Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz westlake #20830 üzenetére

    Az 5V tényleg hülyeség volt (de lehet hogy csak véletlenül keverte össze). Viszont a 12V-ot már kitárgyaltuk, hogy:

    - szabvány szerint durván 3/5 arányban áll a SATA a PCI-E sínhez képest (3 az 5 érintkezőlábbal, illetve 54W a 75W névleges terhelhetőséggel szemben)

    - a referencia RX480 (és tuningolva talán az RX470, illetve a 8 tűs PCI-E tápcsatival szerelt custom Polaris kártyák is) kártyák rekord fogyasztást produkálnak a PCI-E lábakon (szóval konkrétan ezekre a kártyákra nézve nem alkalmazható az olyan kártyákkal szerzett tapasztalat, amik ennek felét, negyedét vagy még annyit se vesznek fel a sínből), elérhetik (sőt, tuningolva akár meg is haladhatják) a szabványban megengedett 75W-ot

    - az én egyéni tapasztalatom, hogy "márkás" tápoknál (az én esetemben Be Quiet! Dark Power Pro) is előfordul, hogy a SATA csatlakozók vékonyabb rézkábeleken lónak, és azzal is sokkal kisebb felületen érintkeznek (penge szerűen van nekipréselve egy vékony érintkező lemez, ami átvágja a kábel szigetelését, de szerintem ránézésre nincs forrasztva, csak a mechanikai nyomóerő tartja a kábelen), mint a 4 tűs "molex" driver csatlakozók (amik egyrészt vastagabb kábelen lógnak, másrészt az egyes csatlakozóknál sokkal nagyobb felületen érintkezik a csatlakozó PIN és a kábel, nem csak egy kis tüske van rápréselve), mivel a táp gyártója nem számított arra, hogy akár a komplett SATA drive kábelen konstans ~75W fog szaladozni (5db 7200RPM HDD együtt sem eszik ennyit, legfeljebb tüskeszerűen felpörgéskor, de az nem elég felfűteni a kábelt), nem még esetleg kétszer ennyi és főleg nem egyetlen SATA csatin (szép lenne az a HDD, ami konstans >=50W-ot kajál), így nálam megolvadt két ilyen SATA kábel szigetelése 2-2db RX480-al és 1-1 kártyával is tapinthatóan meleg volt a SATA csatlakozó


    (Az a "korom-barna" kábel is citromsárga volt, befelé egyre feketébb...)

    Szóval... ha te biztos vagy benne, hogy a te kártyáid nem fognak >50W-ot felvenni a sínen, illetve a tápodnak elég masszívak a SATA csatlakozói és az ezeket összefűző kábelei, akkor hajrá, de miért kell görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy ez legalább olyan jó, mint a "molex" drive csatlakozós riser, és hülyének beállítani azt, aki fél tőle, nem akar kockáztatni, illetve óva int másokat, mielőtt elégetnek pár kábelt (vagy rosszabb esetben lángot kap még az épület is)? :U

    Szerintem sokan vettek referencia RX480-at is bányászni és biztos van, aki megkérdőjelezhető minőségű tápokkal használja (nem kell, hogy gagyi legyen, elég ha kicsit is spórló, mintsem túlméretes a design). Nekik szerintem nem ez a legjobb megoldás (mármint a SATA-s riser).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák