Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ff-thomas

    aktív tag

    válasz Reggie0 #25983 üzenetére

    Persze. Nincs is "ultimate" megoldás mindenre, mert mások az igényeink, elvárásaink, motivációink, anyagi lehetőségeink, kockázat tűrő képességünk, stb. Az én véleményem és döntésem szubjektív, a saját egyedi nézőpontomból.

    A nem racionális részeket már hozzá sem veszem.. én pl. szeretek bütykölni a gépekkel, szeretek alkatrészeket kicsomagolni, rig-et építeni, tesztelni, optimalizálni, nézegetni, ahogy mennek-zúgnak-dolgoznak és termelik a coin-okat. De sokkal jobban állnék, ha coin-t vettem volna tavaly ősszel és nem a bányászásba kezdek. Pláne, hogy folyamatosan vettem ki a megtermelt coin-okat a költségek fedezésére és az újabb rig-ek építésére.

    Csak dióhéjban: megtérült a beruházás, most van egy rakat gépem/kártyám, meg ugyanannyi pénzem, mint tavaly ősszel. Ha csak BTC-t vettem volna, akkor most nem lenne gépem/kártyám, de 4x annyi pénzem lenne. Ha ETH-t (esetleg ETC-t, ZEC-et, stb) vettem volna, arról inkább ne beszéljünk.. :F

    Meg van egy fals biztonságérzetem a bányászás mögött, a befektetéssel ellentétben kiszámíthatónak érzem. Pedig nem az. Nem jobban, mint a befektetés. De hiába tudom, hiába az elmúlt 1 év, mint bizonyíték, még most sem hiszem el és ha el kéne döntenem, akkor inkább újabb rig-eket építenék, mint coint vennék.

    Most már változtattam az eddigi "bányászok-eladom" stratégián és "bányászok-költségeket kifizetem-többit tartom", ami a jelent illeti.

    [ Szerkesztve ]

    find a way or make one..

Új hozzászólás Aktív témák