Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oleslie

    aktív tag

    válasz HSM #14304 üzenetére

    "Mi" gondolkozunk azon, vajon mi lehet a baj, mert ő nem nyilatkozik. Ehhez képest túl sokat tesz zsebre még most is (nem beszélve az ellopott -nem számolt- shareokat, eltünedező unexeket).
    Persze nem látunk bele a zsebébe, de gondolkozok én is egy kicsit "hangosan" :)
    A tegnapi bevallott eredménye 123.4BTC (és ez egy meglehetősen gyenge nap, bár ahogy elnézem a mai sem fog rekordot dönteni -hacsak nem negatívot)
    "My fee is 3%..."
    számoljunk csak €400-val.
    123.4BTC * €400 = €49360 * 0.03 = €1 408
    igen, jól látod, egyezer-négyszáz-nyolc euró, csak tegnapra! Ebből persze lejön a szerverek elhelyezésének ára (ez ha jól tudom külföldön magasabb -vagy én tájékozódtam rosszul-, mint nálunk), nekem ami a VH-ban van, havi 22000-be kerül (redundáns 650W tápokkal). Legyen a duplája.
    44000Ft / €400 = €110, havonta, gépenként. 5 gépre : 5 * 110 = €550/hó.
    Ha a fenti (nem is annyira kiemelkedő) eredményt nézzük : €1400*30 = 42 000 - 550 = 41 450 bruttó bevétel egyetlen hónapban. (nem tudom ebből hol/hogyan adózik, nem indulok ki a magyar rögvalóból, hogy amit lehet titkoljunk el, de még ha adózik is, nem gondolom, hogy ne maradna meg neki 20-40%)
    Azt nem lehet tőle elvitatni, hogy kitalálta, összerakta, meglehetősen sokáig eredményesen működtette az egész rendszert. De most, amikor sz@r került a ventilátorba, lapít mint sz@r a gazban?! Félreértés ne essék, nem sajnálnám tőle ezt a pénzt, ha egy részét nem tőlem lopta volna el.

    igen, végülis csak az €1400-val számoltam, pedig voltak sokkal eredményesebb napok is, szóval a 41 450 nagyon alulbecsült eredmény. Vagy én nem tudok számolni, és az egész hibás? :)

    [ Szerkesztve ]

    Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

Új hozzászólás Aktív témák