplap:
    Nem kell költségbe vernie magát annak, aki erre áldoz, a lényeg nem abban van, hogy mennyire profi legyen a lap, hanem a költséghatékonyságon, valamint azon, hogy milyen céllal vásároljuk. Simán elég egy akármilyen alaplap akármilyen procival, a lényeg az, hogy legyen PCI-express slotja. Ha csak egy VGA-val szeretnénk bányászni és ez a jövőben nem is fog változni, akkor elég akármilyen gagyi alaplap is. De fontos, hogy abban az esetben, ha a jövőben bővíteni szeretnénk és egy alaplaphoz több VGA-t szeretnénk társítani, akkor itt előre kell gondolkodnunk. Határt szabhat még a tápegységünk is, amiről külön a tápegység résznél lehet majd olvasni. Egy kártyás rendszer esetén ajánlott a következő, optimális konfiguráció, egy kicsit a jövőbe nézve:
    -AMD AM2+-os CF-es alaplap. ez lehet régebbi S775-ös lap is, akármilyen olcsó, de alacsony fogyasztású processzorral. előnyben a sempronok és a kicsi, 35W TDP-s cerkák, mint pl. a 440-es Celeron. Ha szerencsénk van, akkor itt még hűtővel is simán 10k alatt leszünk.

    -Riser kábelek
    Vannak olyan alaplapok, amiken 5-6 slot is van. Ezek kihasználása is lehetséges, azonban ennek már nem olyan egyszerű a megvalósítása. Ha két vagy több kártya van az alaplapon, és olyan közel vannak egymáshoz, hogy ez hátrányosan befojásolja a működésüket (hőmérséklet) akkor lehetőség van úgynevezett riser kábelek használatára, amivel el tudjuk mozdítani egymástól a kártyákat, és akár ki is tudjuk emelni a házból. Léteznek X1-es, X16-os és úgynevezett átalakító bábelek, például X1-ről X16-ra. Két fajta kábelt különböztetünk meg tápellátás szerint. Az egyik ilyen , amelyik úgynevezett unpowered kábel. ennek nincs külön tápellátása. A másik értelemszerűen a powered kábel, ami kap egy plusz tápcsatlakozást. Erre azért van szükség, hogy a riser kábel levegyen az alaplapi tápcsatlakozón átmenő igen nagy teljesítményből. Így az nem az alaplapi tápcsatlakozón megy át teljes mértékben, azaz nem okoz hibás működét, vagy túlmelegedést. Többek szerint ez csak két kártyánál több VGA használata esetén szükséges egy alaplapban.

    -Processzor:
    Ahogy fentebb, az alaplap résznél is írtam, a kritériumok nagyon alacsonyak. Elég egy alap amd vagy intel processzor, a hangsúly az olcsóságon és a disszipáció (fogyasztás) mértékén van.

    -Memória.
    Itt külön kell vennünk az operációs rendszerek szerinti igényt. Elmondható, hogy Linux OS alatt alapvetően kevesebb memória szükséges ugyanahhoz a hardverhez, de azt is hozzá kell tenni, ogy sok esetben ez szakértelmet is igényel. Windows esetében nagyjából biztosra mehetünk, ha videokártyánként 2 GB memóriával számolunk. Ebben az esetben nem érnek majd meglepetések. A memória sávszélessége, hogy DDR2, vagy DDR -e, az teljességgel mindegy.

    -Tápegység.
    A videokártya mellett szinkronban a legfontosabb kellék. Mindenképpen megfelelő tápegységet vegyünk a project szempontjából, mert fontos, hogy megbízható, minőségi táp szolgálja ki a gépet. Ahogy más esetben, itt is fontos, hogy a tápegység kábelezése a lehető legkevesebb ágra szorítkozzon a lehető legnagyobb amper mellett.
    Itt is fontos kiemelni, hogy előre kell terveznünk. Itt kell eldönteni, hogy a rendelkezésre álló feltételek mellett a jövőben hány VGA-t akarunk üzemeltetni abban a lapban, arról a tápról.
    Nagy teljesítményű, újabb VGA-k esetén elmondható, hogy a VGA-k teljesítményfelvétele egy GPU-s rendszerek esetén is elérheti, egyes esetekben meghaladhatja a 300W-ot. Ennek tudatában nem szabad kicentizni a tápot, mert könnyen nagy gondban lehetünk. Két, csúcsteljesítményű VGA esetén legalább 750W-os, minőségi tápot vegyünk és ha lehet, ne használtan. Egyrészt, ha nálunk lesz valami gondja, akkor garancia nélkül nem sokra megyünk, másrészt, ha esetleg ennek az egésznek vége, akkor garanciával még könnyebben el tudjuk adni a tápegységünket, mint anélkül. Ajánlott vétel az FSP Aurum.

    -Videokártyák.
    Mi kimondottan ebben a hozzászólásban kifejezetten csak az AMD kártyáival foglalkozunk. Ennek oka rém egyszerű, és itt ragadnám meg az alkalmat, hogy tisztázzak több olyan kérdést, ami ezzel kapcsolatban felmerült volna.
    A legjobb eredményeket ennek a gyártónak a kártyáival lehet elérni. Egyszerűen ár/kWh/teljesítmény mutató szempontjából sem Nvidia kártyákkal, sem CPU-val nem éri meg a bányászat. Így ezt a részt itt nem is tárgyaljuk. Igen, tudjuk, hogy létezik az Nvidia kártyákra speciálisan erre "tervezett" coin, de akkor sem gondoljuk azt, hogy ez rentábilis lenne.

    A legjobb VGA a bányászat szempontjából a, amelyik a fogyasztása alapján a lehető legnagyobb teljesítményt adja le és ennek aránya a legjobb.
    Kiszámolása a következőképpen történik:
    A kártya valós teljesítményét elosztjuk a felvett teljesítménnyel, azaz egy 800 kh/s-os teljesítményű, 300W "fogyasztású" videokártya esetén ez az arány 2.66. Ez az arányszám minél nagyobb, annál jobb a konfigunk és annál több a profit. A fent leírt adatok nem 100% pontosak, csak irányadóak. Ezért is célszerűbb egy alaplapban két vga-t hajtani. Egy táppal, alaplappal, rammal, stb ki tudunk szolgálni két VGA-t is, így csökken a ráfordított költség. Figyelembe kell azonban azt is venni, hogy hiba esetén nem egy VGA esik ki a munkából, hanem annyi, amennyit arra az alaplapra "felfűztünk. Figyelembe kell vennünk ezeken kívül még több tényezőt is. A fent említett arányok esetén nem említettük ugyan a VGA-k beszerzési árát, ami ettől függetlenül sokat számíthat. Hiába van egy nagy teljesítményű videokártyánk, ha az olyan drága, hogy megtérülése vagy nagyon hosszadalmas, vagy egyáltalán nem is lehetséges. Utóbbi kijelentésben benne van az a lehetséges fordulat, hogy ennek az egész bányászós dolognak egy pillanat alatt vége lehet. És akkor ott üldögélünk több darab százezer forintos VGA-val, amit igen nehéz lesz eladni. Mérlegelni kell, hogy mennyit szánunk rá, mennyi profitot szeretnénk és milyen áldozatokra vagyunk ezek miatt hajlandóak. Van, aki olcsóbb, de még elég jó teljesítményű kártyával bányászik, és van, aki mindig a csúcs kártyákat veszi meg. Ezt mindenkinek egyénileg kell eldöntenie.

    A legjobb kártyák kategória:
    -5870: hiába régi kártya, gyakorlatilag olcsón beszerezhető, teljesítménye többnyire 400 Kh/s körül hozható. Ára 25-30k közt mozog a hsz. írásának pillanatában, 2014.02.02-n.
    Előnye az ára és a teljesítménye, hátránya, hogy több (két) ilyen kártya igaz, hogy
    ~800 kh-t, de a fogyasztásukat is figyelembe kell venni. Alapvetően 180-200W körül fogyasztanak
    -6850/70: Nem érik meg az árukat, gyengébbek, mint az előző széria. ~250-300kh körül termelnek
    -6950/70. Nem lennének rossz kártyák, egy leheletnyivel többet tudnak az 5870-nél, de sajnos az áruk eléggé "elszállt". Reális áruk valahol 30k környékén lenne.
    Teljesítményük 490kh/s a 6970 esetében.
    -6990. Hatalmas fogyasztása miatt nem tárgyaljuk. Csúcsra járatva nem ritkán 450W az "igénye", amivel nagyjából hozza a 800-850 kh/s-es teljesítményt, de irreálisan magas fogyasztás mellett. Olyanok használják, akiknek "mindegy" ez a költség. Nem elhanyagolható még az sem, hogy iszonyatosan melegszik, ezért szokták kazánnak is nevezni. Nem véletlenül.
    -5970. régi, dupla GPU-s szörnyeteg a maga 340mm-ével. A poén, hogy nem sokat eszik ehhez képest, nagyjából "megáll" a fogyasztása ~300W körül. Cserébe viszont a teljesítménye hozza az elvárt szintet, átlag 700 kh/s eredményt produkál, meghajtva tudja a 750-et is akár. Javasolt márka a VTX. Hátránya, hogy elég ritka, és sokat kérnek érte (50-60k+).
    -7850/70. Jó kártyák, de áruk miatt irreálisan drágák a teljesítményükhöz képest.
    350-450kh/s közt hoznak, ami figyelembe véve az árukat, eléggé kevés. Nem éri meg.
    -7950. Alapvetően egy nagyon jó kártya, a kezdeti időkben normális árral. Mára ez a normális 50-60k-s ár elszaladt, a mostani jellemző áron nem éri meg megvenni.
    Teljesítménye 500-630 kh/s közt mozog, és fogyasztása sem egetverően magas. 200-250W.
    -7970: Az egyik favorit kártya volt, amíg ennek az ára sem szállt el. Teljesítménye 700-740 kh/s közt, és ezért 250-300W közt vesz fel a konnektorból. Ajánlott verziók az OC-k, ezen belül is, amelyeknek jó a hűtése.
    -7990. Ismét egy dual GPU-s versenyző, ára miatt kevesen használják, no meg azért, mert 3 db (!!) 8-as tápcsatit igényel, egy 800W-os táp megléte mellett. Elég nehéz két ilyen VGA-t egy lapba rakni, ezért sem rentábilis. Ahhoz, hogy ez megvalósítható legyen, nagy tápra van szükség, ami lényegesen drágítja a folyamatot. (1300W+) Teljesítménye 1250-1400kh/s, efelett vízhűtés ajánlott.
    -270(X). Ezek már az új (?) generációs kártyák, amik igazából a mi szempontunkból egy újabb lehúzás, ugyanis ezek nem mások, mint egy régebbi kártyák új köntösben kiadott - ám azoktól nem sokkal nagyobb teljesítményű - társai. Azaz kb. egy 7870-el van dolgunk.
    Ennek függvényében 400-470kh/s -et tudnak.
    -280X. Dettó, azzal a különbséggel, hogy ez a jól bevált 7970-nek a további változata. Ha nem drágult volna meg jelentősen, arányaiban jelen pillanatban ez a legjobb választás. ~250-300W felvétele mellett 700-800kh/s-et tud hozni a "konyhára"
    -290 és 290X. Ezeknek a kárytáknak a hátránya többek közt a magas ára (jelen pillanatban 115-160k közt típustól függően) és a REF hűtés gyatrasága. Teljesítményben egy GPU-s változatban a legjobb kártyák, de a fent említett problémák miatt szorulhatnak ki a körből. A 290X változatnak semmi értelme, sokkal többe kerül, mint a "sima" társa, és jó esetben hozza közel azt a teljesítményt a sima is. Adatok: 300-375W közt fogyaszt és 700-980kh/s közt "tud" Többnyire 820-900 kh/s közt van az az érték, amit kolomyabb "bűvészkedés" nélkül el tudunk érni.

    -Háttértár.
    Abban az esetben, ha kizárólag csak minert akarunk futtani, akkor elég egy kisebb tár is. Linuxot lehet futtani USB-ről is, Windows esetén célszerű úgy kalkulálni, hogy W7-nek legyen elég.

    -Internet:
    Nem nagy adatforgalmat igénylő, viszont megfelelő kapcsolat meglététe szükséges. Mobilnetről is megy.

    -A program.
    Többféle programot használhatunk céljaink elérésére. Létezik grafikus GUI-val megáldott Guiminer nevű program és létezik karakteres is. Utóbbit használják a legtöbben. Ez a cgminer nevezetű program. Ennek is több fajta verziója van, utolsó, általunk használható verziója a 3.7.2-es.

    -Cgminer. MS Windows szemszögéből.
    Parancssorból indítható, BAT fájlal. Ennek segítségével is paraméterezhető.

  • ZolaMan

    tag

    válasz Mesterlovesz #11961 üzenetére

    Nekem tökéletesen működik a 2 táp/rig konfig.
    1. táp: alaplap + 2db kártya PCI-E tápok + riser molexek
    2. táp: a másik 2db kártya PCI-E tápjai a + riser molexek

    Semmi gondom velük és a fogyasztás is jó.

    HW/SW/Sim/Mod/OC

  • rzerge

    aktív tag

    válasz HSM #12187 üzenetére

    4300 a max fordulat amit bír, most 3700 körül teker
    ezeken az értékeken kisebb venti fordulattal tartósan nem tudom, hogy mennyire lehetne 80 fok környékén tartani.
    A házban most van elöl egy szívó, hátul egy fújó, illetve oldalt a kártyánál is egy szívó venti.
    A táp alsó ventis, a házban pedig alul van a táp.

    a 720at tudja 50%os venti mellett 72-74 fokon tartósan, csukott házban
    ha azt nézem, hogy mekkora a fogyasztása, akkor nem éri meg 790es értéken használni a kártyát, de ha nem számít az áram, akkor ugye nincs miről beszélni

    Reggie0 riser nélkül nem lehet kiemelni a kártyát, ha jól tudom.

    Illetve ennél a kártyánál müxik a dummy plug? Ha igen, és teamviewerrel rálépek a gépre, akkor melyik fogja a képet adni nekem? a vga vagy az igp?

    [ Szerkesztve ]

    "Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

  • Imafett

    aktív tag

    válasz t72killer #14214 üzenetére

    Szerintem Asrock 970 extreme 4,
    5kártyás lap, és olcsó (22-25ezer).
    A 3kártya pár héten belül meg fog főni egymás mellett, szóval a riser ígyis úgyis kötelező kellék.
    2 tápegység, (szerintem jobban jársz vele mint 1db nagyon erőssel)
    és válts ki 2db VGA-t 1db erősebbre, nemtudom miket tervezel venni, de az 1x 1200W ból számolva 183W/kártya nem kivitelezhetetlen(mielőtt akadékoskodnátok levontam 100Wot a CPU,ram,ha lesz HDD fogyasztása miatt tehát 1100Wal számoltam)
    A 6. kártya kiváltására meg itt egy példa
    (tudom hogy más a fogyasztás, de 2db 270x-1db 290) árban is majdnem kopp ugyanannyi.

    [ Szerkesztve ]

  • GG888

    senior tag

    válasz mzs2 #15786 üzenetére

    Éves szinten meglehet ;]
    Riser kell akkor szóljál :)

    Én Gridseed-del szemezek nagyon... bár ha borul a bili akkor az kuka, nem lesz érték.
    Vagy 750Ti. tudok 33e körül, 310khs és 80watt a fogyasztás

    pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

  • ff-thomas

    aktív tag

    válasz deadwing #19480 üzenetére

    Köszi, próbálkozok majd az afterburnerrel, hogy optimalizáljam a fogyasztást/hashrate-et.

    De most sokkal nagyobb szívásban vagyok, vettem PCIe riser-eket, külső betáp nélkülit és külső betáposokat is, de fagy a gép bármelyikkel (próbáltam csak külső tápossal kötni a kártyákat) és nem találom az okát. Átállítottam a PCIe -ket bios-ban Gen2-re, a RAM CAS Latencyt próbáltam magasabbra húzni, de egyelőre semmi változás. Valaki használ ilyen risereket? http://hardverapro.hu/apro/pci_express_riser_kabel_pci-e_pcie_x1-x16_es_x1-x1_akar_m_1

    find a way or make one..

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ff-thomas #19504 üzenetére

    Úgy tudom, hogy 6 és nem 3 körül van a limit, ahol registry-t kell piszkálni a 10-estől régebbi Windows-okon, de azon már módosítás nélkül sem gond a >=6 kártya és AMD-nél nincs gond a Win10 driver-el (nVidia-nál van, de az is alakulgat). Pár tipp:

    - Ne engedélyezd a CF-et / SLI-t, az ide nem kell (legfeljebb árt, ha csinál valamit).

    - boot-olj egy command line linux-ot USB-ről (pl. Gentoo minimal install CD) és nézd meg, hogy teleszórja-e a képernyőt PCI-E link layer hibákkal (ez esetben piszkálnod kell a BIOS/UEFI beállításaid, pl. Gen3-ról Gen2-re, vagy Gen1-re állítani a sebességet, növelni a latency értéket, ha tudsz olyat, stb). Lehet grafikus Live CD is, akkor nézd meg a kernel logot.

    - tiltsd le az ASPM / Link Power Management funkciókat a BIOS/UEFI-ben, ha van olyan kártyád, ami nem külön tápos (molex/sata, stb) riser-en lóg, hanem olyan alaplapi foglalatban ül, ami nem közvetlenül a CPU-ba, hanem alaplapi chipset/switch-be köt be (azok a portok általában ~25W fogyasztású kártyákra számítanak, így célszerűbb inkább riser-t használni, de ha nem félsz, hogy megolvad a port, akkor ezek letiltása után jobb eséllyel kap ~75W-ot is a VGA az ilyen portból, nem lesz 25W-ra konfigurálva és így kártyától függően inkább leállítva, vagy visszafojtva órajelben, stb).

    - nézd meg vannak-e egyénileg GPU-ra szánt beállításaid (miner programban, tuning-programban, stb), amit korábban kevesebb kártyára lettek szabva és most összekeverednek

    Ha csak bányászni nem tud mind, akkor passz, esetleg töröld a driver-t és telepítsd újra, akár DDU-val, stb.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz westlake #20830 üzenetére

    Az 5V tényleg hülyeség volt (de lehet hogy csak véletlenül keverte össze). Viszont a 12V-ot már kitárgyaltuk, hogy:

    - szabvány szerint durván 3/5 arányban áll a SATA a PCI-E sínhez képest (3 az 5 érintkezőlábbal, illetve 54W a 75W névleges terhelhetőséggel szemben)

    - a referencia RX480 (és tuningolva talán az RX470, illetve a 8 tűs PCI-E tápcsatival szerelt custom Polaris kártyák is) kártyák rekord fogyasztást produkálnak a PCI-E lábakon (szóval konkrétan ezekre a kártyákra nézve nem alkalmazható az olyan kártyákkal szerzett tapasztalat, amik ennek felét, negyedét vagy még annyit se vesznek fel a sínből), elérhetik (sőt, tuningolva akár meg is haladhatják) a szabványban megengedett 75W-ot

    - az én egyéni tapasztalatom, hogy "márkás" tápoknál (az én esetemben Be Quiet! Dark Power Pro) is előfordul, hogy a SATA csatlakozók vékonyabb rézkábeleken lónak, és azzal is sokkal kisebb felületen érintkeznek (penge szerűen van nekipréselve egy vékony érintkező lemez, ami átvágja a kábel szigetelését, de szerintem ránézésre nincs forrasztva, csak a mechanikai nyomóerő tartja a kábelen), mint a 4 tűs "molex" driver csatlakozók (amik egyrészt vastagabb kábelen lógnak, másrészt az egyes csatlakozóknál sokkal nagyobb felületen érintkezik a csatlakozó PIN és a kábel, nem csak egy kis tüske van rápréselve), mivel a táp gyártója nem számított arra, hogy akár a komplett SATA drive kábelen konstans ~75W fog szaladozni (5db 7200RPM HDD együtt sem eszik ennyit, legfeljebb tüskeszerűen felpörgéskor, de az nem elég felfűteni a kábelt), nem még esetleg kétszer ennyi és főleg nem egyetlen SATA csatin (szép lenne az a HDD, ami konstans >=50W-ot kajál), így nálam megolvadt két ilyen SATA kábel szigetelése 2-2db RX480-al és 1-1 kártyával is tapinthatóan meleg volt a SATA csatlakozó


    (Az a "korom-barna" kábel is citromsárga volt, befelé egyre feketébb...)

    Szóval... ha te biztos vagy benne, hogy a te kártyáid nem fognak >50W-ot felvenni a sínen, illetve a tápodnak elég masszívak a SATA csatlakozói és az ezeket összefűző kábelei, akkor hajrá, de miért kell görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy ez legalább olyan jó, mint a "molex" drive csatlakozós riser, és hülyének beállítani azt, aki fél tőle, nem akar kockáztatni, illetve óva int másokat, mielőtt elégetnek pár kábelt (vagy rosszabb esetben lángot kap még az épület is)? :U

    Szerintem sokan vettek referencia RX480-at is bányászni és biztos van, aki megkérdőjelezhető minőségű tápokkal használja (nem kell, hogy gagyi legyen, elég ha kicsit is spórló, mintsem túlméretes a design). Nekik szerintem nem ez a legjobb megoldás (mármint a SATA-s riser).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Overlocker

    veterán

    válasz CocooN-z #21350 üzenetére

    Fogyasztásod?

    Btw, aki mobilneten van, figyeljen oda! 3 napig szívtam, azt hittem valamelyik kártya vagy riser hibás, megnövekedett a rejected share és egyre több lett! Kiderült a mobilneten, valószínűleg lement az upload limitem és ezért !! :(((

    [ Szerkesztve ]

  • ff-thomas

    aktív tag

    válasz atideath #21708 üzenetére

    Miután beléptél a win-be, a riser-re kötött kártyák közül az egyikbe dugj monitort vagy dummy plug-ot. Elég pár mp-re. Utána mutatni fog minden értéket és a WattTool is látni fogja.

    Én a ref. Sapphire RX 470 4GB-nél ezeket az értékeket használom:

    GPU -> P7
    1200Mhz/1000mV

    Memory
    1750Mhz/950mV

    és a voltage offset-et -5 (x6.25mV) -ra állítva a legtöbb kártyám stabilan megy.

    Ezzel 202-206sols/s értéket tudnak a riser-re dugott kártyák a CZM 9.1-gyel (-i 6 beállítással) és a fogyasztás is jelentősen csökkent.

    [ Szerkesztve ]

    find a way or make one..

  • ff-thomas

    aktív tag

    válasz PonPon #22560 üzenetére

    persze, tökéletes ez a riser hozzá. nem a riser-en ill. a PCI-E slot-on veszi fel a teljes fogyasztást, ugyebár a kártyának külön adsz még áramot, a nagyobbik része azon keresztül megy.

    @KRoy19: hitvány minőségűek azok a kábelek? Nekem a ver003-asok közül csomónál a "sárga" szál elfeketedett, úgy megsült.. :D

    [ Szerkesztve ]

    find a way or make one..

  • Sondi1986

    addikt

    válasz Smithy87 #25279 üzenetére

    Ki kell kalkulálni.
    Nekem 3db 1060 van a gépemben 1 volt benne, vettem bele egy Giga 1060 3GB minit 70ezer +5 ezer riser.
    + tegnap jött hozzá egy 1060 3GB 70 ezerért + 4ezer riser.
    150 ezer

    3 kártya csinál ETH 69MH/s
    78W, 71W, 69W, 218W eszik a három kártya, egy GTX1080Ti is ennyit zabál aztán csinál 35MH/s.

    1050TI-ből meg olvastam valakinél hogy 14,8MH/s csinál miközben a fogyasztás 40 valahány W-t. :B
    De a RX560 is képes erre és írt BRIKLY hogy 27W eszik.

    Chaser Nem kell összekötni és AMD is lehet az nvidia kártyák mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • KRoy19

    őstag

    válasz Sondi1986 #25739 üzenetére

    Na szereztem egy konnektoros fogyasztásmérőt és 900w-ot húz a konnektorból a 2 gép ami gépenként 450w-ot jelent, tehát bőségesen elég a 650-es táp.

    Egyik pcie ágon van 2db kártya, másik pcie ágon van 1db kártya ezek riserben vannak és 2db riser kap egy sata ágról kraftot 1 db riser a másik sata ágról. Az utolsó kártya közvetlenül az alaplapban van és molex-6pin átalakítóval kapja az áramot.(addig amig nem jön meg a 6 pin hosszabbítóm)

    Igen, a molex 6pin átalakítóm olyan amit másodjára linkeltél (2db molexből csinál egy 6pin-t)

    Szerk: igen összesen 4db kártya van a gépben.

    [ Szerkesztve ]

  • BRIKLY

    veterán

    válasz haxiboy #27072 üzenetére

    atikmdag patch megvolt, programok látják a kártyát,de a winflash nem.Se a sima win ablakos,se a parancssoros verzió.
    Külön gépbe tettem a kártyát,egyedül.
    Egy Asus Strix-ről van szó egyébként.

    Ezidáig 1 gépbe volt tuszkolva a 4 kártyám, de riser hiány miatt 3db a lapon. Most viszont hogy van fogyasztásmérő,kiderült,hogy az Asus Crosshair IV Formula lap+ x3 proci,és a hozzávalók önmagában esznek 60w-ot, így inkább külön teszem ezt az egy kártyát, amit 3 kártya közel 10 fokkal meghálál.

  • HenryEvery

    újonc

    Kezdő. Zcash. Flypool. Pár kérdés:

    Mi ez a hibakód (lásd képen)? Thread exited with code: 46
    Ha nem bizgerálom Afterburner-el, akkor is előjön. Vagy lefagy az egész gép.
    Ha manuálisan újra indítom, akkor megint jó. Egy darabig. Változó, van hogy fél óra, van, hogy 5 óra.
    Átszerkesztettem így legalább a pool újra indul rendesen, ha előjön, de a fagyással nem tudok mit csinálni.
    Az a baj, hogy nem találok konkrét info-t hogy mi ez a 46-os hibakód.

    Nem egyformák a karik, ez lehet gond? Mármint ugyanaz a model, csak a hatból, kettő más márka.
    A már említett eltérés, a teljesítményben is észrevehető. Van, hogy 50-60 sol/s-es eltérés is van.
    Az első négy olyan ~460 Sol/s ~150W fogyasztás mellett. A másik kettő ~400 Sol/s 115W mellett.
    Ami a risereket illeti, azzal is az a helyzet, hogy a hatból 4db 007s, a másik kettő meg a 006, molexes verzió.
    A Power Limit: 65. A Temp Limit: 75. Kb 61 fokon mennek.
    A táp egy 1200W Platinum minősítéssel.

    Próbálom kiszűrni mi lehet a gond, de s*gghülye vagyok az a baj. :DDD
    Más pool-t nem próbáltam. Nem akarok, egyelőre ez a hiba érdekel.

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz aleister #28597 üzenetére

    Mármint merre indultál ki abból a cikkből?
    "Radeon RX 560 Pulse Mining 4GB"
    Ez a mining kari kicsit többet tud, cserébe drágább is, ahogy nézem nehezebben beszerezhető, valamint a resale value-ja a sima 560-asok alatt lesz (plusz egyventis hűtés nem tudom, mennyire jól megoldott a Pulse-nál). :F
    De ha találtál olyat, aki 50W-on tud nem tudom, mennyit, vagy visz simán 15MH/s fölött, akkor miért nem oda linkelsz?

    Szerintem is <15MH/s a reális, 14-15MH/s húzva (volt Asus STRIX 560-as rigem, tovább is adtam rajta, mert felfelé váltottunk 1060-as rigre).

    Összegezve: szerintem nincs értelme, nem éri meg annyira. Használt / aprón hirdetett új 570-et, 1060-akat néznék én inkább (most van pl új 570 80k-ért is, ahogy látom). De össze tudod rakni egy Excelben te is mindezt szépen, kártya ára - várt teljesítmény (minél több fórumposzt alapján, illetve ahhoz a márkához/típushoz, amit te konkrétan nézel) - fogyasztás/változó költség - egyéb beruházás (ha pl tápot kell cserélj, hogy vigye). A végén kiszámolsz egy Ft/MHs értéket, az alacsonyabb jobb. :)
    (számolhatsz még egyéb tényezőkkel is, pl. amortizáció mértéke kisebb/nagyobb, egyéb várható problémák/költségek (két kártya befér a gépházadba? kell venni hozzá plusz ventit várhatóan? risereket kell venni?)

    [ Szerkesztve ]

  • aleister

    veterán

    Köszi az épító jellegű hozzászólásokat! :R

    (#30413) subaruwrc:
    Remélem, hogy hamarosan a gondolkozáson túl valami kézelfogható eredménnyel is tudok majd szolgálni! :)

    (#30414) L4mie
    "ellenben nem gondolom, hogy ezek a duplacsapágyas csidicsoda ventilátoroknak ne lenne meg így is az 50.000 üzemórájuk"
    Amikor vettem a 6 1060-at, akkor bányából bontott vga-kat szerztem be. Kb 1 évet mehettek. Az egyiket így is vissza kellett cseréltetnem, mert csapágyas volt már. 2-3-nál pedig lehetett látni, hallani, hogy minimális decenter már náluk is kezd jelentkezni. Az eladó srác egyébként nagyon normális volt. Ő is kímélő módban használta őket, mégis jelentkezett nála a probléma. Többek között ezért is gondoltam a fekvő elnrendezés létjogosultságára.

    (#30415) golya87
    Igen, a következő kérdés nálam is a használt "házhűtő" ventillátor lett volna. Mekkora egy ilyen dög fogyasztása?

    (#30416) ff-thomas:
    "azt mondjuk nem tudom elképzelni, vagy nem tudom, hogyan gondoltad, hogy a nyákra merőlegesen fújni a levegőt"
    jelenleg egyetlen megoldás jut eszembe. A PC-ktől eltérően a csupasz nyák rész lenne alul. Erre irányítanám a ventiket.
    Kérdés, hogy jó-e a merőleges áramlási irány? Tény, hogy lenne a legnagyobb hűtőteljesítmény, ellenben kérdéses, hogy a nyákon "szétpaccsanó", irányítatlan áramlat nem lenne kontrolálható. Esetleg megoldás lehet egy -mondjuk- 60 fokban beeső légáramlat, ami tovább is haladna. Gondolkozom a terelő lemezek használatán is, de nem akarom, hogy feleslegesen bonyolult, költséges legyen az egész.

    #30418) groop:
    "Nem vagyok rola meggyozodve, hogy jo a kartyanak es a nyaknak ha az eleje fel van csavarozva a fuggoleges sinre es nem fekszik fel sehol mashol,"
    Ez szerintem esm túl egészséges. Mindenképp valami feszültségmentes kivitelt akarok, minimum a riser alátámasztásával.

    "a problemat inkabb abban latom, hogy a kartyak szepen futik egymast, ahol minel feljebb van a kartya, annal rosszabb neki."
    Igen, én is így látom.
    Ebből a tekintetből nem jó az álló ház. Én nem is ilyet csinálnék. Maga a keret tájolása ugyanúgy fekvő lenne, és ugyanúgy sorban, egymás mellett lennének a vga-k, mint az elterjedt megoldásoknál, csak nem egymással párhuzamosan (álló helyzetben), hanem egymás mellett (fekve).

    Remélem tudok kölcsönbe szerezni egy hőkamerát, így a találgatásokon túl konkrét eredményekkel is tudok majd szolgálni.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • littlemole

    őstag

    Tegnap rakoncátlankoditt a gépben lévő kártya. Nem tudtam mire vélni a dolgot igy csak este mikor hazaértem vált világossá mi volt a valódi gond.
    Szépen leolvadt a kábel a SATA átalakítóról. :Y :F Még jó hogy nagyobb baj nem lett belőle. Azt hiszem érdemes beruházni egy ilyen autómata tűzoltó golyóbisra. ( Elide vagy AFO)
    Ez a gép amúgy nem is melegedett mert hűvösben volt tartva. Épp az R9 nagyobb fogyasztása miatt.

    Amúgy ezeken a risereken 3 db különböző csatlakozó is van. SATA ,Molex,6 pin. Valamiért nem az eredeti tápból jövő kábellel kötöttem össze közvetlenül.
    [kép]

    A kártya amin ez volt egy R9 390 es. Annak nem lett baja megy rendesen. A fogyasztásmérő alapján ezek kb 250W ot fogyasztanak.

    "We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

  • szazbolha

    addikt

    válasz tom120514 #31641 üzenetére

    Engem érdekelne, hogy a 1050 ti, hogy lesz gazdaságosabb mint egy 1060/3GB.

    Akárhogy számoltam, a 1060 jött ki minden szempontból jobbnak, de lehet valamit elszámoltam.
    Feltéve és elfogadva a következő paramétereket.
    Áram 37 Ft/Kwh. // Táp 0,82% // Gép fogyasztása 50W //1 Mh/s => 20 Ft/nap

    1 db 1060/3GB (samsung): 23,5 Mh/s 73W // Ár 73.000
    1 db 1060/3GB (hynix): 19 Mh/s 73W // Ár 65.000
    1 db 1050/ 4Gb (2 ventis): 14,5 Mhs 45W // Ár 49.000

    Ha beruháznék kb. 400.000 Ft-ot, akkor ezt tudom vásárolni belőle, amennyiben a gép VGA nélkül 100.000Ft. és a riser 2500 FT/db:
    4x 1060 sa verzió (290+50= 340->415 W // 94 Mhs) -> 392.000 + 10e = 402.000 Ft
    4x 1060 hy verzió (290+50= 340 W >415 // 76 Mhs) -> 360.000 + 10e = 370.000 Ft
    6x 1050 ti verzió (270+50 = 320W ->390 // 87 MH/s) -> 394.000 + 15e = 409.000 Ft

    Kérdések:
    Minden 1050/4GB tudja a 14,5 MH/s? Jelenleg is kapható samsung ram-os 1060/3GB, miért kéne a nem samsungossal számolni?
    1-2 év múlva mit lehet eladni jobban? 6 db 1050/4GB-ot vagy 4 db 1060/3GB-ot.?

    [ Szerkesztve ]

  • aleister

    veterán

    válasz Because #32155 üzenetére

    Elvileg már eggyel is megéri. Minél több kártyát hajtasz, természetesen arányaiban nézve annál kisebb a járulékos fogyasztás (mbo, cpu, stb). Elég sok, használtan olcsón beszerezhető alaplap tud 4 kártyát futtatni (riserrel persze). Ezekhez a kicsi vga-khoz még csak extra tápra sincs szükség.

    Kezdésnek nagyon hálás kis dögök. Én csak tanácsolni tudom, de csak abban az esetben, ha szereted a szoftveres mókolást, szívást.

    (#32156) charg
    Augusztuisban rendeltem 3 pre-order vga-t. Azóta az egyikről kaptam e-mailt, hogy ne is várjam. A másik kettőről semmi hír.
    A többi ár általában hasonló, mint a honiak, ellenben, ha garis ügyed van, külföldre kell postáznod.
    Ezek fényében szerintem nem.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Yany #32396 üzenetére

    Ezzel nem értek egyet, legalábbis a számításaim más eredményt adnak.
    A 6x RX570-nek jobb a megtérülése: 7 hónap szemben a 3x 1070-es 11 hónapos megtérülésével
    De ami fontosabb: a megtérülés után a napi profitja a 6x RX570-nek 2400 Ft míg a 3x 1070 csak 1400.

    Feltéve ha igaz, hogy a RX570 képes 27-28 MH/s-re max. 90W fogyasztással.
    A gtx 1070 eredményei több helyről is egybehangzóan 32 NH/s 90 wattal.

    Ezek olyan nagy különbségek, hogy szinte biztos érdemes bevállalni a 3-al több risert meg a nagyobb meghibásodási arányt. Meg a nagyobb tápot is.

  • szazbolha

    addikt

    válasz zsolti_20 #35079 üzenetére

    Következőképp választanék tápot:
    1. Kiszámolnám a bányagép fogyasztását (90%-ban a VGA-k határozzák meg)
    2. A kiszámolt értékre rátennék 20% biztonsági tartalékot
    3. Az így kapott xxx watthoz keresnék olyan tápot, amely a legjobb hatásfokkal és a legtöbb PCI-e kábellal rendelkezik és még belefér a költségvetésembe.
    4. Nekem fontos: 12V monorail, azaz ne legyen osztott a 12V-os ág.
    5. Ha nincs ilyen táp, vagy túl drága, akkor 2 db kisebbet választanék.
    6. Ha megvan a kiválasztott táp, akkor megnézném milyen teszteket véleményeket írnak róla, de ez csak kicsit befolyásolna, mert 700 W felett nagyot nem lehet tévedni, ha a táp legalább 80+silver besorolású és a speckója szerint rendelkezik a 6 legfontosabb védelmi rendszerrel.

    Megj: lehet érdeklődni a tápos topikban is, de ampert nem szabad írni mert azt nem szeretik. nem értik (pedig a riseren lógó vga-k a legtöbb esetben csak 12V-ot kapnak - v006c) - vagy a bányászok hasonló rigjei alapján választani. Itt is van szórás a sporolós - túlbiztosított skálán, de az átlag biztos jól/hatékonyan választ

    Megj2. Ha nem tudod kiszámolni a géped fogyasztását, akkor látogass el a PH-n NEM AJÁNLOTT kalkulátorhoz és ott kb. 5-10%-al túlbecsült fogyasztást fogsz kapni, viszont az ajánló részben csak 10% biztonsági tartalékot alkalmaznak, így a végeredmény kb. az mintha a fenti módszerrel magad számolnád. [link] - Min 900W-os táp az eredmény (fogadjuk el 850w+11%) Egy Prime 1000W titániumot ajánl 100.000 Ft-ért, de ennek kb. feléért is lehet jó tápot választani.

    Megj3: Általában csökkentett TDP-vel bányászunk, így az üzemközbeni áram felvétel fogyasztás, a táp max. értékeinek 50-60% körül lesz. Itt a legnagyobb a hatásfok. Bárki bármit mond nem ehhez az állapothoz kell méretezni a tápot hanem a max értékhez, amit lehet sosem ér el.

    Megj4: A táp hatásfokát (eff) nem érdemes túlértékelni 82% felett [link]. A te közepes fogyasztású bányagéped esetén max. 20-40 ft-ot spórolsz /nap egy gold táppal egy jobb 80+bronzzal szemben. Az árkülönbözet pedig lehet 20-40 eFT is, azaz 1000 nap alatt dolgozod le a többlet költséget. (3 év)

    [ Szerkesztve ]

  • AAntii

    őstag

    válasz tisn #35209 üzenetére

    Alacsony fogyasztás ide vagy oda, a riser nélküli 3 kártyás megoldás szerintem nem a legjobb, zárt házban meg a ház elejébe ipari ventik kellenek, hogy ne főjön meg legalább a középső. Ha meg nincs fent az oldala, akkor nem tudom mi az előnye egy keretes felépítéshez képest, már zaj szempontjából.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • szazbolha

    addikt

    válasz tisn #35209 üzenetére

    Igen, nekem gyakorlatilag csak ilyen PC házba épített bányagépeim vannak.
    1060-ak tökéletesen működnek, hagyományos midi házból 3-4 db által termelt hő kivehető. kb. 350-400W ami megfelel egy combosabb sli-nek. A 2 vga-s teljesen csendben működik a nappaliban (játékos gépben). 200W nem probléma.

    A nagyobb fogyasztású AMD-khez (7950, 7790) nagyobb ház kellett, 6-700 watt elvezetése, már komoly légszállítással és hanggal jár.

    Most építem a 4. PC-s bányagépet D1800m alaplappal, a 3 db 1060/3gb egy Cugar MX3300-X házba lesznek berakva.. Ez a ház osztott kamrás a felső részében semmi sincs. Ide egy kis keret készül ami a 3db VGA-t rögzíti. A légszállítás ezekben a gépekben fordított, hátul (be)szívnak és előre (ki)nyomnak, mert elől vannak a VGA-k. A 1060-ak (illetve a legtöbb nem turbinás VGA) kb 1/3-nyi levegőt nyom előre, a többit a házban eresztik el. Szóval a ház felső nyílása is segít valamennyit.

    Sajnos olyan olcsó kétkamrás házat még nem találtam, amibe 4 db vga megfelelő közökkel beépíthető lenne előre. A következő gépem 4 vga-s lesz (lenne), talán dell alaplappal. Amíg a lap+proci+ram+hdd kihozható 30K-ból az ilyen kis gépek nincsenek nagy hátrányban költségvetés szempontjából. A D1800 kb 10W-ot fogyaszt, elhanyagolható. A H81 BTC lapom i3-al kb 3x ennyit fogyaszt.
    Családi vagy társasházban ahol nincs pince jobban elhelyezhetők. Pl. zárt erkélyen, vagy olyan helységbe ahol a hang nemzavaró. Tulajdonképpen kényszerpálya. Nálunk a tető csak létrával megközelíthető, nyáron nagyon meleg.

    (#35212) AAntii: Így van. riserrel kell beépíteni a VGA-kat PC házba is, mert az alaplapon túl közel vannak egymáshoz. Bár a régi sli és CF gépekben egymás mellett egymást fűtve üzemeltek, pedig legalább 4-5cm szabad hely kéne 2 VGA között

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz szazbolha #34293 üzenetére

    A D1800M projektről.
    Ez egy 2 magos alacsony fogyasztású CPU-val integrált olcsó alaplap. 4GB ram-ot vettem hozzá, összesen 25.000 Ft volt, .(HVkerben vettem mindent) + 250-es HDD és MX3300-x kétkamrás házikó +5 db ventilátor.
    Az alaplapon: 1 db pcie X16 és 2 db pcie x1
    A cél: 3 db 1060 PC házba építése. Kb. 300 W fogyasztás, közepes-erős hűtéssel és hanggal.

    2 napos szenvedés után kijelenthetem, hogy 1-nél több VGA-t nem sikerült elindítani a lapban. Tételezzük fel hogy nem hibás a lap, az összes alkatrész pedig más bányagében működik.
    Minden variációt és trükköt kipróbáltam amit olvastam és más gépeken sikerhez vezetett (pl. H81 BTC) 1 és 2 Gen, integrált VGA letiltása, 1,2,3 slot használata, USB letiltása, stb, stb.

    Nem az a probléma hogy op. rendszer alatt nem látszanak a VGA-k, hanem, hogy a BIOS-on nem jut túl induláskor. Hiba esetén lassan indul, majd megjelenik a bios údvözlő és belép a biosba. (egér, bill nincs)

    Összefoglalva.
    1 db VGA-val x16-ról működik, de GEN1 esetén 10-20%-al csökken a hasítás, és akad az usb-s egér és wifi is.
    1 db VGA-val riserrel, bármely slotból elindul, ha aktív az integrált VGA / csak 1 db VGA-val
    1 db VGA-val riserrel, csak x16-ból indul, ha NEM aktív az integrált VGA, de nincs monitor kimenet, csak 1 db VGA-val

    Egyéb: Az alaplap teljesítménye bőven elég volt bányászatra, max 10W-ot fogyasztott. (most 1 db 7870 megy benne)

  • szazbolha

    addikt

    válasz tisn #36770 üzenetére

    Igen, Nvidia inspector kiolvassa a 1060-ak fogyasztását, de ez "szoftveres" adat. Érdemes venni egy konnektoros fogyasztás mérőt és a táp hatásfokát ismerve pár % tévedéssel kiszámolható a valós 12V-os ágon lévő fogyasztása (a riser is 12V-al megy) Nem lesz nagy eltérés attól amit a kártya mutat.

    (#36776) tisn Szerintem "gyárilag" más értékeket rendel osze a kéát kártyabiosa (órajel és fesz.)

    AMD vonalon a 7950-ekből már csak olyat vádászok ami lehetőleg nem OC-s és nem BOOST-os, kb. ugyanannyit termelnek, de 30-60W-al kevesebbet fogyasztva. Eszméletlen milyen dolgokat műveltek a VGA gyártók pár fps érdekében.

  • szazbolha

    addikt

    válasz szazbolha #36926 üzenetére

    Néhány kép a Cougar MX330-x midi házba épített 3x1060/3GB Palit Stormix VGA
    A VGA- a ház eleje felé néznek, 2x2 ventillátor szellőztet, légutak egyszerűek: hátulról előre. A felső nyílásra nem volt szükséges ventilátort szerelni, ott max 10-15% hő távozik
    Alaplap MSI H110M pro VD / G3930 / 4GB RAM
    Fogyasztás 300W (falnál mérve) Gpu hőfok < 80 fok
    Hasítás: 70 Mh/s ; 840 sol/s

    A riser konzol 3. verziója sikerült elfogadhatóra. Meglepően stabil

    Riser-ek gépbe szerelve (4 furatra volt szükség)

    VGA-k gépbe helyezve:

    Végleges állapot, bekábelezve (szinte minden kábel rejtve)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli986

    tag

    2db RX 570-esem van és megakadtam velük elég rendesen.
    Sapphire rx 570 itx 4gb 1244/1750
    Asus rog strix rx570 o4g 4GB 1300/1750 alap órajelekkel.
    Claymore ethereum bányászat mellett alapon 22MH/s-ot tud mindkét kártya.
    Ha Afterburner-ben elkezdem az órajeleket tolni felfelé nem változik semmit az érték,csak sokkal jobban melegszik a kártya.
    Néztem hozzá bios modo-t megcsináltam a memória késleltetés átírást,így hoztak 25MH/s értéket.
    A power limitet átállítottam,hogy ne főjenek,különösen az asus melegszik akár a 80 fokba is beleszalad riseren.
    TDP: 85
    TDC: 83
    Max power limit 95

    Ezekkel az értékekkel a fogyasztás kb 100w-al vissza esett konnektorból mérve az ethereum bányászat továbbra is 25MH/s.
    A GPU órajelet sapphire 1100 asus 1150-re állítja így magának.Hőfok 55-65 fok.
    Továbbra is áll,hogy ha bármilyen irányba elmozdítom az órajeleket csökken a sebesség,valamint ha afterurner-ben visszaállítom akkor sem gyorsul vissza míg újra nem indítom a gépet.
    win10 augusztus 23. driverrel.
    Van valakinek ötelete,vagy egyszerűen ennyit tudnak a kártyák és kész?

  • Flashback

    addikt

    Lecseréltem tyúkbél a Sata - 6pin Riser kábeleket, rendes egyedi tápkábelekre. Váratlan dolog történt amibe be se gondoltam: Lecsökkent a fogyasztásom 20W-al!

    A SATA csatlakozók melegek voltak, ugye a kis átadó felület miatt. A kábelek a hűvös/langyos határán, pedig csak 2 kártya volt egy ágon. Szóval így hogy üzembiztosabb lett még 20W-ot is spóroltam!
    Azért durva hogy két kábelen ennyi gyakorlatilag hővé vált!

    Csak erősíteni tudom azt a tábort aki a SATA csatlakozót nem ajánlja! Mostmár bizonyíthatóan anyagi vonzata is van! Kártyánként kb 1600forint / év ha rendes 6pines tápkábellel van táplálva.

    U.I.: VGA-t felvásárolok nyomott áron! :C

    [ Szerkesztve ]

    Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

  • alienpapa

    senior tag

    Tettem ma még 1070-et a másik mellé egy riserrel. A fogyasztás 180 wattal nőtt. Mi a f@sz?
    Valaki tapasztalt már ilyet?

    ''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

  • cuko

    aktív tag

    válasz membrandj #39424 üzenetére

    1. Rá kell nyomj az "1060" gombra is, színt vált és kitölti automatikusan a középértékekkel a kalkulátort minden algóra.

    2. Attól függ, melyik algó alatt mit tudnak a kártyák és hogyan alakul a difficulty/árfolyam. Ethash / Equihash algó alapú coint érdemes bányászni valószínűleg. Általánosságban az Nvidiák jobbak equihashre, de ETH-val nem nagyon lőhetsz mellé (úgy nézem, pillanatnyilag a whattomine is azt hozza ki legjövedelmezőbbre)

    3. Nézz szét itt, aprón, vagy más fórumokon apróhirdetések között. Gyors google kereséssel is találhatsz pár boltot is, ahol kapható. Mindenhonnan kb ugyanazt a kínait fogod kapni, amit Aliexpressről rendelnél $5-ért, ha lenne rá időd (verziószám változhat, találd ki, melyik a szimpatikus neked).

    Alaplapból mennyi lenne a legolcsóbb olyan, ami 6 PCIe slotos? Ha nem sokkal drágább és nem zárod ki, hogy bővítsd a gépet a jövőben, én olyat vennék a helyedben inkább.
    Ramból elég lehet egyszerűbb/olcsóbb típus is (ha nem sokkal drágább a Fury is jó amúgy, csak fölösleges).
    SSD-ből az Adatat venném én.
    Táp király.
    VGA jó típus, jó hűtéssel, de drágább is - nem tudom, hogy most mi elérhető mennyiért még ezen kívül, van rá esély, hogy találsz jobb ár-érték arányút.
    Túlfeszvédős hosszabbítót, fogyasztásmérőt is vegyél, ha nincs fölösleges nálad.

    Legyen 4db riser (vagy inkább 5db, legyen egy tartalék) - ha úgyis keretet építesz, akkor rakd ki az összes kártyát már szerintem, ne gyártsa a hőt fölöslegesen az alaplapon a kimaradt kártya.

    @piny: lelked rajta, ha a többszázezres gépet rá mered kötni az általad összerakott breakout boardos szervertápra (már ha nem értesz hozzá).
    1-2 eladótól általában lehet venni kész, forrasztott szervertápokat is, az is lehet alternatíva (itt is kérdés, hogy hogy ellenőrzöd a minőséget, amennyiben nem értesz hozzá).

    Add2psu-ra dob a kereső pár találatot fórumon belül is, de aprón is hirdetnek többen is - de ez ATX tápok összekötésére szolgál. A szervertáphoz vásárolt breakout boardon lesz egy kis kapcsoló, vagy egy külön betáp rész, amit rákötsz az ATX tápra és az indítja.

    [ Szerkesztve ]

  • membrandj

    nagyúr

    válasz cuko #39435 üzenetére

    msi b250 gaming m3
    g3900
    1x4GB ddr4 cruical 2133 mhz cl15
    120GB adata su800
    Corsair AX860 80+ plantinium 860W
    4 db asus strix gtx 1060 6GB
    OEM PCI-express X1 - X16 Riser + táp Mining/Rendering Kit - 60cm
    Rig lesz, tervezés alatt van még
    SOMOGYI AUDIO LINE EM 03 fogyasztásmérő
    EWENT EW3951 Túlfeszültségvédő 5x ( stabil az áram ott ahol lesz )

    Vga: Ennek egyedi oka van,hogy miért ez lesz, illetve itt nem szeretnék spórolni.

    Köszi a tippeket. Változott pár dolog, így is ok? Táp,lap,ram,egyéb kiegészítők.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • cuko

    aktív tag

    válasz membrandj #39442 üzenetére

    Az alaplap valószínűleg nem lenne jó 6 kártyával. :(
    Ahogy itt is írják, lásd: gyártói oldal - Specifications - Detail
    "Slots

    • 2 x PCIe 3.0 x16 slots (supports x16/x4 mode)*
    • 4 x PCIe 3.0 x1 slots
    * The PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 SSD module has been installed in the M.2_2 slot.
    ** The PCI_E2 slot will be unavailable when an expansion card has been installed in the PCI_E5 slot.
    ** The PCI_E3 slot will be unavailable when an expansion card has been installed in the PCI_E6 slot.
    "

    Keress olyat, amire találsz itt, fórumon, vagy Google segítségével konkrét posztot, hogy működik 6 kártyával, pl Z270-esből van jópár, ami jó lehet (Google: "gyártó típus ethereum mining").

    Táp szintén jó minőségűnek tűnik, de nem annyival jobb hatásfok ahogy nézem a teszteket (750W-on 90% vs 91.5% kb), szóval veheted a CM-et is, az is nagyon jó kis táp. Illetve nem tudom, hogy hol veszed, de legyen rá sok gari (úgy nézem ipon valamiért 1 évet ír csak a Corsairre? :F alza viszont 7 évet vs. CM 5 év).

    Risert ha iponban nézed, jó eséllyel találsz majdnem fele annyiért apróról is.
    Többi kiegészítőből szerintem kb mindegy, hogy milyet veszel - fogyasztásmérő legyen, hogy tudd a falból felvett áramot mérni a beállításhoz (tökéletesítsd a fogyasztás / hozam arányt), a túlfeszvédős hosszabbító meg csak azért, nehogy taccsra vágja egy áramszünet a félmilliós gépet (illetve kisebb eséllyel tegye).
    Rig tervezéshez még annyit, hogy akár fa, akár fém lesz, tervezd/terveztesd egyből 6 kártyásra, minimális plusz anyagköltség, de a lehetőséget megadod magadnak a további bővítésre (és az 5., 6. kártya fajlagosan már kisebb költség / nagyobb haszon ugye).

  • Zoli986

    tag

    válasz -KP- #41108 üzenetére

    Ha ati-ban gondolkozol és megelégszel riseren 5 kártyával/rig az AM3 lapok elég olcsók és elég sok olyan lap szokott lenni aprón amibe bele lehet tuszkolni 5 kártyát.
    Lehet van olyan lap amiben több kártya is elmegy,de nekem 5 slotos lapom van arról tudok nyilatkozni.
    Csak atiból ette meg az 5 kártyát,nvidiából valamiért csak 4-et szeretett.
    Lap+proci 10eFt, 2x2GB ecc ram 3eFt.

    Mivel ma egy teljes napon keresztül szivattam magam leírom ide a történetem,ha esetleg valaki így járna.
    Az alap felállás az volt,hogy két lapban összesen 5db 570-es kártyát üzemeltem be(hogy miért az lényegtelen).
    Kínából érkezett egy HDMI dummy amit rádugva be is állította a felbontást az első gépen majd átdugtam a másikra,azon is tette a dolgát.
    A hiba,hogy dropoltak a kártyák elég csúnyán,mindent állítottam minden hova,biost cseréltem,risert cseréltem kártyákat forgattam át és végül kiderült,hogy a dummy öli meg az egészet.
    Nem tudom mit csinál,vagy mit nem csinál a géppel de amíg 1080p-be adta a képet a gépezet olyan kártyák is dropoltak amikre sose volt dummy dugva,ezért is került egy napba mire felismertem mi a hiba.
    Lehúztam,újraindítottam és most van 5db kártyám ami stabilan működik 29-29,3MH/s-el hw info szerint ram hiba nélkül és 91-95w fogyasztással/kártya,igaz 640x480 felbontáson,de nem érdekel.
    Holnap megmérem falból mit tud,ha addig nem omlik össze.

  • KerekesLevi

    tag

    válasz tisn #41126 üzenetére

    Nekem is hasonló gondjaim voltak tegnap este: összeraktam 1 riget, 2 db RX480 és 1 db RX580-ból. 750 Thermaltake Rome 750W táppal hajtom. Mindhárom kártya riseren, kettővel szépen megy, a harmadikat rádugom, erre elszáll a windows, 1000 féle hibaüzenettel. Hol beindul, hol nem. Korábban hol ment, hol nem, leginkább éjjel lefagyott, signal van a monitorban, de csak fekete a kép. Mit csináljak, fogtam, és rávágtam az alaplapra az RX580-ast, a másik kettő riseren. Erre beindul, és le sem hajlandó fagyni...

    Érthetetlen,de működik. A teljes fogyasztás alulfeszelve 480 W...

    Levi

  • Zoli986

    tag

    válasz cuko #41130 üzenetére

    Természetesen megosztom.

    Rig1:
    ASUS M4A87TD EVO a legfrissebb gyári BIOS-al
    Athlon II X2 220
    2x2GB ddr3 ECC (PC bontásból maradt rajtam ahogy a lap és a proci is)
    60GB OCZ SSD
    FSP RAIDER II 650W
    ASUS ROG-STRIX RX570 O4G Gaming 4GB 1150/2000MHz O.C.T.P. 860mV GPU ~ 55 °C fan: 52%
    Sapphire Pulse ITX RX570 4GB 1150/2000MHz O.C.T.P. 860mV GPU ~ 57 °C fan: 52%
    Sapphire Pulse ITX RX570 4GB 1150/1950MHz O.C.T.P. 860mV GPU ~ 57 °C fan: 52%

    Rig2:
    GA-MA770T-UD3P (rev. 1.0) legfrissebb gyári BIOS-al
    Athlon II X2 B24
    1x4GB DDR3
    120GB Samsung SSD
    FSP RAIDER II 750W
    Sapphire Pulse ITX RX570 4GB 1150/2000MHz O.C.T.P. 860mV GPU ~ 54 °C fan: 53%
    Sapphire Pulse ITX RX570 4GB 1150/2000MHz O.C.T.P. 860mV GPU ~ 57 °C fan: 53%

    A rig vázát egy kb 5eFt-os praktikeres polc adja ami ketté lett vágva,így gyakorlatilag még egy ugyan ilyet lehetne építeni. A szerkezet merevségét inkább nem jellemezném,a nullához közelít,de tekintettel arra,hogy nem hordozható eszköz így mindegy is szerintem. Két komoly hátránya,hogy a kártyák alatt így alulról "be vannak zárva",valamint a riserek USB kábelét nem lehet "légvonalban" elvezetni.

    Sata->6pin riserek vannak a kártyák alatt.
    Win10, Crimson aug.23 driver,msi AB,Claymore v11.
    Hashrate ~145MH/s
    Fogyasztás falból mérve ~ 690-700W

    Nagyjából ennyi,ha valami kimaradt szívesen válaszolok. :)


    [ Szerkesztve ]

  • mgy

    senior tag

    válasz Pioneer #41189 üzenetére

    Sajnos nem, be vannak kötve, bár persze ettől függetlenül lehet táp para az oka.
    Két 650-es tápegység van a gépben, egész egyszerűen nincs annyi molex csati, hogy külön-külön mindenkinek jusson. Jelenleg az egyik táp viszi az alaplapot, a risereket és három kártyát, a másik pedig a maradék három kártyát. Így is van riser, ami satáról van visszaalakítva, nem tudom, ez AMD-nél mennyire jó hosszútávon (a fogyasztások most 100w alatt vannak kártyánként).
    Jól érzem azt, hogy nem illik keverni a külön tápokat ennél jobban? Tehát a risereket megosztani például a két táp között?

  • dvd_R+

    őstag

    Sziasztok,

    Egy ismerősöm rig építés előtt áll és ebben kapcsolatban lenne pár kérdésem, Mi az amit ajánlotok ami jelenleg a bestbuy és legjobban megéri ha a pénz nem számít? Értem ezt úgy hogy mindegy mennyibe kerül a gép össze állítása a lényeg hogy a jelenlegi legtöbbet ki lehessen vele hozni bányászat terén.

    Én személy szerint RX580 8GB VGA-at ajánlottam neki mivel azok valószínűleg sokáig elegek lesznek még
    De érdekelne hogy milyen alaplap táp stb-t ajánlotok.

    Leírnám az én általam össze állított riget és kérném hogy írjátok meg hogy szerintetek ez jó e vagy írjatok ti egy össze állítást

    GA-H110-D3A
    4GB DDR4 legolcsóbb ram
    G3900-G4400 Proci lényeg hogy olcsó legyen
    Aliexress 0.08-as riserek azt hiszem ezek a legujabbak de nem vagyok képben melyiket érdemes rendelni
    60GB legolcsóbb ssd
    1000W tápegység
    VGA Sapphire Nitro+ vagy XFX xxx edition azt hiszem ez a típusa amin van a bios switch kapcsoló
    a 2 márkából számomra az xfx szimpatikusabb mert 84W a fogyasztása alulfeszelve és 30,5 eth hash rate-t tudd míg a nitro+ legalabb is ami nalam volt az 31,5eth hash rate és 115w fogyasztás..

    Illetve még 2 kérdés a táppal kapcsolatban és a vga-val kapcsolatban
    FSP1000-50AAG ez a táp jó lehet e a fentebb leírt righez?
    GV-RX580GAMING-8GD illetve ez a vga jó e bányászatra?

    Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

  • Eclips21

    őstag

    válasz fogtunder #41726 üzenetére

    én úgy vettem észre 1150 és 1200 között közel 1Mh/s-t hoznak darabonként így most meg is vagyok elégedve a 118-al 4 kártyára, de jobb lenne a fogyasztást most még lejjebb tornászni.

    én 70w rendszer fogyasztással számolok (ssd, riserek, celeron g3930, stb) ez reális lehet? ti mennyivel számoltok? procit érdemes alulfeszelni?

    mert így kb.130wattot esznek darabonként

    [ Szerkesztve ]

  • htc07

    addikt

    válasz Dexar007 #43454 üzenetére

    ha a 60 ezres kártyát 30-ért adod el, akkor féláron adod el.
    ha a 180 ezres kártyát adod el 130-ért, jóval félár felett vagy.

    na meg a 3x drágább kártya 3x akkora teljesítménnyel bányászott is.

    tehát ha veszel 9 darab 60 ezres kártyát vagy 3 darab 180 ezreset, előbbit 270 ezerért adod el, utóbbit 390-ért.
    hashrate-ben pedig ugyanott vagy kb.

    plusz 3 kártyához elég egy táp meg 3 pci csatlakozó 3 riserrel, olyan tápot nehezebben találsz, amin van elég csatlakozó hogy 9 kártyának és risernek tudjon áramot adni. (meg elég egy 3 pcie slotos alaplap)

    de szerintem a fogyasztása is jobb 3 kártyának mint 9-nek, márcsak azért is, mert a videokártya bányászat szempontjából kevésbé releváns részei (pl. a gpu egy vram-igényes algoknál) nem 9 fogyaszt, csak 3.

    [ Szerkesztve ]

  • htc07

    addikt

    válasz AAntii #43475 üzenetére

    a többi részére inkább nem is válaszolnék, de

    "65 ezres árral számolva hogy jön ki a matek a 1070 ti-k vonatkozásában?"
    Erőszakoljuk még tovább a matekot, vagy szerinted se érdemes?

    Erőszakoljuk csak, mert megint nem kerek a sztori.

    ethash-t nem bányásztam sosem, equihash-re tudok számolni, de ha szeretnéd, számold ki arra.
    feltételezzük, hogy mindenből pont van raktáron az aktuális áron.

    65 ezres palit 1060 3gb-ból veszel 10 darabot, 250-300sol/s/db körül, elég vegyeseket olvastam, legyen 275 -> 650.000 Ft, 2750 sol/s
    Celeron proci, legyen 10 ezer, 4GB RAM 12k, BTC+ PRO alaplap kb. 50k volt december-január körül.
    a TDP 120W / kártya, equihash-re 80-90 watt körül fogyasztanak, plusz a rendszerre számoljunk erősen 100-at, kerekítsük 1000-re.
    +10 riser, legyen 2500 darabja.
    A tápon sem nagyon szoktunk spórolni ha már ilyen drága a konfig, 1300W névleges teljesítménnyel röhögve el kell vigye, plusz lesz tere az overclocknak is.

    De tudtommal nem gyártanak olyan tápot amin van elég csatlakozó a 10 videokártyának, 10 risernek, plusz HDD/SSD, plusz az alaplapnak is kell betáp -
    Két darab 650W-s evga táp, ~2x23k.
    szummázva ez így 650+10+12+50+25+46= 793.000 Ft a vége, 1000W fogyasztás, 2750sol/s, 2.75 sol/W

    160 ezres asus 1070ti-ből veszel 5-öt, durván 500-510 sol/s, legyen 505. -> 800.000 Ft, 2525 sol/s.
    Proci 10, ram 12, alaplap 20? (gyakorlatilag bármilyen alaplap 4 pcie slottal) +3 riser, 7500.
    TDP 180W/kártya, 120 körül fogyasztanak 500 sol/s körül, plusz a százas a rendszernek: 700W, *1,3 -> 900W névleges táp.
    nagyon nem mélyültem bele a keresésbe, itt is evga-t választottam, kicsit szűkösebben, 850W lett, a B3 ment 40 körül.
    Így lesz 800+10+12+20+7.5+40=felkerekítve 890.000 Ft, 700W fogyasztás, 2525 sol/s, 3.6 sol/W

    ------------------
    TL;DR
    ------------------

    Így jön ki az, hogy 7 milliós diff-el számolva (januárt alapul véve, hanyagul átlagolva)
    (https://www.coinwarz.com/difficulty-charts/zcash-difficulty-chart)

    És 250 HUF/USD árfolyammal, optimistán 10000USD/BTC-vel, 0.282 ZEC/BTC, 1% pool fee, 0.14 USD/kWh:
    1060-as rig: 3172 USD, ROI 241 nap [link]
    1070ti rig: 3560 USD, ROI 262 nap [link]

    Melyik éri meg jobban matematikailag?
    -A 1060-as, durván 8%-al, havi 2 dollárral többet termel.

    Melyiket lesz könnyebb eladni ha vége a bulinak, 10 darab palit 1060 3GB kártyát, vagy 5 darab csilivili asus 1070ti-t?
    -Szerintem egyértelmű - plusz ha hozzávesszük azt is, hogy a kutya nem fogja megvenni a 13 pcie slotos alaplapot meg két tápot is nehezen adsz el... de ezt inkább csak feltételesen említem.

    Mindenki vonja le a következtetéseket.

    Ha valahol durván elszámoltam valamit akkor szívesen meghallgatom, igyekeztem több helyről begyűjteni az információkat.

    Kérdés?

    [ Szerkesztve ]

  • Wackond

    tag

    Jóreggelt :)
    látom elég csend van. Mindenki a zöld erdőben botorkál? :D
    Naszóval nekiálltam a gyalázatos pár centes profitok közt guberálni, egy RX580 továbbra is ETH-t csákányoz. A 3db GTX970 meg a kb nullszaldóval ezt a retek ZCL-t ássa. Vicces (mármint kínomban röhögök rajta), hogy ez a döglött coin is gazdaságosabb, mint a ZEC :( De a közel nullszaldós termelését is azonnal BTC-re konvertálom, így most kb a villanyszáma árán vásárolok a 7000USD körüli BTC-ből, amit majd később tervezek eladni, remélve egy említésre méltó felfutást akár hónapok elteltével.
    Viszont a coinok közti átállásokkor megfigyeltem, hogy ha áll a bányászat, akkor is 130W a gép ( vagy 4 kártyával már rig?) fogyasztása. Ez reálisnak mondható? Nálatok mennyi egy-egy rig alapjárati fogyasztása?
    A gépem a következő elemekből áll: fent nevezett 4 kártya lóg a risereken, a lap egy 775-ös Gigabyte, Q6600 procc rézmagos gyári coolerrel, 2x2GB DDR2, 120GB Kingston SSD, 1200W Thermaltake Thugporwer táp.
    Tudnék még csereberélni ezt-azt, pl. kétmagos 775 procik, AM3 lap és procc, ehhez DDR3 ram, illetve van még egy 1000W-os BeQuiet tápom is. Illetve mechanikus HDD több darab. Ha marad a lap, szerintem egy 120-as PATA vincsire telepítem át az egész hóbelebancot, ami valamivel többet fogyaszt ugyan, de az ssd-nek tán a laptopom gyorsításában több hasznát venném... Hja, és van még opcionálisan 775-ös HP gyári gépem, integrált VGA-val, ezekben is van 4 pcie slot, most pont elég az is.
    Na jó hosszú lettem, sorry ;)

    [ Szerkesztve ]

  • LLam

    senior tag

    válasz Wackond #44244 üzenetére

    Pár napja kérdeztem ezt én is. Alapjáraton 120-140 W az alapjárati fogyija a gépeknek :( 94%-os hatásfokú szervertáppal is. :( Nálam 6 db bármilyen RX kártyával csinálnak ennyit (470,570,580).

    Zoli986
    szerintem meg baromira nincs rendben, hogy egy kikapcsolt gép esetén is kártyánként 20W-ot esznek. Én a riserekre gyanakodom, van valakinek nem 6pin-es hanem pl. molexes riserrel tápolt gépe meg fogyasztásmérője?

    [ Szerkesztve ]

    Stay hungry!

  • LLam

    senior tag

    válasz Dr. Romano #44252 üzenetére

    Ah ezen már át is lendültem, köszi a pontosítást!

    Tehát:
    KIKAPCSOLT állapotban 120-130W zabát mutat a fogyasztásmérő 6db RX kártyás 6pin-es riser esetén.
    IDLE állapotban ez felkúszik 140-155W-ra ami nyilván az alapgép fogyasztása.

    Molex-es/satás riserrel (tehát nem az számít, hogy a tápról milyen kábellel jön a nafta, hanem, hogy a riserbe milyen csatival megy be!) tápolt gépe van valakinek aki tud mérni kikapcsolt és idle állapotot is?

    Stay hungry!

  • LLam

    senior tag

    válasz Reggie0 #44289 üzenetére

    Értelek. Ha nincsenek a riserek akkor ugyanaz a gép kikapcsolt állapotban 0W-ot eszik, idle-ben pedig 30-35W-ot. Hogy hol tudja eladni a 15W-ot azt nem tudom, de mint írtam riser nélkül nincs ekkora fogyasztás. Ez szvsz nem írható a szervertáp számlájára.

    (#44290) Tamás9x Mit nem értesz?

    Tamás9x (#44270)
    "Bár azt továbbra sem értem miért rugózunk azon,hogy mennyit fogyaszt egy bánya gép amikor nem fut a bányászat mert épp algo-t váltasz."

    ??? Szerinted ez a többet fogyasztás eltűnik amikor dolgoznak a kártyák? Szerintem nem... Ja és nem csak algo-váltáskor jelentkezik, hanem bekapcsoláskor is.

    Ja és én sosem váltok algót. Minek??

    [ Szerkesztve ]

    Stay hungry!

Új hozzászólás Aktív témák