Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz deadwing #22573 üzenetére

    Tudom, hogy utólag nagyon könnyű ilyet mondani, de ha előbb jött volna ki a "Rise and Rise of Bitcoin" videó azokkal a Karpeles interjú-morzsákal, egy centet se tettem volna Gox coin-okba.

    Egyébként vetted a fáradtságot tájékozódni arról, hogy miként működik a NiceHash? Tudod egyáltalán, hogy nem a coin-okat adják el, hanem magát a bányászkapacitást?
    Úgy rémlik még valamikor tavaly ősszel írtam le erről a véleményem, hogy számomra meglepően jól működik bányász szemmel (vagyis működött akkor, mert idén már nőtt a hézag), pedig a felépítése egyáltalán nem a bányászoknak, hanem egyoldalúan a bányászkapacitásra licitálóknak/vevőknek kedvez. Szerintem nagyon egyszerű átlátni, hogy miért: korlátlan mennyiségű hashrate áramlik be, ami azt jelenti, hogy "bármi" áron adod el a hasrate-et a legmagasabban licitálónak (mint mikor market order-t nyomsz egy exchange-en, ami rázúdul a könyvre, nem limit-el), de nekik alapvetően csak akkor éri meg hasrate-et venni közvetlenül coin helyett, ha számottevően olcsóbban juthatnak így hozzá. Persze természetes, hogy az "egyensúly" felé tendál a dolog, de szerintem a vásárló indul a nyerő, és a bányász a vesztes oldalról, így nagy átlagban szerintem az várható, hogy mindig kicsit kevesebbet kap a bányász a Nice-tól, mint ha közvetlenül bányászik és eladja a termést (a kicsi persze relatív, de mondjuk néhány százalék szerintem teljesen normális).

    Na, de a lényeg az, hogy a hasrate-vevőkön múlik a profitod, nem a "házon" (=Nice-on). A ház apránként csipegeti le a bevételét a tranzakciókból hosszú időn át, amivel egy-két éven belül sokkal többet kereshet, mint ha évente egy-két nap elsikkaszt tőled 10-20%-ot. Ha nagyot akarna akasztani gyorsan, akkor a vevők betétjével lépne le. Ha a bányászokat lopja meg fényes nappal, akár csak pár százalékra, akkor viszont veszélybe sodorja a lassú, de stabil, hosszútávú bevételét (csökken a forgalom, csökken a sarcuk).

    Amúgy pedig azért esett a profit, mert azoknál is hasonlóan esett, akik coin-t kérnek pool-tól és eladják exchange-en. Ha nagyobb volt a lengés Nice-on egy rövid időszakban, akkor lásd a második bekezdés...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Reggie0

    félisten

    válasz deadwing #22573 üzenetére

    Hat ott is felfele mentek a szamok es nem lefele, majd egyik naprol a masikra csod.

Új hozzászólás Aktív témák